PDA

Zobacz pełną wersję : Piaskowiec



kashex
06-10-2013, 06:33
Hmm mam pytanko czy grotki z piaskowca itp nadaja sie dla ptaszorkow ??

josetsu
06-10-2013, 06:44
czemu mialy bys ie nie nadawac? uwazam ze moga byc choc przykladowo kokos by byl lepszy! jesli to podziemne ton sprawa jest jasna, jesli naziemne to kokos lub inne kryjowki, piaskowiec tez moze byc , a co do nadrzewnych to tez sprawa jest jasna!

kashex
06-10-2013, 06:47
aha thx

rastafaq
06-10-2013, 08:44
Kokosom mowie stanowcze NIE!!!
Grota sie nadaje, zrobilem jedno terra nawet z taka grota i fajnie wyglada, a co najważniejsze nie pleśnieje, napewno jest to good choice.

Vagansmen
06-10-2013, 09:22
rastafaq, jeśli ci chodzi o to że kokos pleśnieje, to jest to kwestia szczęścia: niektórym kokos pleśnieje po bardzo krótkim czasie pobytu w terrarium, a na przykład mi raz zaczął pleśnieć, więc go wyjąłem i wygotowałem we wrzątku z solą. Teraz jest w terra i nie dostrzegłam na nim pleśni...

Neo2
06-10-2013, 09:39
Mi pleśniał za kazdym razem jak wsadzałem do terra i suszyłem i gotowałem i mroziłem i, Bog wie co jeszcze i dupa dalej pleśniał. Teraz uzywam doniczek albo piaskowca.

Jimbo
06-10-2013, 11:53
Trzeba pryskać po tej stronie, gdzie nie ma kokosa. To nie spleśnieje.

Yeter
06-10-2013, 12:06
Mój kokos nie spleśniał ani razu, mimo ze czasami pryskałem wodą prosto na niego. Jedyne co zrobilem to wygotowalem i polalem woskiem tam gdzie stykal sie z torfem.
A co do tematu to bardzo fajnie wygląda taka piaskowa grota.

josetsu
06-10-2013, 15:33
dobry patent z woskiem choc wedlug mnie bez celowy! wygotowanie w wodzie z sola wystarczy!! a poza tym uwazam ze nawet tego nie trzeba robic-sprzedawalem kaalek czasu kokosy na allegro teraz sprzedaje jakis kolo co podlapal pomysl i uwazam ze jesli masz odpowiednia wentylacje w terra to nie splesnieje!! piaskowiec tez moze byc ale ja wole kokosa lub doniczke obllejana czyms fajnym np.kora!!

kashex
06-10-2013, 15:46
hmmm thx all dobre patenty ale ja sie tylko chcialem spytac czy piasowiec sie nadaje bo nigdy nie malem czaegos takiego w terra czy np. nie odpadaja ziarenka pisaku jak pajaczek sobie po nich chodzi itp . Ale wielkie dzieki !!!!
Pozdro!!!

rastafaq
06-10-2013, 16:11
Nawet jak odpadaja to przecież nic nie szkodzi.

Atrax Robustus
07-10-2013, 10:23
Rasta z tym kokosem ma racje.
Kokos jest ok, jak jest polozony w suchym miejscu.
Natomiast ostatnio robie terraria juz gotowymi kryjowkami. Mianowicie scianke pokrywam warstwa zaprawy Atlas i wkladam tam kiolka kawalkow styropianu, tak, by utworzyly cos w rodzaju jaskini. Nastepnie styropian pokrywam atlasem i tak powstaje kryjowka na stale.

42d3e78f26a4b20d412==