PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mozna trzymac wiele



RafalJG
19-10-2013, 14:07
Tak jak w temacie.. Czy mozna trzymac wiele pajaczkow np. kedzierzawych w jednym terra /pudelku/ ? Wszedzie pisze sie ze nalezy trzymac je w pudeleczkach od kliszy...
Zastanawiam sie dlaczego nigdzie nie sa wypisane ujemne aspekty trzymania np. 50pajakow razem.
Dzis w Biofilu byl dzien Kedzierzawego i rozdawali pajaki. Widzialem na zdjeciu iz trzymane byly po kilkadziesiat a moze nawet kilkaset sztuk w jednym pojemniczku
( zdjecie: http://www.biofil.pl/Zwierzeta/inne/maxi/kedziorki.jpg).

Prosze napiszcie cos o trzymaniu zbiorowym bo szukalem na forum i nic nie znalazlem na ten temat, a moze ktos trzyma po kilkadziesiat mlodych razem i napisze cos o tym...

Z gory dzieki za wypowiedzi

Deathscythe
19-10-2013, 14:11
Ja kiedyś trzymałem 3 kędziorki w jednym pudełku i został mi jeden :] więc sam osądz :)

Dark Raptor
19-10-2013, 14:21
Negatywny/pozytywny aspekt trzymania kilku pająków w jednym terrarium (poza wyjątkami) to efektywne zmniejszenie hodowli (mniej wydasz na karmę) ;-)

W większych zagęszczeniach trzymać możesz praktycznie tylko "nimfy" (nie lubię tej nazwy).

spider13
19-10-2013, 15:22
nie widziałeś że na zdjęciu z biofila widać jak one sie wylęgają to jest chwila nie majż czasu się wtedy uszkodzić ale ja radze trzynać w osobnum pudełku

FaUnA_BoX
19-10-2013, 15:24
no wlasnie zauwaz ze na zdieciu jest kokon z ktorego jak domniemam dopiero co wykluly sie malutkie nimfy kedziorkow a nimfy nie potrzebuja pokarmu poniewarz maja jeszcze hmm jak dobrze pamietam zoltko od mamusi :D i dlatego sie nie zjadaja. jakby byly po 1 wylince to wtedy by byla teksanska masakra pila lancuchowa :D...

Jimbo
19-10-2013, 15:36
To raczej nie są nimfy. To jednowylinkowce.

morda
19-10-2013, 15:44
To jedynki tuż po wyjściu z kokonu. Jeszcze się nie zeżerają....

cornieszon
19-10-2013, 15:44
nawet widać wylinki:)
także L1 albo nimfyII
a pozostałości kokonu raczej służa im za kryjówkę

Baku
19-10-2013, 16:16
no wkoncu ktoś kto mnie popiera z nimfami :P:P:P:P


ja trzymam d 1 wylinki i 2 miechów ( około ) murinusy razem i są bardzo przyjazne ,, nawet siedzą " na sobie " a mają duzy pojemnik

Awikularia
20-10-2013, 13:01
Moje Brachypelma albopilosum zaczely sie zjadac po 2 tygodniach od wyjscia z kokonu. Podobnie bylo z Nhandu coloratovillosus.

soltys_szczecin
20-10-2013, 14:00
heh - zamiast napisac mu krotko ze wystepuje ogromna szansa zaisteninia zjawiska kanibalizmu to przescigacie sie bardziej wymyslnymi opisami i sarkastycznymi przypowiastakami .. heh

42d3e78f26a4b20d412==