PDA

Zobacz pełną wersję : Patyczaki - karma dla pajakow ???



garo
21-10-2013, 16:20
Witam wszystkich !!!
Zwracam sie z takim pytaniem do was poniewasz zastanawiam sie czy pajaki ptaszniki i nie tylko mozna karmic patyczakami ???
Z tego co mi sie wydaje to raczej chyba nie ale widzialem jak modliszki zjadały patyczaki.
Jak do tej pory to karmilem swoje pajaki karaczanami, oseskami, myszami, maczniakiem, zofobasami (drewniakami) no i przedewszystkim swierszczami i własnie nimi najczesciej.
I chcialem sie dowiedziec czy ktos dawal juz czy daje patyczaki do jedzenia i czy wogole mozna je podawac pajakom.

pozdrawiam garo

Awikularia
21-10-2013, 16:22
Ja kiedys, jak mialam patyczaki, to dawalam je pajakom. Ale nie jest to specjalnie wartosciowa karma, to tak jakbys sobie zjadl porcje frytek. Mialam patyczaki indyjskie, te najpopularniejsze zdaje sie. Na samych takich owadach daleko nie zajedziesz ;).

Dark Raptor
21-10-2013, 16:25
Moja metallica, smithi i hercules bardzo je lubią (skarmiam patyczakami rogatymi bo mam klęskę urodzaju). Ale oczywiście dorzucam świeży wylęg świerszczy i karaczanów N. cinerea.

Foxtrott
21-10-2013, 16:47
ja zaczynałem od karmienia patyczakami, były chętnie zjadane

garo
21-10-2013, 17:17
sredeczne dzieki za informacje !!!
pytałem dlatego ze mam dostep do patyczakow wietnamskich moj kuzyn je hoduje i sam mam zamiar hodowac patyczaki indyjskie daltego pytalem.

garo
21-10-2013, 17:22
A co do tej wartosci pokarmu to domyslałem sie ze nie sa zbyt wartosciowe ale nie zamierzam nimi karmic swoich pajakow caly czas tylko jako urozmaicenia zeby mialy cos jeszcze a nie tylko swierszcze ktorymi sa glownie karmione bo mam ich bardzo duzo i mnoza sie non stop nie nadazaja pajaki zjadac. I to one sa najbardziej wartosciowe (swierszcze) i jedza ich najwiecej a patyczaki jako urozmaiceni jak karaczany, oseski, macznikai, zofobasy (drewniaki).
Trzeba troche im urozmaicic menu bo jak tez bym byl zły jak bym jadło przez całe zycei albo przez jakis dluzszy czas same schabowe np (dałem taki przykład bo je najbardziej lubie ale i one moga sie znudzic jak by sie je tylko jadło).
Serdeczne dzieki wszystkim za odpowiedz a szczegolnie Awikularii no i wszystkim tez.
Jeszcze raz dzieki i jak cos to słuze swoja pomoca w innych sprawach.

pozdrawiam wszystkich

garo

Norek
22-10-2013, 07:39
hey
zgodze sie że pająkom można urozmaicać diete(i nawet powinno sie) ale następnym razem poszukaj tego w archiwum, już to niedawno było...

pozdrawiem Norek
narqa

garo
22-10-2013, 15:35
Nie bede szukał w archiwum bo nie jestem zadnym detektywem :)))))
A po to jest to forum aby swoje kwestie i ewentualne opinie wyrarzac i dlatego to zrobiłem.

garo

42d3e78f26a4b20d412==