PDA

Zobacz pełną wersję : Resztki pozywienia...



bracie
21-10-2013, 13:38
Witam,
czytajac sobie forum, FAQ i rozne dziwne strony wychodzi na to, ze resztki pozywienia nalezy jednak pajakowi (kedzierzawy L3) zabierac . Jak to jednak zrobic nie narazajac pajaka na stres (co, jak wyczytalem jest niemile dla niego) ? Teraz trzymam go w malym sloiczku, z podlozem kokosowym i polowka orzecha wloskiego jaka kryjowka. Po upolowaniu pozywienia (dostaje maczniaki i swierszcze) zabiera toto do orzecha i tu mam dylemat: czy podniesc kryjowke i zabrac mu to jakos peseta, czy poczekac i zobaczyc, czy nie zacznie cos tam plesniec (mam nadzieje, ze to jakos bedzie widac)...? Jakie rozwiazanie polecacie?

Pozdrawiam
Pit

soltys_szczecin
21-10-2013, 13:46
lepiej te 10 sekund niepokoju zabrac mu resztki niz czekac az skorupa orzecha sama zacznie chodzic :P ( wg mnie oczywiscie ).

BOOBO
21-10-2013, 13:54
Dolaczajac sie do tematu:
A co ja mam zrobic jak mam Avicularie Versicolor i trzymam ja w sloiku. Ona zrobila sobie gniazdo wysoko prawie na pokrywce. Wrzucilem jej pinke, zjadla ja i wyrzucila poza gzniazdo, ale jak ja mam jej to wyciagnac skoro jak otworze sloik to ona ucieknie bo jest diabelsko szybka ??

cyclosternum
21-10-2013, 14:37
musisz zrobic tak aby nie uciekła.
a co do kendziora to lepiej podniesc i wyciągnądz bo z pleśnią nie ma żartów i lepiej usunąc za wczasu niż puzniej kędziora leczyc
ps.wydaje mi sie ze ptaszniki wynoszą resztki z kryjówki by własnie domek im nie plesniał

maze
21-10-2013, 14:44
wynasza, wynasza ...

madOx
21-10-2013, 14:55
>> Jak to jednak zrobic nie narazajac pajaka na stres

Bez przesady, nic pajakowi sie nie stanie, ani sie nie zestresuje jak mu wyciagniesz resztki pokarmu

bracie
21-10-2013, 15:12
Juz po stresie... Nie wiem, cy on zezarl te kilka maczniakow i kilka swierszczy w calosci, ale po wyjeciu orzecha nic, oprocz malutkiego "klebka" pajeczyny nie znalazlem... Cos malo zostaje z takiej ilosci zarcia... A pajak jakos to przezyl, w nagrode dostal ciut wieksza polowke orzecha :)

42d3e78f26a4b20d412==