PDA

Zobacz pełną wersję : krzyżówka irminia/cambridgei



scoonx
11-10-2013, 09:51
Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej o tych pajączkach ?? Moze jakies uwagi odnośnie tej krzyżówki...?? Dzieki z gory.

Scorpio_666
11-10-2013, 10:39
Hybrydy fujj ale jak już chcesz wiedzieć to usposobienie będą miały jak rodzice


POZDRO Z RZESZOWA

Mondry
11-10-2013, 11:04
Odradzam hybrydy ponieważ:
- często zdychają(młode)
- na swiecie jest ok. 850gat. ptasznikow! sądzisz ze to za mało?!

Baku
11-10-2013, 11:49
a ja polecam :P

hoć jak dla mnie ta chybryda jest bzydka ale np bbohemei i bemilia :P mniam :P - na str ricka westa mozna znaleźć :P

Baku
11-10-2013, 11:51
tylko zapomniałem dodać


jak bawisz sie w chybrydy to PAMIENTAJ ABY NIE PUŚCIĆ W OBIEG SAMCA JAKO KTÓRYŚ Z RODZICÓW BO MOZESZ ZANIECZYŚCIĆ DUUUUUZO ORGINAŁÓW I NIKT IE NIE POŁAPIE !!!!!!!!

Goblin
11-10-2013, 11:55
"jak bawisz sie w chybrydy to PAMIENTAJ ABY NIE PUŚCIĆ W OBIEG SAMCA JAKO KTÓRYŚ Z RODZICÓW BO MOZESZ ZANIECZYŚCIĆ DUUUUUZO ORGINAŁÓW I NIKT IE NIE POŁAPIE !!!!!!!!" nieczaje tego ... ?




Baku chodzi co o to żeby niepuszczać samca hybrydy do "czystej" samicy ?? Hyh i tak nic z tego niebedzie o ile wiem hybrydy są bezpłodne... ?



P.S:O ile wogule o to ci chodziło bo nierozumie wypowiedzi...

scoonx
11-10-2013, 12:04
Nie bawie sie w hybrydy,kupilem dzisiaj sobie takiego pajaczka i chcialem sie dowiedziec co z tego ciekawego bedzie ( lub nie ciekawego :/ ) Jak dlugo zyja takie hybrydy??

DragoN16
11-10-2013, 12:05
bezpłodne:/ eeeeeeee

Baku
11-10-2013, 12:46
niekoniecznie bo nie wiemy na jakim poziomie są te chybrydy - jeśli tak jak koń z osłem to bezpłodne ale jeśli tak jak owczarek z jamnikiem to wtedy są płodne ( ja jestem za 2 wersją )

nie znalazłem jeszcze zadnych artykółów aby ktoś to sprawdził ale jak mas zto chętnie poczytam ( interesuje mnie temat hybrydyzacji !! )

Baku
11-10-2013, 12:47
jak kazdy pająk w naszych rękach - od paru minut do hoho :P:P

Baku
11-10-2013, 12:48
a moge prośić o jakieś źrudło tej informacji ??

PLU
11-10-2013, 14:27
Więc dla mnie również to ble i fuj i beszczelne w jednym przecież przez jednego samca (który może jest płodny) można zje*ać cały chów młodych istnień pajączki przecież są piękne tak jak np. P.Metalica (sory nie wiem czy dobrze napisane) chcesz pięknego pająka to sobie go kup :P druga sprawa nie mam info a trzecia że mam nadzieje że moje pająki są czystej Krwi

scoonx
11-10-2013, 14:31
Gdyby kazdy tak myslal to nie wiem co by sie stalo z kundelkami na swiecie....A czy ktos z was hodowal juz taka krzyzowke ?? Moze sa jakies artykuly na temat krzyzowek pajakow ??

G.R.Z.E.S.I.E.K.
11-10-2013, 14:50
Witam ja mam Hybryde vagansa z kędziorem i jak wiem jest ich coraz wiecej na runku a niedawno spotkałem sie z mieszanką irmini z cambridgei ok. 7 wylinka- nie jest taka brzydka. Zapraszam na stronke mojego kumpla on tam ma zdjecia mieszanki irmini z cambridgei www.pajaki.glt.pl

Koc
11-10-2013, 15:04
Chyba jednak jednak bliżej do krzyżówki koń i osioł, ponieważ tak jak w przypadku wymienionych pająków to różne gatunki.

cyclosternum
11-10-2013, 15:55
a ostatni było cos pisane na forum ze B.angustum to jest chybryda vagansa z kędziorem. a co do samych hybryd to uważam ze nie powino sie mieszac różnych gatunków bo puzniej powstaje nie wiadaomo co

Baku
11-10-2013, 16:01
a zkąd wiiesz ?? przeprowadziłeś badania genetyczne czy przeczytałeś opis ??

systematyka jest pojenciem sztucznym stworzonym przez człowieka i tak naprawde nigdy nie będziemy mogli w 100% określić pokrewieństwa organizmów ...

Baku
11-10-2013, 16:03
hehe rasiol :P:P:P


pamientaj - co nie jest zabronone jest dozwolone a jak tobie sie nie podoba to nie musisz tego robić :P

cyclosternum
11-10-2013, 16:08
nie jestem rasistą ale hybrydy są do ... i nie powino sie takich pająków trzymac powino to byc zakazane :-P
Baku pozdrawiam :-).

Baku
11-10-2013, 16:09
sam przedchwilą powiedziałeś co powstało ,, b.augustum jak zmieszasz kędziora z vagansem :P:P

oczywiście pojawia sie bytanie czy augustum jest oddzielną linią powstałą z krzyrzówki ra ( jak wolicie gatunków ) czy są to osobniki powstające w czasie zeczywistym z krzyrzówki :P

scoonx
11-10-2013, 16:16
Czy mogłbyś podać mi numer gg lub maila twojego kolegi, jezeli to mozliwe ?? Jesli on hoduja takowa hybryde to chcialbym sie conieco od niego dowiedziec. Pozdrawiam.

Koc
11-10-2013, 16:18
Nie napisałem, że wiem, że taka hybryda jest bezpłodna. Ale pies to jeden gatunek. Natomiast w wiąkszości przypadków nawet nie da się przecież skrzyżować dwóch gatunków, a nawet potomstwo blisko spokrewnionych gatunków jest bezpłodne (przynajmniej nie słyszałem o żadnym takim wyjątku). A P.cambridgei i P.irminia to różne gatunki. Systematyka to rzeczywiście twór sztuczny i nie doskonały, ale nie byłbym taki pewien co do tego, że w przyszłości nie da się określić w pełni pokrewieństwa.

Baku
11-10-2013, 16:22
nie da sie na 100% ale da sie bardzo dokładnie :P


hmm a czemuuwazasz ze owczarek i pekińczyk to jeden gatunek a b.albopilosum i b.vagans to 2 rórzne ??

- nie chodzi mi o odpowiedź " bo w ksiązce tak pisze" bo to małowartościowa odpowiedz - aby to udowodnić wystarczy zacytować biologie zprzed 30 lat i najnowszą :P:P

Baku
11-10-2013, 16:24
hitler podobnie myślał o zyfach :P:P terz według niego powinni oni być " zakazani " :P

jeśli obiekt a) chce bzyknąć obiekt b) to obiektowi c) huja do tego :P:P:P:P

Demon
11-10-2013, 16:41
ej transfer tej stronki jest przekroczony!

Koc
11-10-2013, 16:41
Ponieważ psy należą do jednego gatunku - mogą się krzyżować i mieć płodne ptomstwo. Różne rasy zostały uzyskane poprzez człowieka w celu otrzymania konkretnych cech. A wymienione Brachypelmy to przecież różne gatunki. Nie pamiętam czy ich obszary występowania się nakładają czy stykają, ale w naturze chyba się nie krzyżują. I nie ja tak uważam, tylko tak jest, a żeby temu zaprzeczyć należy mieć jakieś silniejsze argumenty.

Baku
11-10-2013, 16:46
no ale ja chce abyś podał mi argumenty czemu tak jest :P:P jak mówisz :P:P


hmm brachypelmy terz sie krzyrzują , i bardziej prawdopodobne ze ich potomstwo jest płodne , nawet pare " gatunków uznaje sie za naturalne chybrydy ..


a co tu ma doczynienia gdzie występuje ?? czarnii pochodza z afryki a biali z europy to co juz nie jeden gatunek ??
więc ruzne rozmieszczenie na kuli ziemskiej jest dla mnie marną argumentacją :P:P

scoonx
11-10-2013, 16:50
Mi sie udalo zobaczyc te fotki,ale co chwile sprawdzalem czy sie da. Po jakims czasie napewno sie bedzie dalo,ale w sumie to na chwilke,bo zdjecia chyba dosyc duze sa. Pozdr

Koc
11-10-2013, 17:18
Propunuję zapoznać się z definicją gatunku( fakt, że jest ich kilka, ale tu codzi nam chyba o gatunak biologiczny) oraz mechanizmami powstawania gatunków.
A człowiek, zarówno biali jak i czarni, pochodzi od wspólnego przodka, który nie powstał w kilku odizolwanych miejscach niezależnie.

Baku
11-10-2013, 18:00
a) gatunek jest to zbiur populacji kompatybilnych genów dających po połączeniu się pełnowartościową zygote

lub : gatunek jest to zbiur osobników populacji ( jako liczba mnoga ) mogączych wzajemnie sie krzyrzować dając płodne potomstwo

kiedyś ho h były jeszcze włonczone czynniki morfologiczne w to ale to było dawno i nie prawda


gatunki powstają na drodze : specjacji , dryfów , mutacji , hybrydyzacjioraz wymierania ( hyba dobrze i chyba nic nie pominołem ale dawno nie czytałem o tym i mogłemm gdzieś gafe palnąć :P:P ale hybanie )

co do człowieka ... hmm równie prawdopodobna wersja co " wyjście z afryki " jest model wspulnego rozwoju 2 genotyppów azjatyckiego i afrykańskiego - muwie juz o puzniejszej ewolucji homo ...


hmm argument o wspulnym przodku :P:P:P:P:P mm a specjacja ( pytałeś sie o proces powstawania gatunków ) to co nie masz wspulnego przodka ??
a myślisz ze co pająkinie mialy wspulnego przodka tylko kazdy tak sobie na własną renke wypączkował :P:P:P

Baku
11-10-2013, 18:01
jakiej ??

scoonx
11-10-2013, 18:06
www.pajaki.glt.pl takiej :) Nie wiem co bedzie z ta hybryda,narazie zjada muche i ma sie dobrze :) Pozdr

Baku
11-10-2013, 18:22
dobrze będzie :P

szczegulnie jakbyś jej dał pare jak dorośnie - zobaczyło by sie co wyjdzie :P

pafcio
12-10-2013, 01:27
"Nie pamiętam czy ich obszary występowania się nakładają czy stykają"
a czy kiedyś obszary bytowania ludzi białych, czarnych i żółtych sie nakładały...?? nie a możemy si ekrzyżować i mamy płodne potomstwo....

Koc
12-10-2013, 02:32
Nie do końca się chyba zrozumieliśmy, jeżeli dwie populacje występują na tym samym obszarze i się nie krzyżują(nie mają płodnego potomstwa) to trudno mówić, że należą do jednego gatunku. Natomiast przecież występują odizolowane populacje jednego gatunku i mimo braku kontaktu, mogą się potencjalnie bez problemu krzyżować.
Baku
'a myślisz ze co pająkinie mialy wspulnego przodka tylko kazdy tak sobie na własną renke wypączkował :P:P:P' -nie wiem jak do tego tak doszedłeś, ale tak nie myślę.
Poza tym nie wiem co ma na celu taka dyskusja, czy jest sens ją kontynuować?

madOx
12-10-2013, 06:17
mi tydzien temu padla hybryda irminia/cambridgei L2
Co do tych hybryd to jak samica przejdzie wylinke zostanie dopuszczona do samca.
Wtedy bedzie trzeba czekac i zobaczymy czy sa bezplodne

Top
12-10-2013, 06:57
no to ja hoduje tą hybryde i to moja stronka :)

madOx
12-10-2013, 09:26
bardziej przypomina irminie, te co ja widzialem to znacznie sie roznia od twojej

Baku
12-10-2013, 10:24
hodzi mi o zdanie oludziach " pozatymmamy wspulnego przodka "

aha czyli według ciebie pająki sie nie krzyrzują ( np vagans rasy albopilosum )
i wiesz ze ich potomstwo jest niepłodne ??

dyskutować zawsze jest warto

Koc
12-10-2013, 11:00
Niestety nie wiem, ale zgodnie z definicją gatunku, też tą podaną przez Ciebie, czyli teoretycznie, nie powinny.

Baku
12-10-2013, 11:14
tylko ze tu jest mały chaczyk ...

bo nie dlatego jest gatunkiem ze tak został opisany a dlatego ze moze sie płodnie krzyrzować

czyli tą definicją mozesz udowodnić ze są to ruzne badz ten sam gatunek natomiast nie mozesz mówić ze jak są opisane jak o 2 rórzne gatunki to nie mogą sie płodnie zkrzyrzować ... większość suustematyki -szczegulnie bezkręgowców opiera sie na cechach morfologicznych - głównie zewnętrznych to tak jakby ktoś cie klasyfikował do rasy blondynów lub brunetów ...

Koc
12-10-2013, 11:38
No tu nie sposób nie przyznać racji, po prostu nie zakładam z góry, że jakikolwiek gatunek jest błędnie sklasyfikowany( chociaż w wielu wypadkach pewnie tak jest). W przyszłości pewnie będziemy wiedzieć jak jest w rzeczywistości.

scoonx
12-10-2013, 15:11
Moim zdaniem to zalezy ktore cechy rodzicow sa bardziej dominujace,wiec takie krzyzowki raczej wygladaja rozniet. To jest moje zdanie,moze sie myle...Pozdr

Burn
13-10-2013, 12:04
HYBRYDY SĄ SPOXIK SAM FAKT ZE MASZ I SAM WYHODOWAŁES COS SWIETNEGO ALE TEN MIX CO CHESZ ZROBIC NIE JEST ZA CIEKAWY.... ALE ZAWSZE COS NOWEGO:]

42d3e78f26a4b20d412==