PDA

Zobacz pełną wersję : Mieso mielone karmą??



Gwoździu_oi
19-10-2013, 06:53
Czy ktoś słyszał kiedys żaby karmić pajaka miesem mielonym. Nie śmiejcie sie ze mnie bo to nie ja wymyśliłem ale jeden koleś twierdzi że tak robił, tylko nie solone musi być. Zaintygował mnie tak pomysł ja narazie mam małego kędziora i tne mu mączniaki na kawałki.

SHERON
19-10-2013, 07:25
EHEHEH wiesz co muj kolega Kedziorka L5 karmi surowym mięsem kurczaka. A co do mielonego to nie wiem ale jak będzie duży około L5-L6 to możesz sprubować mielonego. JA smitka L4 beohmejke L2 i 4 kedziorki L1 karmie Pinkami i pieknie rosną :]

Foxtrott
19-10-2013, 09:29
nie podaje się mięsa mielonego, czy jak niektórzy drobiowego. to nie to samo co owady.
pajaki w przyrodzie nie polują na mięso mielone tylko na bezkręgowce(głównie):)

Jaca
19-10-2013, 09:34
Owady, w porównaniu do kręgowców, charakteryzuję się nieporównywalnie wyższym stosunkiem białka do tłuszczu. Posiadają również chitynę, co też może nie być bez znaczenia dla pajączka.

bachus
19-10-2013, 09:45
Ja raz dałem kurczaka jak nie mogłem dostać żadnego robactwa i nie polecam, resztki cholernie śmierdzą i zostaje po nich dziwny tłusty, oleisty osad, też śmierdzi. Musiałem wszystkim maluchom wymieniać podłoże.

morda
19-10-2013, 12:57
To już lepiej mysz podać....

CRIMSON
19-10-2013, 13:35
Czasem możesz dać.Dawałem wołowinę i kawłki kurczaka.

spider13
19-10-2013, 15:25
ala czasem można dać też kurze serce http://www.sebastiane.republika.pl/s/s1.JPG to zdjęcie ostatnio bylo na forum

SPeCTeR
19-10-2013, 19:13
Mielone raczej nie, juz lepiej dac pasek miesa. Najlepsze sa serca wolowe, ale tylko jako przetrwalnik, lub uzupelnienie diety. Resztki cholernie smierdza i sa coz, nie ukrywajac, obrzydliwe ;>

soltys_szczecin
20-10-2013, 14:02
Jaca ... chityne wytwarza pająk - nie je pancerzykow hitynowych z owadow tylko wysysa przetrawione wnetrze swojej ofiary ktora jest w przyrodzie przewaznei OTOCZONA hityną ... ale to tak defacto :P

Foxtrott
20-10-2013, 14:48
przypatrz się uważnie swoim pająkom podczas jedzenia i napisz czy nadal jesteś pewien, ze tylko wysysają zawartość. ptaszniki maja enzym(pewnie chitynazę albo cos podobnego) który pozwla na strawienie chitynowego oskórka.

podobno u pajaków karmionych tylko miesem zwierzecym a nie owadami obserwowano kłopoty w wylinkami i różne dziwne objawy, ale nie jest to informacja w 100% sprawdzona

soltys_szczecin
21-10-2013, 13:10
hmm - narazie moje kedziory są młode - ale jak zjadały wylegniete muszyska to z much zostawały ,,wydmuszki" .. wiec myslalem ze nie jedzą tych pancerzykow tylk ow swoich wnetrznosciach zgromadzone białko przetwarzają na kolejne białko ( Pani od biologi mowila ze chityna to tez białko ale niestrawne .... noi jej zaufałem ... ) heh =]

SPeCTeR
21-10-2013, 13:20
Chityna bialkiem ? Pozdrow pania od biologii, chociarz to raczej ty sluchac nie umiesz.

Gwoździu_oi
22-10-2013, 13:02
Chityna jest z cała pewnością polisacharydem i to prawie całkowicie nie strawnym. Pajak moze i wchłania chityne z ofiar tego nie wiem ale raczej wątpie żebym mógł ją wykorzystać jako źódło substancji pokarmowych jeśli ktos wie cos innego niech pisze. Może pajak wbudowuje chityne z ofiar we własny oskórek tego nie wiem

42d3e78f26a4b20d412==