PDA

Zobacz pełną wersję : Lanie wody a kedziorek, dziwne.



DAAMOOK
23-10-2013, 15:12
Mam 3 kedziorki (L1-L2) i zaobserwowalem dziwne zachowanie jednego z nich.

Otoż jak wlewam wode strzykawką+igła to kedziorek gania za strumieniem wody i tak jakby probował ją łapać.
Ciekawie to wyglada.
Inne kedziorki raczej staraja się unikać wody. A ten biega po całym pudełeczku za strumieniem.

Ktoś też tak miał? Czy tylko mojemu coś odbiło?

BOOBO
23-10-2013, 15:20
Pare postów niżej była na ten temat dyskusja :)
(wystarczy spokojnie poszukac)

Awikularia
23-10-2013, 16:41
Czesc moich pajakow tak robi. M.in. A. geniculata. Coz, jak ktos ma pajaki dlugo, to dla niego wiekszosc takich zachowan to normalka. Jakbym miala pajaki od niedawna, to by mnie w nich zachwycalko doslownie wszystko to, co robia... Teraz juz troche ochlonelam, ale i tak w nocy laze po pokoju z latarka i podgladam pajaki... Nie ma sie co dziwic "dzieciakom" zaaferowanym swoimi pajakami...

ketnip
24-10-2013, 01:46
predzej to te kedziory myslą ze to jest ich ofiara - jak strumien styka sie z podłozem - wtedy pająk wyczuwa ruch i atakuje tą "wode" - ......normlane zachowanie....

Czaroo
24-10-2013, 01:48
Moj smithasek tez kiedys tak mial, tyle ze nie ganial, co atakowal strumyk wody, ktorym polewalem podloze.
W mgnieniu okz wyskoczyl z kryjowki i prezac sie zucil sie na stumyczek, oczywiscie musial sie niezle zdziwic, gdy sie nieco zamoczyl :P

YasieQ
25-10-2013, 10:05
Awi doskonale cie rozumiem, tez juz troszke hoduje pajaki i nadal mi nie przeszlo i zawsze jak w nocy ide do wc albo po prostu sie obudze to pedze do pajakow zajrzec... a co do latarek to mam zawsze 3 pod reka ;), kobieta juz sie przyzwyczaila i juz nie wysluchje na szczescie aluzji ze wole sie gapic na pajaki niz lezec w lozku...

42d3e78f26a4b20d412==