PDA

Zobacz pełną wersję : Siatka na dno



vivaldis
05-06-2014, 07:37
Więc:

Mam zamiar zrobic nowe terra dla moich zolwi czerwonolicych. tak 1-2 cm od dna chce rozlozyc siatke a pod nia wposcic z 2 wegorzyki akwariowe jakies slimaki i kiryski aby zbieraly resztki pokarmu i odchody zolwi. Mam jednak problem poniewaz nie wiem skad mam taka siatke wziasc i z czego ma ona byc. Porsze o pomoc.

Theraphos
05-06-2014, 07:51
A jak ty sobie to wyobrażąsz że te ryby (kiryski) bedą miały powierzchnie np. 100/50/2 cm?! Przecierz one tez podpływają do powierzchnie jak w wodzie jest za mało rozpuszczonego tlenu! A poza tym to one potrzebują wiecej powierzchni do pływania.

Nie mówie nawet jak brzydko bedzie to wyglądało:/

Adamek
05-06-2014, 08:45
A jak te ryby będa pobierały tlen z powierzchni wody ? :D:D:D:D

wh6fxe
05-06-2014, 08:58
Jesli woda jest wystarczajaco natleniona to ryby nie pobieraja tlenu z powietrza tak wiec to nawet ejszcze ujdzie jednak uwarzam podobnie jak poprzednicy ze te 2 cm to o sporo za malo... Siatka mogla by byc z jakiegos sztucznego tworzywa (np taka siatka ktora sie kladzie na gipsowane plyty kartonowo-gipsowe koszt 1 zl za 1 m kwadratowy u mnie). Koniecznie musialbys wpuscic tez tam glonojady bo inaczej siatka szybciej zostanei pokryta glonami.

Adamek
05-06-2014, 10:05
Jeszcze jedno ci powiiem: Jak ci sie nie chce zajmować i sprzątać po zwierzętach to daj sobie spokój z hodowla a nie kombiinuj

vivaldis
05-06-2014, 10:21
Nie o to chodzi ze nie chce mi sie sprztac po zolwiach jakos przez 6 lat mi sie chcialo. Nowe terra jest wielkie 80/30/40. 30 cm bedzie wody wiec chyba nie bede raz w tygodnu w calosci go sprzatal. Chcialem sobie tylko troche ulepszyc.

wh6fxe
05-06-2014, 12:41
Ja cie vivaldis rozumiem. SKoro mozna sobie "ulatwic zycie" to czemu niee... ( ? ) ALe mysle ze te 2 czy 3 cm to bedzie stanowczo za malo dorosly kirysek ma okolo 4 cm i wiecej wiec on tam nawet nie bedzie mogl sie w pionie obrocic:/.

RobertM
05-06-2014, 13:48
Wpuszczanie kolejnych organizmów do akwarium nic nie da. Pomijając aspekt humanitarny (ryby muszą miec dostęp także do wyższych warstw wody) to kiryski nie są bakteriami :). Terra 80x30x40 chyba tylko w żartach można nazwać wielkim :).
Potrzebny jest po prostu wydajny filtr. Nic się tu niestety nie da innego zrobić.

Ja mam w objetości 200 litrów wody dwa filtry: pompa wodna Powerhead 802 produkcji Hagena (130 zł, przepływ wg producenta 1500 l/h) do której jest przymocowana przystawka filtrująca (jest to filtr wewnętrzny zbierający zanieczyszczenia mechaniczne) oraz zewnętrzny filtr kubełkowy PJF 1501 firmy Project (370 zł, przepływ wg producenta 1600 l/h) który służy jako filtr biologiczny (bakterie). W akwarium dwa spore żółwie Carettochelys insculpta (15 cm karapaks), głównie owocożerne, a więc pokarm zanieczyszcza wodę, a przy tym znacznie wrażliwsze na brudną wodę niż czerwonolice. Mam to od marca i raz na 2 tygodnie podmieniam ok. 1/3 - 1/4 wody. Jestem zachwycony wydajnością i czystością wody. Polecam wiele wątków o filtrach na forum żółwiowym, m.in:
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=13&i=10586&t=10526&v=f

mordd
06-06-2014, 14:48
Kiryski na 100% a reszta ryb najprawdopodobniej nie przeżyje bez dostępu do powierzchni wody. Węgorzyki są bardzo dużymi i kapryśnymi rybami i nawet 1 sztuka samotnie będzie się męczyła w takim akwarium (całym, bez żółwia i siatki). Pomysł dziwaczny i kompletny niewypał.

mordd
06-06-2014, 14:50
Paszczą. Tlen wchłaniany jest w silnie ukrwionych uchyłkach jelita.

42d3e78f26a4b20d412==