PDA

Zobacz pełną wersję : młode kędziorki



soltys_szczecin
12-10-2013, 12:28
Witam

od niedawna jestem posiadaczem trzech młodziutkich ptasznikow kędzierzawych. Czytałem w opisach ze te ptaszniki nie nalezą do zbytnio zarłocznych gatunkow i lubią sobie robic głodowki. ALE ... z 3 pająkow dwa od kiedy je mam jedzą normalnie - są to małe pajączki - L1, i te dwa z trzech pajączkow zalepiły nory ziemiom i pajęczynami wiec pewnie po obfiych 3 tygodniach jedzenia pinek szykują sie do wylinki - trzeci pająk od kiedy go mam czyli neimal 3 i poł tygodnia nie zjadł jeszcze NIC !! nie wiem czy to normalne w tak młodym wieku dla tego gatunku - co najdziwniejsze ptasznik jest bardzo ruchliwy i bardzo energiczny - ale nie chce jesc - nie jadł jeszcze NIC mimo wrzucania pinek z przypalonymi gorącym gwozdziem ,,głowką" ( heh - pinka nie zagrzebuje sie w ziemii a jest bardzo ruchliwa przez kilka godzin, po prostu dotykam na kilka sekund gorącym gwozdziem ale nie do czerwonosci jej, głowki - własne doswiadczenia :P ). Wiec moje pytania są następujące - ile młodziutki ptasznik moze nie jesc i czy to normalne ze on nie je juz neimal 3 i poł tygodnia ( ma chudziutki odwłok i wogole jest chudziutki w porownaniu do dwoch ,,braci" )

werni
12-10-2013, 12:34
Nic się nie martw. Spróbuj podać mu przekrojonego robala i niech poleży 1-2 dni. Powinien ruszyć, a jak nie to powtarzaj procedurę co kilka dni. I tyle.. :)

BOOBO
12-10-2013, 13:21
FAQ

PMajdan
12-10-2013, 13:26
Panie soltys - ale numer a tymi pinkami, nono... ciekawe kiedy panu sie odechce :)

Koc
12-10-2013, 15:55
Chyba nic się nie wymyśli, dawaj mu co jakiś czas, pewnie w końcu zje. Ja mam tak samo z trzema cambridgei, dwa już przeszły wylinkę, a trzeci zjadł dwie pinki w ciągu miesiąca.

morda
12-10-2013, 16:00
Normalne, może nie jeść. FAQ...

42d3e78f26a4b20d412==