PDA

Zobacz pełną wersję : Psalmopoeus Irminia



mefi
20-10-2013, 04:17
Witam
Jestem poczatkujacym chodowca i mam pytanie czy Psalmopoeus Irminia moglby sie nadawac pierwszego pajaczka?

Z gory dziekuje za odpowiedz

rastafaq
20-10-2013, 05:00
Mógłby, nie jest za bardzo agresywny tylko , że dosyc szybki, ale jeżeli nie jesteś za bardzo omkły to dasz sobie z nim rade.

Demon
20-10-2013, 05:17
jak chcesz to mam na sprzedasz irminkę L4:]

ir3k
20-10-2013, 05:43
Wg. mnie Brachypelma albopilosum jest najlepsza na początek. Jest w miare spokojna, choć przyznam czasami zachowuje sie dziwnie(zakopywanie itp.) Zastanowiłbym sie nad Acanthoscurria geniculatą gdyż rośnie w miare szybko(daje satysfakcje,motywuje), jest to ładny pająk acz są to osobniki agresywne. Jednak to ty powinieneś zdecydować. Wszystko leży w twoich rękach A co do pająków jak będądą miały dobre warunki to bedzie wszystko ok.

bachus
20-10-2013, 08:31
Ja zaczynałem od irmini i polecam, super pajączek.

cyclosternum
20-10-2013, 09:46
moja inminka jest spox na początek ok tylko może ci sie wtrafic jakis djabełek to wtegt uwarzaj bo skubane są szybikie jak wiatr :-)

2P
20-10-2013, 13:57
Jest to bardzo ciekawy ptasznik, ale na początek może pomyśl o jakimś naziemnym, bo irminie potrafią ponad miesiąc siedzić w swoim gnieździe i możesz jej dłogo niewidywać.

soltys_szczecin
21-10-2013, 12:25
z tego co zytalem w opisach gatunkow to te psalmopeusy mają silny jad - napewno nadaje sie dla poczatkującego ??

TheMetal
21-10-2013, 12:43
--> soltys gdzie ty masz opis że Psalmopoeus ma silny jad (cyt z opisu P. irminia "Gatunek ten nie ma jadu niebezpiecznego dla człowieka " ?? Chyba z Poecilotheria Ci się pomyliło ;).
--> mefi, jak chcesz to zaczynaj pająk interesujący (jak każdy ptasznik, szczególnie jeżeli ktos nie miał z nimi do czynienia), naprawdę piękny> Tylko pamiętaj że mimo wszystko to nadrzewny (szybkość, skakanie), więc musisz odrazu wskoczyć na wyższe obroty, bo bywa różnie może Ci się trafić "aniołek" albo besytja nie z tej ziemi ;) (ale to akurat każdego pająka dotyczy)

soltys_szczecin
21-10-2013, 13:30
heh :P no rzeczywiscie :D

Art82
21-10-2013, 13:31
Ja mysle ze lepiej zacząc od jakiegos naziemnego spokojnego :) Polecam Albopilosum i inne brachypelmy , ale Irminia jest ładnym pajakiem i zalezy tez od samego pajaka.

Moja Irminia kiedys była spokojna , a po ostatniej wylince troche bardziej Agresor sie zrobił , a i jest to szybki pajak bardzo , jak na poczatek polecam wolne :D

rastafaq
22-10-2013, 16:51
Albopilosa Sralbopilosa, nie ma innych pjakow ?? to jedyny lagodny jaki Ci na mysl przychodzi, aphonopelmy sa spokojne, nandu tez klopotow nie przysparza, lasiodorides, lasiodora jakas, grammostola, pajak to pajak na kazdego trzeba uwazac, jak dla mnie nie ma roznicy czy stratopelma czy inny dziad i tak wszystkich sie boje :P

42d3e78f26a4b20d412==