PDA

Zobacz pełną wersję : Muzyka?



Koc
10-10-2013, 13:00
Mam pytanie odnośnie przyczyny wolniejszego lininia pająków. Moje pająki linieją zdecydowanie później niż u mojego kolegi( a jest to w wielu przypadkach rodzeństwo). Co prawda u niego są dobowe zmiany temoperatury, u mnie nie, ale średnia dobowa temperatura jest podobna). Przykład: B.albopilosum wyliniała u niego po trzech dniach niejedzenia, natomiast u mnie jedna po 12, a na wylinkę drugiej czekam ponad dwa tygodnie( we wszystkich innych przypadkach jest podobnie).
Czytałem, że drgania negatywnie wpływają na pająki. Ja słucham dużo muzyki, chociaż nie zbyt głośno. Czy jednak to może być przyczyną opisanego zjawiska?

TylerPL
10-10-2013, 13:20
Wydaje mi się ze to jest tulko przypadkowa zbieżność. Już kiedyś to była na forum: o muzyce i pająkach. Poszukaj dokładnie

TOXYN
10-10-2013, 13:23
Ja słucham głośno dość mocnego techno mam wieże dość blisko mojego pająka, ale wylinkę przechodzi systematycznie, co dokładnie miesiąc. Zazwyczaj przestaje jeść tydzień - dwa przez wylinką.

Koc
10-10-2013, 13:56
Przypadek to nie jest, gdyż w każdym przypadku(bez wyjątku) moje pająki mają opóźnienie. Staram się tylko zrozumieć co jest powodem. Poszukałem o tematów o muzyce, ale nadal nie wszystko jest dla mnie jasne. Drgania stresują pająka, ale czy każda muzyka im szkodzi? Czy nawet niezbyt głośna?
U mnie pająki stoją na półce, a w górnych rogach na tej samej ścianie mam kolumny.

Hajdi
10-10-2013, 14:01
muzyka nie mu nic do rzeczy;)

masz mala temperature i pajki rozwijaja sie dluzej ;)

RAMMSTEIN1
10-10-2013, 14:20
Ja przeprowadziłem się do innego pokoju i pająki mam zaraz przy komputerze, ciągle słucham metalu, muzyki klasycznej i pająkom jakoś to nie przeszkadza.
Drgania podloza nie mają nic wspólnego z dłuższym oczekiwaniem na wylinke. :)
poprostu...

Koc
10-10-2013, 14:32
Mam nadzieję, że muzyka rzeczywiście nie ma tak istotnego negatywnego wpływu. Musi być zatem inna przyczyna opóźnionych wylinek. Może jednak bardzo ważny jest nocny spadek temperatury? W końcu chybw we wszystkich naturalnych siedliskach tak się dzieje.

PMajdan
10-10-2013, 15:17
TONYX - to samo, glosniki obok terrariow (przestzrenne brzmienie 5.1) muzyka i basy daja rowno po oporach i wszystko jest pieknie. Zero problemów, stresow, nawet ostatnio brak przejawow agreswynosci :) NO moze nie HARDTECHNO ale muzyka :)

GALN
10-10-2013, 15:33
Muzyka napewno na to nie ma wpływu bo jak byś się głębiej zastanowił to silne wibracje mogły by jedynie przeszkodzić pająkowi podczas wylinki ale jeśli wylinki przechodzą to problemu nie ma.Zastanów się lepiej nad innymi czynnikami ,dawaj im tyle jedzenia aby przejeść nie mogły temperatura nonstop 30 stopni i będziesz miał pająki rosnące jak na sterydach.Przykład podobny do twojego sprzedałem kuzynowi kędziorka 5 wylinka moje przez pewien okres (temp.22-24)przeszły 1 wylinkę a jego kędziorek 2 i po jakimś czasie przeszedł następną ale jak byłem u niego to faunabox od strony żarówki prawie się topił.

ziu
10-10-2013, 15:35
a moim zdaniem drgania wywolane basami moga wplywac na stres i moze pajaczek dlatego dluzej sie do niej przygotowywuje.

Posluchaj muzy przez miesiac na sluchawkach to sie dowiesz. :)



Pozdrawiam.

DOMINOS
10-10-2013, 16:06
Jak ja przez dłuższy czas muzy nie puszcze to mi pajunki pukają łapkami w szybkę dając do zrozumienia że nie mają się przy czym bujać :)

Weź pajączka w swe ramiączka...

GALN
10-10-2013, 16:40
>moga wplywac na stres i moze pajaczek dlatego dluzej sie do niej przygotowywuje

pająki nie planują "stres" (jeśli tak to wogóle można nazwać osobiście do pająków mi to nie pasuje) jak to nazywasz jest tylko zachowaniem na dany czynnik w pewnym momęcie pająk jest za tępy aby przeżywać jakiś tam stres pourazowy i z tego powodu dłużej się do wylinki przygotowywać.Po zajściu gdy minie troszkę czasu zachowuje się jakby nigdy nic wylinki nie może opuźnić bo padnie a tymbardziej na 2 tygodnie.Rozumiem Gdyby szykował się do wylinki a ziemia się częsła to ok może się jeszcze powstrzymać na pewien czas ale na dłuższą metę to grozi śmiercią pająka.I koc dzisiaj miał by same zasuszone okazy.

sorki ale jak widzę słowo stres na tym forum to mnie pobiera zastanówcie się czym się pająk od świerszcza czy modliszki różni wyglądem jedynie.Na forum o świerszczach nikt nie pisze o stresie na forum o modliszkach to samo jedynie 13 postów w których słowo stres było użyte jako wyrażenie określające dane zachowanie.A na forum o pająkach postów setki pisze setki bo doszedłem do 450 dalej mi się nie chciało.Wszyscy wiedzą że pająki się nie oswajają bo są za tępe ale jakby tak ktoś przeczytał wszystkie posty to mogło by się wydawać że jednak są w stanie się przyzwyczaić do swojego właściciela a nawet aportować hihhi .Nie dziw że nieraz ktoś wyskoczy z pytaniem "kiedy pająk przyzwyczai się do mnie albo brania na rękę"no ale wtedy wszystkim się włancza mózg naukowca i piszą Faq hehe Wydaje mi się że to przez to że pajęczarze aż tak kochają swoich pupili że myślą nieracjonalnie i przypisują im bardziej złożone a nawet ludzkie zachowania.

pac
10-10-2013, 17:16
i tu sie zgadzam w zupelnosci.. nawet moje pajaki sie zestresowaly po przeczytaniu Twojego tekstu :)) pozdrawiam..

Nazar
11-10-2013, 06:05
Czy ja wiem? Muzyka nie powinna wplywac na cos takiego i nie wplywa.
głownym czynnikiem wplywajacym na roznice czasu miedzy kolejnymi wylinkami jest temperatura.

Swiadczy o tym przypadek mojego samca smithi. Do 8 wylinki systematycznie przechodzil wylinki ( byl dogrzewany) oczywiscie czas pomiedzy wylinkami w miare wzrostu pajaka sie wydluzal o okolo tydzien moze 2 bo to normalne.
Ale po ostatniej wylince przestalem go dogrzewac.

Wylinke 7/8 przeszedl 150 dni temu !!! W tym nie je juz dobrze ponad miesiac.
Natomiast wylinka 6/7 odbyla sie po 64 DNIACH !!!!!!!!
Widac wiec jak duzy wplyw ma temperatura na wzrost.

ziu
11-10-2013, 07:16
heh sorka ale stres przezywaja nazywaj sobie jak chcesz ale jak nakrywalem swoja metallice pudelkiem kulila sie jak maly piesek co to jest?!? zazdrosc, milosc, a moze przezywala wtedy radosc? Mnie rozwala jak slysze "ze pajak sie przywyczaja" swierszcz tez sie przywyczaja? przecierz jest taki sam tylko inaczej wyglada. Zastanow sie trosze co pieszesz :] bo to ze twoj kedzior lazi po rekach nie oznacza ze Cie rozpoznaje. Muzyka, glosny i mocny bas na regale na ktorym stoi glosnik i terrarrium = tym ze pajak mysli ze trzesie sie ziemia np biegnie stado tubylcow ;] wiekszych od niego 100 razy i sie tego boi, obawia nazwij sobie jak chcesz ja uwazam ze pajaki sie STRESUJA. (BOJA) gdyby tego nie odczuwaly nie uciekaly by do kryjowek czasami po zblizeniu sie do terra.


Pozdrawiam.

x ray
11-10-2013, 09:04
Koc <Moje pająki linieją zdecydowanie później niż u mojego kolegi >

.....a ja powiem tak,... twoje pajaki nie mają zadnego opóżnienia w linieniu takie porównania mijają sie z celem.Czynników wpływajacych na zmiane terminu linienia jest wiele , porównywanie do pajaków kolegi że Twoje linieją w innym,... póżniejszym terminie jest normalnym zjawiskiem. Doszukiwanie sie przyczyn nie ma sensu ...10 czy 14 dni pózniej to nie powód do niepokoju .

ziu
11-10-2013, 09:05
tez tak uwazam, :] ale takie problemy rodza sie w glowach poczatkujacych i nic z tym nie zrobimy ;D


Pozdrawiam.

Koc
11-10-2013, 09:14
Może macie rację. A może to rzeczywiście kwestia temperatury. W każdym razie dzięki za pomoc.

x ray
11-10-2013, 11:15
.........nie uwazam że żle ze o to pytasz ,...ale to troche jak doszukiwanie zawartosci cukru w cukrze .

42d3e78f26a4b20d412==