PDA

Zobacz pełną wersję : Ktora to wylinka??:)



ewel
18-10-2013, 12:49
Moj pajak przeszedl kilka dni temu wylinke. Tylko, ze niestety nie wiem ktora. Jest juz dosc duzy, taki na rozpietosc mojej dloni. A kupilam go w sklepie zoologicznym i oczywiscie sprzedawca nie mial pojecia, po ktorej wylince mi go oddaje. To jest lasiodora parahybana. Czy jest jakis sposob na rozpoznanie, po ktorej wylince jest pajak? I jeszcze jedno pytanie, czy to mozliwe,zeby zuwazyc, ze pajak jest wiekszy na drugi dzien po wylince? Czy moze cos nie tak z oczami? Dziekuje za odpowiedzi!!!

crocodyll
18-10-2013, 12:53
Napisz ile mniej więcej ma cm ciałka(odwłok+karapaks)??Bo niewiem jakiej wielkości masz ręke??:)
Ps.Co za sprzedawca:)??!!:)

ewel
18-10-2013, 12:59
No wiem, ze tego pajaczka sprzedawal nieprofesjonalista. Jeszcze gorzej go tam traktowal, bo nie mial pojecia,jak to sie powinno robic. A odwlok ma srednice ok. 4 cm. dzieki:))

Awikularia
18-10-2013, 13:26
Wlasnie w ten sposob pajaki rosna - na jeden dzien zrzucaja wylinke, a zaraz potem sa o wiele wieksze (zreszta, zalezy to od gatunku i wieku ptasznika). Wylinka to taki zrzucony, za ciasny skafander, z ktorego zwierze wyrasta. Pozniej juz tylko powieksza mu sie odwlok pod wplywem jedzenia, nie jest to jednak "rosniecie". Jezeli twoj pajak ma wielkosc glowotulowia 4 cm, to mysle, ze jest kolo 7-8 wylinki. Nie jest jeszcze dorosly.

soltys_szczecin
20-10-2013, 13:51
heh - zapytana o dlugosc glowo tlowia napisala ze odwlok ma średnicę 4 cm ...

PMajdan
20-10-2013, 15:06
Pewnie zaplacilas fortune!

42d3e78f26a4b20d412==