PDA

Zobacz pełną wersję : Mączniki, jak rozmnażać ?



inux
23-10-2013, 07:06
witam, od paru miesiecy hoduje pajaki, mam juz ich ponad 10, wiekszosc to maluchy, 2-6L i zaczlem od pewnego czasu dbac o maczniki, prazeobrazaja mi sie one w takie poczwary :) i tak wogole sie nie ruszaja, przez 1-2tyg, i po tym przeobrazaja sie w dorosle osobniki, co mamt eraz z nimi robic ? jak je teraz rozmnozyc ? mam je wszystkie w jednym pojemniku, z torfem, wilgoc w miare duza, zraszam co 2 dni im, temperature maja , (noc-22) (dzien-28) , dalem im kawalek jablka, ale chyba neijedza, same siebie chyba zagryzaja, mam ich tam z 10 przeobrazonych juz, tkaich czarnych,
wie ktos co teraz zrobic im ? niewiem, czy one skladaja jaja ? czy jak one to robia ? ile wogole trwa ten proces wylegania ? jak rozpoznac samca i samice ? i wogole jakies wskazowki ?
pozdrawiam

inux

inux
23-10-2013, 07:14
wiem ze sa strony i linki, ale tam niezbyt dokladnie to jest opisane, ja chce je rozmnazac, a nie probowac rozmnazac :) i chcialem jakies wasze spostrzezenia, itp ...

talullah
23-10-2013, 07:17
Mączniki trzymaj w pojemniku z płatkami owsianymi. Płatków musi być 1/2 do 3/4 pojamnika. Możesz je przemieszać z mąką, ale nie koniecznie. Jak masz już dorosłe owady, to możesz wrzucić trochę sałaty. Larwy będą sobie jadły owsiankę i będą przerabiać cały zapas. zajmie im to bardzo dużo czasu. Owsiankę wymieniasz, jak zmieni się całkiem jej konsystencja, tzn. będzie zupełnie rozdrobniona. Zmieniając owsiankę musisz dokładnie przegrzebać stare podłoże, żeby wyjąć wszystkie robale i larwy. Poczwarki, jak i dorosłe nie smakują pająkom. Tylko larwy. W torfie nie uchowasz mączniaków.

kashex
23-10-2013, 07:40
hmmm nie chce byc nie mily ale to chyba nie to forum ..... To jest forum ptaszniki a nie owady karmowe wiec nastepnym razem stosuj sie do tego ... i nie zasmiecaj forum ...

bachus
23-10-2013, 07:43
Niby jest osobne forum, ale sporo osób karmi mączniakami i taki wątek może być dla niektórych przydatny, mniej moim zdaniem zaśmieca niż kolejne odsłony przygód niejedzących kędziorów.

werni
23-10-2013, 07:50
Przy hodowli wszystkich stadiów rozwojowych w jednym pojemniku robi się straszny bałagan i poczwarki często są zjadane. Jeśli zalezy na nam na małych stratach (a na początku hodowli tak jest) dobrze oddzielić poczwarki. Dorosłe osobniki można przenieść do pojemnika ze świeżą mieszanką płatków owsianych, otrębów, pokarmu dla ryb. Tam poskładają jaja i zaczną się wylęgać młode larwy. Zraszanie podłoża nie jest dobrym pomysłem - skleja się, pleśnieje i bardzo łatwo o roztocza. W zupełnosci wystarcza kawałek jabłka lub mlecz raz na kilka dni.

... a tak wogóle to post bardziej nadaje się do "zwierząt karmowych"... :]

Luger
27-10-2013, 14:05
A takie pytanko. Ile żyje dorosły mącznik i ile zajmuje przemiana larwy w dorosłego??

42d3e78f26a4b20d412==