PDA

Zobacz pełną wersję : DO HODOWCÓW - POMÓRZCIE W EXPERYMENCIE !!



Baku
05-10-2013, 19:32
chodzi mi o osoby posiadające długą liczbe małych pająków

warunkiem przystąpienia jest posiadanie grupki conajmniej 10 pająków przez okres 3 wylinek

hodzi o fakt jaki zaobserwowałem a mianowicie rozbierzność w czasach wylinek ,,

zawsze miałem taki schemat : grupka pająków liniejących na początku potem pojedyńcze przypadki i znów koncowa grupka ..

z tego co sexowałem to jako pierwsze okazywały sie zawsze samce a wiec mozna by po większej ilości doniesień wysnuć ciekawą teze umozliiającą sexowanie na podstawie grupy :P

dzięki czemu mozna by po zakupie nimf w ciągu 3 wylinek wyodrębnić grupe potencjalnych samic ,,,


jako swój przykład moge podać chromatopelmy , grupa 20 sztuk na przeciągu 5 wylinek ( około ) rozdzieliła sie na 2 grupy i pare osobników " środka "

z grupy 1 wszystkie co dotejpory wysexowałem to samce ... ( około 4 samce na 6 sztuk - 2 zniszczyły wylinki)

i`am
05-10-2013, 21:48
tez to zauwazylem wlasnie, ze szybciej od "nowosci" linieja samce;]

Barto
06-10-2013, 00:57
Bardzo ciekawe :)

Obcy
06-10-2013, 05:12
Ciekawe chyba tez kupie jakąs grupke maluchów ;]

rastafaq
06-10-2013, 05:20
Nieeee , nie damy ci experymentować, bo potem bedziesz sprzedawał najpierw samce :P

Norysek
06-10-2013, 06:03
Mam grupe smithi. Są u mnie od pierwszej wylinki. Teraz zaczynają wchodzić w 5. Poczekajmy aż wszystkie przejdą 5 wylinke. I napewno w tym temacie umieszcze daty 3, 4 i 5 wylinki:) Obiecuje

ziu
06-10-2013, 06:28
to ja wiem ze mam samice ornaty ;] jeaaa

GALN
06-10-2013, 06:55
Baku ja cie rozczaruje to nie wypali w jednym przypadku będzie wszystko grało a w innym będzie pomieszane gdy by tak było jak piszesz to ja teraz miał bym same samice albo same samce a jest pomieszane .Z grupy ponad 50 kędziorków odsprzedawałem zawsze największe okazy aby klijęt był zadowolony część sobie zostawiłem po jakimś czasie te mniejsze(mniej wylinek) dogoniły te większe i się wszystko wyrównało.Co do płci były pomieszane jak i wcześniej tak i teraz .Okres 8wyl.Zwracałem na to szczególną uwagę bo bałem się że zostanę z samymi samcami a okazało się na szczęście inaczej.

i`am
06-10-2013, 07:17
a u mnie wszystkie pajaki ktore podejrzanie szybko rosly okazaly sie samcami.....

Mondry
06-10-2013, 08:12
to wtedy mam 100% pewnosci ze moj smithi L3 to samica bo zrzuca wylinki w ciągu 4-5tyg a ma temperature 27*C a reszte mam narazie za krótko:]

Grażynka
06-10-2013, 09:20
z tego co baku napisał to twój smithi to raczej samiec ;]

ale ja bym sie tym nie kierował dopuki to nie zostatnie poparte jakimiś dowodami ;] :P

Baku
06-10-2013, 09:55
cicho :P:P:P wcale ze nie :P najpierw samice :P:P

Grażynka
06-10-2013, 09:56
heheheh ta napewno teraz juz nikt nie bedzie chcial od ciebie kupowaćbaku masz przesrane :D ;P

Baku
06-10-2013, 10:01
czekamy :P tylko wysexuj jak morzesz :P

Baku
06-10-2013, 10:05
nie mówie ze to ma być reguła ale nei sądze aby zostało ci idealnie 50:50 :P

zresztą nie musi to tak być dla kazdego gatunku


ja natomiast zostawiałem sobie zawsze największą sztuke a teraz mam wysyp samców :P


hodzi mi o określenie wielkości zjawiska i czy coś takiego wystepuje :P

a do tego trzeba więcej danych :P :]

Baku
06-10-2013, 10:12
i o te dowody właśnie mi chodzi :P


moja teorja opiera sie na pparu załozeniach aby je spełnić musiszmieć grupe pająków nie jednego - po czasie od wylinki do wylinki tego nie określisz :P

pająki we wczesnym okresie rzycia jak napisałem rozchodzą sie na 2 skrajne grupy co do wieku i pare osobników pośrednich ( potem jak Galan napisał sie wyrównuje a wynika to ze wzrostu okresu między linkowego )

co ja chce tu zrobić ?? mianowicie chce określić procentowa zawarość samców/samic w kazdej z tych grup

wyniki jakie by nie były przyczynią sie do poszerzenia wiedzy , bo jak wyjdzie ze w azdej grupie jest ich tyle samo to będziemy mieli pewność ze szybkość wzrostu w czesnych faz rozwojowych niezalerzy od płci :P

Baku
06-10-2013, 10:15
:P:P:P:P

GALN
06-10-2013, 10:21
teraz zobaczyłem w profil i uaktualniłem zostało mi 6 samic i 4 samce i jedna szt nie wiadomo jeszcze na 100% czy samica.Na kędziorki to nie działa .Trzeba dodać że exsperyment by wyszedł jakby pająki miały ten sam apetyt .A tak to trafi się na samicę która ma niedosyt nonstop i na samca niejadka i po sprawie.Znowu jakby podawać im tą samą ilość jedzenia to nie ma sensu bo będą miały wylinki prawie w jednakowym czasie z małymi odstępstwami.

Baku
06-10-2013, 10:40
hmm z kendziorami nie prubowałem ale chromcie jedzą dokładnie to samo - ie mam czasu bawić sie w szczegulne warunki dla kazdego :P

ale nawet jak zostało ci 6 samic i 4 samce to juz masz 60 % saic , jeśli byś miał w ppierwszej grupie ( tych najszybciej rosnących ) odwrotny stosunek to juz by było coś ...


mo nie chodzi o uzyskanie wyniku - tu są same samice a tu same samce ,, wiadomo ruznie to one mogą jeść ,

hodzi o wykazanie prawidłowaości w stylu : przewaznie samice rosną wolniej czy jakoś tak :p

i`am
07-10-2013, 09:13
jak juz wspomnialem sprawdza sie ta zasada;] mam temp 30C wszystkie pajaki mi szybko rosna, ale zdazaja sie wybitne jednostki i to zawsze sa samce ;] nikt nie bedzie mi wpieral ze to nieprawda skoro sam tego doswiadczylem.

Scorpio_666
08-10-2013, 13:50
Dolanczam sie dość puźno ale prześledzilem to co pisaliście i jestem z Baku, on naprawde ma racje muj kumpel kupil irminie i zdecydowana większość to samce ale one dużo szybciej rosły
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!


POZDRO Z RZESZOWA

Baku
08-10-2013, 16:22
ja nie mam racji bo jeszcze to nie zostało zbadane :P dopiero chce to sprawdzić :P - jeden czy dwa wyniki to zamało :P:P i trzeba większa grupe mieć aby było w czym porównywać :P

ale dzięki za wsparcie :P

robert.p.
08-10-2013, 20:17
kto sie pierwszy nazre ten szybciej linieje.od 7 lat choduje ptaszniki i wiem ze wylinki nic nie maja wspulnego z płcią(az do ostatniej oczywiscie).to takie pseudo teorie a wystarczy od L 5 zajzec pod dupke i juz wiadomo.narka

Scorpio_666
09-10-2013, 09:20
baku ja to sprawdziłem na przykładzie mojego kumpla miał on około 20 pajaków p.irminia i z tej grupki wyszło jedynie 5 samic!!!!!samce rosły dużo szybciej chociarz samice więcej jadły!!!!!



POZDRO Z RZESZOWA

Baku
09-10-2013, 09:31
hehe psełdoteorje :P:P:P

42d3e78f26a4b20d412==