PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny odwlok Smithi.



ironkapela
19-10-2013, 03:48
Wczoraj gdy wzialem na reke Smithiego (na moje oko L6) mojego kolesia zauwazylem ze ma caly odwlok pokryty jakas czarna substacje, tak jakby sadza albo cos takiego. Wie ktos moze co to moze byc?? Z relacji wlasciciela wynika ze od ok. tygodnia pajak jest bardzo powolny, i praktycznie stoji w jednym miejscu.

Tomek_Nie
19-10-2013, 04:04
jest to zwykly objaw wylinki ! pajak ciemnieje przed wylinka odwlok robi sie tak jakby tłusty i ma czarne zabarwienie

x ray
19-10-2013, 05:26
ironkapela <zauwazylem ze ma caly odwlok pokryty jakas czarna substacje, tak jakby sadza albo cos takiego>

...... ta czarna sadza , to włoski które pajak ma na odwłoku ,w czasie dotkniecia wychodzą , lub sam je wyczesuje w sutuacjach zagrożenia.
................nic Cie dzisiaj nie swedzi :)

ironkapela
19-10-2013, 07:50
No nie, teraz to mnie rozbawiles. Mam kilka pajakow i nigdy mi sie nie zdarzylo zeby pajak mial taka "sadze" na odwloku. To napewno nie sa wloski!!! Co do tej zblizajacej sie wylinki to tez nigdy nie zauwazylem takiego czegos u reszty pajakow. Pozdro

P.S Czekam na dalsze diagnozy :P

GALN
19-10-2013, 08:07
niezauważyłeś ironkapela nie wiem którą wylinkę mają są twoje kędziory ale tak koło 5-6wyl dawaj im tyle jedzenia ile zdołają pochłonąć jak będą miały na ful nabrzmiałe odwłoki i nadejdzie czas przed wylinką to zobaczysz jaką będą miały "sadzę" :)

ironkapela
19-10-2013, 08:24
Ja w kazdym badz razie nigdy tego nie zauwazylem, a moze nigdy sie tak dokladnie nie przygladalem :/ A moze kktos wie czy jest ta "sadza"'??

rastafaq
19-10-2013, 08:29
Jest w kominie.

ironkapela
19-10-2013, 09:24
Ale zabawne...

GALN
19-10-2013, 10:11
jest zabawne bo otrzymałeś odpowiedz ale domagasz się nie wiadomo czego .Masz czarno na białym napisane .

Jak się pająk naje na ful skóra się rozciąga jak zbliża się wylinka to między stary pancerz a nowy dostaje się "płyn" powoduje to odblask do tego wszystkiego dochodzi zciemnienie starego pancerza i efekt jest taki jakby odwłok wypolerował pastą do butów z połyskiem.Do tego plamka z włoskami parzącymi rozciąga się i bardziej ciemnieje .Wygląda to jak czarny meszek.

wszyscy odpowiedzieli ci poprawnie ale ty i tak dalej pytasz o to samo może oczekujesz odpowiedzi "widocznie twój kolega wysmarował go sadzą" niewiem bez urazy ale to jest naprawde śmieszne i nie dziwię się rastafaq że tak odpowiedział bo bo wyręczył wielu ludzi ;)

ironkapela
19-10-2013, 11:01
Ja oczekiwalem wlasnie takiej odpowiedzi jak Twoja.

madOx
19-10-2013, 12:23
ironkapela pouczasz innych zeby zagladneli do FAQ ale sam chyba nie przeczytales do konca.

Gdanszczanka
19-10-2013, 12:38
zgadzam sie z madoxem:)

morda
19-10-2013, 12:59
Sadza jest w komienie, pająk ma włoski na odwłoku albo to łysy czarny odwłok przed wylinką. Amen...

42d3e78f26a4b20d412==