PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc wazne!!!



lividium
16-10-2013, 11:39
Otworzyl mi sie kokon kedziorkow a ja nie wiem co znimi zrobic chcal bym je sprzedac lub zamienic ale nie moge po unijne prawo na to zabrania ktos mi powiedzial ze pod postacia sprzedazy pudelek obejde prawo tzn nie zlamie jego
ale ja che byc uwazany za normalnego goscia
i nie lamac prawa i che najmocniej przeprosic tych co sie przezemnie zdenerwowali
sory najmocniej i prosze o pomoc

Soul
16-10-2013, 12:13
Oddaj mi je gratis nie zlamiesz prawa :P

TOXYN
16-10-2013, 12:26
nie wolno sprzedawać??:| nei wiem może ja nie na czasie ale mi się wydaje że wolno ale niech się wypowie ktoś kto zna lepiej temat

robert.p.
16-10-2013, 12:27
nawet oddajac za darmo tez zlamiesz prawo bo to rowniez jest ZBYWANIE!!!wiem cos o tym bo osobiscie jestem w cos takiego uwikłany.zostaje tylko klozet i...szuuuu.Żartuje oczywiscie ale nasze polskie prawo nie skłania raczej do żartów.powodzenia z kędziorkami :)

whateva
16-10-2013, 12:45
kiedyś czytałem tutaj na forum albo na terrarystyka.com.pl wątek na ten temat, związane to było z działalnością salamandry, poszukaj a myślę że znajdziesz.
z tego co tam pisali to faktycznie jedynym sposobem na obejście tego jest sprzedaż pudełek a w ramach promocji dokładanie pająków, i nie wiem czemu uważasz, że sprzedajac w ten sposób pudełka z gratisami byłbyś nienormalny??
a jak nie chcesz tego w ten sposób to dołącz się do mikołajkowej promocji w biofilu :)

wino
16-10-2013, 13:43
kiedys przeglądałem oferty na sprzedaz i zaówazyłem i nawet fajne takie cos koles normalnie sprzedawał :

swierszcze-10 zł

albopilosum L1 miał po- 5 zł

i sprzedawał swierszcze za 15 + albopilosum gratis a naprawde kedziorek był wliczony w swierszcze


nie łamał prawa bo pajaczek był gratis

GALN
16-10-2013, 14:57
poprostu lividium dajesz ogłoszenie sprzedam pająki większą ilośc za 2zł szt rozmawiasz o tym tylko ze sprawdzonym terrarystom z forum resztę olewasz szerokim łukiem i piszesz że niestety ale wiadomość tylko dla sprawdzonych terrarystów z forum , ktoś powie że z takim podejsciem do kupującego nic nie sprzedasz albo że inni nie będą mogli kupić i będą poszkodowani a gów... prawda kupią sobie za jakiś czas od kogoś innego jak zdobędą zaufanie.Normalny człowiek cie zrozumie .

Taka prawda nic innego nie pozostaje, do grona wspólnoty terrarystycznej zalicza się określone grono osób która potrafi się dogadać reszta tylko patrzy jak podkapować albo wsadzić drugiemu szpile w dup... nie wiem czy to zawiść czy co ale jestem ciekaw czy ci pseudoprawi nie lali gdzieś pod dzrzewem w miejscu publicznym to też łamanie prawa.heheh Takie czasy nastały i trzeba sobie radzić.Osobiście dodam od siebie ja zaliczam się do tych ludzi co nie kapują i nie starają się z dup... innych zrobić tarczy szczelniczej.

PMajdan
16-10-2013, 16:58
Dokladnie - znajdz rynek zbytu wsrod ludzi tym zainteresowanych. I uwazaj zeby twoja babcia.. tata, kolega, kolezanka z osiedla - ktokolwiek---- nie powtorzyl(a) swojej kolezance (koledze, komukolwiek) bo sobie jeszzc eta 3 osoba pomysli ze siejesz zagrozenie i smierc wsrod spoleczenstwa i doniesie organom sciagania. Uwazaj szczegolnie na babcie ktore siedza calymi godzinami przy oknie i telefonie i szukaja sensacji na sowim podwórku. Mozna nie mozna sprzedawac, lepiej sie nie przekonywac na wlasnej skorze....

pac
16-10-2013, 17:19
a ja tylko dodam ze takie slowa moglbys sobie darowac bo zagladaja tu jeszcze mlodsze dzieci....... od Ciebie..

Mariusz
17-10-2013, 02:15
GLAN - doświadczeni terrarysci będa napalac się na kedziorki? ... ale moze nie mam racji... :-)


lividium - TO BARDZO WĄŻNE! ;) - proszę zamieszczaj w temacie wątku informację o czym będie traktował. Wobraź sobie, ze wszyscy nazywają swoje wątki na forum - ważne, pytanie itp. Powodzenia życze w znalezieniu interesujacego Ciebie tematu. :)
pozdrawiam

GALN
17-10-2013, 03:57
Mariusz pisałem o zaufanych terrarystach :) a kędziorki jak to kędziorki spoko są sam kupiłem 50 potem 20 potem jeszcze nie pamiętam ile wychowałem hihihi wielu pisze że są nieciekawe że mało interesujące ale mają Brachypelme smithi i jest dla nich cudowna interesująca są nią zafascynowani .Jedno wyklucza drugie .Jeśli kędziorki miały by odpowiednią cenę i były mało dostępne to wtedy daję sobie głowę uciąć wróciły by do łask.To samo zaczyna dziać się z murinusami i cambridgei.A jeszcze 2 lata temu cambridgei i murinusy były na fali.W takim tempie to idzie że za 4 lata Theraphosa blondi będzie po 20zł :) czekam z utęsknieniem hihihi.

Mariusz
17-10-2013, 04:21
zacytowalem obiegowa opinie. Mi tam kedziorki się podobają, a z tymi cenami, to nie ma sie co dziwic, jezeli sa popularne, to po jakichs 2 latach uzyskuja dojrzałosc i potomstwo. Duza ilosc ofert sprzedazy wplywa na ich cene.
Co do maurinusa, to wg. mnie zniechęca przede wszystkim ich agresywność i jadowitość. Sam chcialem kupić, ale nie bedę ryzykował konfrontacji z ich jadem.
Nie żebym sie specjalnie bał, ale sa przecież równie ładne ptaszniki nie obarczone tą wadą.
pozdrawiam

spider13
17-10-2013, 06:45
wiecie co niektórzy ludzi są takimi niedouczonymi fiut... np. mój sąsiad (pisałem o tym na forum kilka miesięcy temu) nic o pająkach niewiedział a sie pluł że mam nie chodować bo to bo tamto i chlapnoł coś jeszcze o formie przetrwalnikowej zwyczajnie go olałem mimo że nie mam papierów na brachypelmy więc nie przejmuj sie tylko sprzedawaj pudełko gratis pająk

Awikularia
17-10-2013, 07:23
Sluchaj, wezwij do siebie powiatowego lekarza weterynarii i popros o zaswiadczenie o urodzeniu w niewoli. A jak ci nie bedzie chcial takowego wystawic, to popros o odmowe na pismie. A jak jestes bardzo mlody, to idz z rodzicami. Mi lekarz wystawil takie zaswiadczenie bezproblemowo.

42d3e78f26a4b20d412==