PDA

Zobacz pełną wersję : zarcie



kagetsu
10-10-2013, 08:41
czesc. mam pytanie: wszyscy pisza i mowia zeby male pajaki karmic pinkami albo macznikami. ok. ale jesli mam np. pajaka od 1-2 wylinki i non stop dostaje maczniki to czy to nie wplynie jakos niekorzystnie na jego rozwoj? przeciez macznik nie zawiera wszystkich mozliwych skladnikow ,ktore sa potzrebne pajakowi ,a wiekszosc hodowcow daje pajakom tylko maczniki. i jesli to wplywe tragicznie na rozwoj pajaka to co w takim razie mozna podawac malych pajakom zamiast pinek i macznikow. czy jakies inne robaki (np. dla rybek) się nadają??

wino
10-10-2013, 08:56
istnieje cos takiego jak urozmaicenie pokarmu dlatego pajakom powinno sie dawc urozmaicony pokarm pinki maczniaki swierszcze pasikoniki drewojady mozna rybki myszy mieso itp itd

urozmaicenie pokarmu wiadomo ze wpłynie lepiwj na zdrowie pajaka zawsze to cos dla niego jesli dostaje zawsze cos innego

sam przeciez nie jesz wciaz tego samego bo wkoncu by ci sie zbrzydło

pac
10-10-2013, 09:14
malym wystarcza spokojnie pinki i maczniki.. jak podrosna to beda miec urozmaicenie w postaci swierszczy :) .. moje pajaki jak byly male to jechaly na samych pinkach i teraz szamaja swierszcze az milo.. i pieknie rosna :)

Atrax Robustus
10-10-2013, 09:15
Mozesz karmic pinkami i macznikami.
Znam ludzi, ktorzy cale swoje hodowle mlodych pajakow opieraja na pinkach.

Foxtrott
10-10-2013, 09:27
u mnie maluchy dostają prawie tylko i wyłącznie pinki i tym podobne larwy.
czasem tylko jak mi się namnożą mączniki albo karaczany N.cinerea to coś z tego im się skapnie.

kagetsu
10-10-2013, 09:41
no to spox

Awikularia
13-10-2013, 11:11
Ja moje maluchy karmie tylko larwami macznika mlynarka i nie zauwazylam przez te kilka lat skutkow ubocznych.

42d3e78f26a4b20d412==