PDA

Zobacz pełną wersję : Brachypelmy + CITES



Kross
17-10-2013, 12:36
Powiedzcie mi jaki jest sens nakladania na Brachypelmy zakazu sprzedaży bez papierów. Przecież to jest głupota do kwadratu niedość że naprzyklad taki kedzior jest jednym z najbardziej popularnych pajakow, ma go prawe kazdy a niedlugo pewnie bedzie go mozna na łace łapać (;]) to jest objety przez CITES ochrona. No świetnie. O tyle ile sie orietuje to CITES jest zabezpieczeniem przed handlowaniem zwierzetami pochodzacymi z odłowu. Oczywiście kazdy wydaje majatek i specjalnie wyjezdza do Kostaryki albo Wenezueli tylko po to aby zlapac kedziora po pierwszej wylince zamiast kupic go od kumpla za 5 zl. I po co to komu ?????

inux
17-10-2013, 12:41
no raczej ... I nie chodzi tu tylko o brachypelmy tylko o wiekszosc ptasznikow.

maze
17-10-2013, 12:55
o wiekszasc??
hehe skad masz takie informacje??

redknee
17-10-2013, 14:35
wg mnie chodzi tu tylko i wyłacznie o BRACHYPELMA

GALN
17-10-2013, 14:48
Kros u nas napewno jest ich masa ale nie wiadomo jak w ich środowisku naturalnym może je tak łapali że teraz jest to gatunek zagrożony.

Foxtrott
18-10-2013, 03:51
w polsce "zabronione" są tylko Brachypelmy oraz Aphonopelma albiceps i Aphonopelma pallidum.

Nazar
18-10-2013, 04:10
A jak wyglada sprawa kolesia ktory ma kokon np. smitasów. Gdzie trzeba sie odezwac zeby dostac zgode na sprzedaz? Ile to moze kosztowac?

Awikularia
18-10-2013, 05:22
Aphonopelma pallidum = Brachypelma verdezi.

Nazar, trzeba isc do powiatowego lekarza weterynarii z namowa, aby przyszedl do ciebie, obejrzal kokon (jak sa juz nimfy) i wystawil zaswiadczenie o urodzeniu w niewoli. Nie wiem, ile to moze kosztowac, ale ja otrzymalam bezplatnie...

spider13
18-10-2013, 06:20
To jest denerwujące po co CITES na brachypelmy no to jak nam sie kędziorki albo smitasy rozmnożą to co mamy je na łąke wypuścić czy może jechac do miejsc gdzie one występują i je wypuścić to jest bez sensu mogli by zdjąć cites z brachypelm

Kross
18-10-2013, 07:01
No własnie przeciez o tym napisalem. Po cholere je rozmanazac jak ich nie mozna sprzedac.

Mefisto
18-10-2013, 09:35
Tyle już o tym było na forum Rejestracja, a wy nadal mylicie. :/

Zapamiętajcie wreszcie, że:

CITES != REJESTRACJA != ZAŚWIADCZENIE O URODZENIU W NIEWOLI

CITES reguluje przewóz zagrożonych gatunków przez granicę i jak najbardziej jest słuszny i potrzebny

REJESTRACJA nie dotyczy pająków

ZAŚWIADCZENIE O URODZENIU W NIEWOLI jest kompletnie niepotrzebne w naszym kraju i stanowi jedynie pożywkę dla Szanownej Salamandry. To właśnie z powodu tego zaświadczenia oszołomy z SS nie potrafią rozróżnić terrarystów od terrorystów i wszystkich najchętniej by pozamykali.

Nazar
18-10-2013, 09:43
Awi czyli po tym Zaswiadczeniu od Weta mozesz juz spokojnie sprzedawac pajaki??
"legalnie"?

Mefisto
18-10-2013, 09:45
W 100% legalnie.

Mam pytanko - w jaki sposób udowodniłaś powiatowemu legalne pochodzenie rodziców? Na słowo ;)
Czy wystarczył mu dokument rejestracji, która kiedyś obowiązywała?

Awikularia
18-10-2013, 10:24
To troche skomplikowane ;). Pozyczylam samca kumplowi, ktory mial kokon. I tamtejszy lekarz bez niczego wystawil zaswiadczenie o urodzeniu w niewoli... Ja mam kopie tego "bezproblemowego" zaswiadczenia.

Kross
18-10-2013, 10:37
Awi jak to nie sprawi problemu to mogla bys wrzucic kopie zaswiadczenia na forum, chcialem sie zorientowac jak to wyglada.

Awikularia
18-10-2013, 13:28
Nie wrzuce, nie mam skanera. Poza tym latwo by bylo sobie cos takiego wydrukowac... Moge przywiezc ewentualnie na gielde, jako pokazowke... Jak oczywiscie nie zapomne...

irve
19-10-2013, 04:04
moj kumpel gadal kiedys z wetem i mu powiedzial ze nie wystawi papierow bo nie da sie ich oznaczyc ani opisac
wyobrazcie sobie jak opisac np.400 vagansow

garo
19-10-2013, 05:14
No własnie daltego !!!
Bo przeciez nie masz 100% pewnosci ze ten co ma do sprzedania pajaczki (Brachypelmy) po 5zł po 1L to nie sa one z odłowu jezeli nie ma na nie papierow.
Z z tego co wiem to wcale nie musi byc Cites bo moze byc tylko zaswiadczenie ze pochodza z hodowli. Ja np. mam zarejestrowane wszystkie pajaki wymagajace tego i jak mi sie rozmnozom daje znac do starostwa i oni mi wyrabiaja na kazdego pajaczka papiery i wtedy je sprzedaje z papierami legalnie.

garo

Kross
19-10-2013, 09:39
No ale zastanów się kto by jechał na Kostaryke albo gdzieś tam żeby łapać kędziory albo inne Brachypelmy, przecież to śmieszne jest.

GALN
19-10-2013, 10:21
Kross wielu ludzi i napewno nie po jedną szt. G.Rozea sprowadzana jest w kontenerach. Cena jednej szt po odliczeniu wszystkich opłat wychodzi 1,6 euro są to dorosłe okazy lub prawie dorosłe więc nie ma czy to kędzior czy to rozea czy inny pająk liczy się kasa a daje sobie urwać głowę że po 3.20 euro kędziorki dorosłe rozchodziły by się jak bułeczki prosto z piekarni :) 100% niejednemu wystarczy.

Vanaloon
20-10-2013, 04:17
No nie... tylko nie brachypelmy... niee...

soltys_szczecin
21-10-2013, 13:18
ciekawe co robią ludzie jak rozmnozą pająki - np niech sie urodzi 800 kędziorow zalozmy ze polwoa przezyje to zostaje 400 pająkow i co z nimi ?? niech nawet 100 zostanie spzedanych to i tak zostaje kilkaset ....

Awikularia
21-10-2013, 13:28
Soltysie, niech sie martwia tym hodowcy. Co ty sie tak nimi przejmujesz? :>

garo
21-10-2013, 16:13
No własnie !!!
A tak wogole to sa inne jeszcze przyczyny takie jak np zjedzenia przez jakies inne zwierze. Ptaszniki tez maja wrogow nawet i ludzi ba sa plemiona ktore jedza ptaszniki.

inux
23-10-2013, 07:02
ja nierozumiem jednego, dlaczego akurat brachypelmy ? przeciez to sa najlagodniejsze ptaszniki :) a inne, (wiekszosc nadrzewnych, itp ... ) to sa o wiele bardziej niebezpieczne .... poprostu wielki N/C !!!
czyli lepiej rozmnazac murinusy, cambridzeje itp ... :) przynajmniej dreszczyk emocji :) i legalne, a nieto samo co taki beznadziejny kedzior, co nawet ugrysc dobrze w lape nie potrafi ... :)

42d3e78f26a4b20d412==