PDA

Zobacz pełną wersję : Niebieskie światło



szklanka
19-10-2013, 07:34
Kupiłem mojem ptasznikowi (Brachypelma Albopilosum) niebieskie światło "Night Glo" firmy Ecoterra o mocy 25 W. Czy jest to dobra lampa do oświetlanie ptasznika w dzień czy konieczna jest czerwona lampa ? Jeśli potrzeba czerwonej to moze to być zwykła czerwona żarówka czy specjalna kupiona w sklepie zoologocznym ?

DOMINOS
19-10-2013, 07:48
Niebieska może być jak najbardziej, z tym że czerwona ma wielki plus bo pająk nie widzi tego pasma kolorów i nie przeszkadza mu to w nocy. A co do kupna żarówki to może być inna czerwona ale w sklepie elektrycznym nie dostaniesz takiej podłużnej jak ta którą masz.

Weź pajączka w swe ramiączka...

ir3k
19-10-2013, 07:58
Niebieski hmm??? Sam nie wiem. Ja swoim pająką śwecę czerwoną 15 Wattową żarówką która daje około 22-27 stopni Celciusza . Ładnie rosną widać jest im z tym dobrze. W sklepie widziałem także 45 Wattową czerwoną żarówkę(do ogrzania większej ilości terrariów). Według mnie są one odpowiednie. Pobierają mało energi elektrycznej co daje małe rachunki a przy tym pajączkom dobrze sie żyje.

rastafaq
19-10-2013, 08:26
Możesz założć nawet zielony albo sraczkowaty, pająk i tak nie widzi jaki to kolor a te żarowki ze sklepu czerwone to możesz o dupe rozbić , bo to tylko dla twojego lepszego samopoczucia , aczkolwiek pająk i tak widzi takie światło, zreszta kiedyś już o tym było.

YasieQ
19-10-2013, 08:29
dokladnie , jesli chcesz miec prawdziwe czerwone swiatlo ktorego pajak nie widzi to kup sobie zarowke ciemniowa , wtedy masz prawdziwe czerwone swiatlo , a nie mleczna zarowke dajaca biale swiatlo lekko przyczerwnienione....

Atrax Robustus
19-10-2013, 08:31
Ja uzywam zwyczajnych zarowek i jest dobrze :)

Masa
19-10-2013, 08:37
Uzywam niebieskich,czerwonych czy pseudoczerwonych jak nazwal Rastafaq i prawie mam w pokoju poswiate policyjnego koguta:) ......spokojnie mozesz w nocy swiecic ta twoja 25W Night Glo

pac
19-10-2013, 08:37
dokladnie.. pajakom i tak najwyrazniej nie przeszkadzaja bo nawet lgna do swiatla :) .... i ciepelka..

ir3k
19-10-2013, 08:52
Drogi kolego. Pomyśl zanim coś powiesz. Troche szcunku dla innych. Widze że u ciebie kiepsko z kulturą. Skąd wiesz jakich używam żarówe i gdzie je kupiłem??? Lepiej byś sie nie odzywał. Jak chcesz to sobie świeć tymi swoimi psełdo żarówkami. Wiesz może zaczne ich używać skoro robisz im taka reklamę.

DOMINOS
19-10-2013, 09:23
Jeżeli zależy Ci na czerwonym świetle to są żarówki terrarystyczne z czerwonego szkła nie malowane.

Weź pajączka w swe ramiączka...

Mariusz
19-10-2013, 10:51
podobno swiatlo powinno byc czerwone, ale z doswiadczen wielu terrarystow wynika, ze inne kolory tez sa OK.
Nie kupuj energooszczednych jak Ci niektorzy radza. Zarowki w terrarystyce przewaznie sa uzywane do ogrzewania, a zaleta tych energooszczednych jest wyzsza sprawnosc (stosunek emitowanego swiatla do zuzywanej energii). Chyba, ze zalezy Ci bardziej na leprzym oswietleniu terrarium.
W sumie najwazniejsza w tym wszystkim jest wilgotnowsc i temperatura, wiec na tym powinienes sie skupic.
pozdrawiam

morda
19-10-2013, 12:56
Powinno być? A kto tak powiedział? Pająk i tak tego nie rozróżnia.

ziu
19-10-2013, 17:12
Sam kiedys mialem z tym dylemat ja mam 4 diody takie niby do tjuningu wies-mochodu ;] ktore daja bardzo fajne niebieskie swiatlo jak ksiezyc i pajaczki sobie swietnie z nim zyja tylko troche mnie w nocy razi to zmniejszam natezenie swiatla i jest spoko. Bardzo ladnie wyglada w nocy terrarium tak oswietlone. Mariusz chyba typowo poradzil z wiedzy ksiazkowej a nie praktycznej bo tak jak morda napisal nikt nie mowi ze powinno byc czerwone o czerwonym swietle duzo pisza w ksiazkach i poradnikach dla pajeczarzy ;] ale jak widac pajaki dobrze znosza inne kolory.

Jimbo
20-10-2013, 05:22
Kup zwykłą białą żarówkę w sklepie. Większość terrarystów takich używa. To z czerwoną to jakiś debliny wymysł.

soltys_szczecin
20-10-2013, 14:18
heh wlasnie kiedys chcialem zapytac jaka to ma byc ta CZERWONA zarowka bo w FAQ jest napisane czerwona zarowka i nic wiecej ..... ale gdzie tą czerwoną zarowke kupic ?? bo widze tu kurcze ( z tego co piszecie ) jakies fotograficzne, jakies zoologiczne, jakies elektryczne, jakies domowej roboty - o co chodzi o_O ???

ziu
20-10-2013, 14:23
hehe czerwona chodzi o prawdziwe czerwone widmo swiatla takie jak w ciemniach fotograficznych a nie pomalowana tylko od srodka zarowka na czerwono. Mi sie wydaje ze ta prawdziwa czerwona to np ta EXOTERRA czerwona mialem kiedys taka dla jaszczorki i dawala naprawde czerwone swiatlo a nie tylko poswiate.

soltys_szczecin
21-10-2013, 13:05
a jaki koszt takiej zarowki - orientuejsz sie moze ?? ah - i gdzie takie cacko zakupic ??

szklanka
23-10-2013, 11:48
Taką żarówkę z Ecoterry mozna kupić w dobrym sklepie zologocznym. Kosztuje ok. 28 zł. Niebieską kupiłem za 17 zł.szklanka napisał

42d3e78f26a4b20d412==