PDA

Zobacz pełną wersję : Wąż zbożowy



emo9
05-06-2014, 05:09
Witam.

Chcę rozpocząć hodowlę węża zbożowego(lub parki tych węży).

Posiadam akwarium 80/30/40cm (dł/szer/wys)

1. Co będzie mi jeszcze potrzebne?
2. Jak namówić rodziców a przede wszystkim mamę żeby pozwolili? (sam za niego płacę)
3. Jak urządzić terrarium?
4. Czy 80/30/40 starczy? I czy jeśli wąż podrośnie to muszę kupić większe?
5. Jaka jest orientacyjna i opłacalna cena za jaką kupię 1 węża zbożowego lub parkę u prywatnego hodowcy?

BTW to mam 16 lat i hodowałem już kameleona.

xav_setherial
05-06-2014, 06:53
Mam do zaoferowania niewysexowanego albinosa klutego w sierpniu 2004, zdrowego, brak przebytych choróbsk, je oseski żywe i mrożonki, nie grymasi, 55 - 60 cm długości.
Te terra będzie dobre, ale musiałbyś zwiększyć szerokośc,. Rodzice to ciężki gatunek, powiedz im, że w przeciwieństwie do kotów i innych futrzaków, węże nie śmierdzą, jedyne gdzie może nabrudzić to terrarium,
taka podstawa wystroju to kryjówka i basen, a reszta zalezy już tylko od kasy i wyobraźni, dobrze jest okleić ściany korkiem lub styropianem pokrytym atlasem z pigmentem, to zwiększa powierzchnię spacerową zwierzaka i może sobie śmigać po wszystkich ścianach.

P.S.
Druga zbożówka z opisu też jest do sprzedania.

Banza
05-06-2014, 07:40
Po pierwsze na tym forum znajduje sie bardzo duzo informacji na temat "Wąż zbożowy- podstawy hodowli", wystarczy poszukac!! Ehh...

1. korzenie, kryjówki, basen
2. namawiaj sobie jak chcesz , byle by skutecznie :P ja tam niemam takich problemów
3. podobnie jak napisał 'xav_satherial'
4. na jednego dorosłego powinno starczyć, ale na twoim miejscu kupiłbym ciut większe
5. to wszystko zalezy gdzie... przeciętnie cena jest w granicach 150-250zł.

P.S 'xan_satherial' za ile masz tą opisywaną zbożówke?

xav_setherial
05-06-2014, 08:50
Za 130 zł, poszukaj w dziale "Gady, Płazy, Owady..."
i podaj tam maila a wyślę Ci fotki

xav

emo9
06-06-2014, 04:00
Ale jak przekonać rodziców...

mnich87
06-06-2014, 05:40
Możesz powiedzieć, że:
- Nie śmierdzi
- Zadbasz o to, by nie uciekł.
- Nie jest niebezpieczny dla domowników(!) (moja babcia myślała, że wszystkie małe węże zabijają jadem. Potem jej powiedziałem).
- Będziesz o niego dbać
- Powiedz, że jesteś juz na tyle odpowiedzialny, by się nim sam zająć, a jeśli uważają, że nie jesteś, to powiedz, że im to udowodnisz (na wężu).
- Pokaż im zdjęcia wężyka(najlepiej classic - mojej rodzinie najbarsxziej podoba się ta odmiana. Jest taka "normalna").
- Nie pokazuj zdjęć z posiłku
- Możesz powiedzieć, że jest to bardzo ładny element wystroju pokoju (a propos wystroju, to kup jeszcze za terrarium taką fototapetkę. Poprawia ogólne wrażenie o 100%). To może byś nawet główny argument.
- Nie wiem jak Twoi, ale moi rodzice się nie zgadzali, a zgodzili się dopiero jak wąż znalazł się już u mnie w pokoju. Dziś sami się chwalą, że synek ma ładne zwierzątka (wcześniej miałem "prymitywne ssaki" :P). A dziś jak coś przyślą, albo coś przyniosę, to moja mam tylko przychodzi i ocenia, czy zwierzak jest ładny, czy nie.
- Mów im jeszcze wiele innych rzeczy (że nie jest oślizgły i obrzydliwy, że nie wymaga dużo opieki, że nie będzie problemu podczas wakacji, bo można go bardziej podkarmić, a potem wyjechać na 2 tygodnie). Tylko nie wciskaj im kitu.
Powodzenia! :)

emo9
06-06-2014, 10:22
Dzięki wielkie. Sprubuję, a potem powiem jak poszło.

Ale powiedz mi jeszcze, jak skoro się nie zgadzali to wąż znalazł sie w twoim pokoju.

P.S.: Jaka jest mniej więcej cena za metr kwadratowy płyty OSB ?
Bo zanim wogulę go kupię chcę poswiecić jakiś miesiąc na samodzielne zbudowanie taniego, ale ładnego akwarium z OSB a z przodu przesuwane szybki, z boku wywietrznik, z góry siatka, a w podłodze pod kafelkami przewody grzewcze. Normanie to koszt ok. 150-200zł, a sądzę ze samodzielnie będzie to 1. bradziej dopasowane do moich oczekiwań 2. dużo tańsze bo wyceniam to na jakieś 100zł, ale to wyjdzie w praniu. (ceny bez kabli grzewczych bo to kupa kasy:P)

Co sądzisz?

PRC
07-06-2014, 05:28
Co do przekonywania...

Postaw przed faktem dokonanym ;-)

mnich87
07-06-2014, 14:35
Dokładnie tak jak napisał PRC :P. Przyniosłem do domu i juz musieli się zgodzić. Ale metodę odradzam, bo nie wszyscy rodzice sa tacy jak moi i Twoi mogą się wkurzyć :)

emo9
08-06-2014, 01:49
Hehe...
Moi wyrzuciliby mnie z domu razem z tym wężykiem. :D

mnich87
08-06-2014, 02:56
No to próbuj wszelkich pozostałych metod.
Życzę powodzenia!
Michał

kudłaty
09-06-2014, 05:39
Emo9 Gadałeś z rodzicami ??
Jak poszło co powiedzieli ??

emo9
09-06-2014, 06:30
Jeszcze nie. Czekam na dory moment. Kiedy będą zajęci i zmęczni.

Odpowiedzą tak dla świętgo spokoju :D

emo9
10-06-2014, 15:33
Poszło nawet dobrze, ale odpowiedź była: możliwe, nie mówię nie, ty sie zastanów i my sie jeszcze zastanowimy.

Powiedział, że nie jest przeciw, ale nie jest też za, że mamie może się to nie spodobać.

Reszte argumentów pomyślnie odparłem.

Tylko to co zadecydowało, że jeszcze się nie zgodził, to że jak wyjeżdżamy 2-3 razy w roku na jakieś 2 tygodnie, to zostaje u nas w domu dziadek. I tata powiedział że pojecie starych ludzi jest takie: węże kąsają, i od tego się umiera. I że jak g\dziadek się dowie że jest w domu wąż, to że nawet nie będzie chciał tu zostać i nie będzie sie kto miał domem opiekować pod naszą nieobecność.

Wrócę za 2 tygodnie z kolonii, i będę miał jeszcze remont i przemeblowanie w pokoju. I ojciec powiedział, że jeszcze sie zastanowimy.

A, i powiedzial jeszcze że się cieszy, i że to dobrze że chcę miać więcej zwierzątek :)

Może się uda.

Trzymajcie za mnie kciuki.

Wracam wieczorem 7.08.2005r., wtedy będzie raczej po remoncie, i może dostanę ostateczną odpowiedź to wam napiszę.

Pozdrawiam

P.S.: I jeszcze raz, mocno trzymajcie kciuki :)

kudłaty
11-06-2014, 12:58
Jak już tak powiedział to się zgodzi pamiętam jak u mnie było tak pare lat temu teraz się przyzwyczaili i jest wszytko ok

42d3e78f26a4b20d412==