PDA

Zobacz pełną wersję : T. Blondi dziwne zachowanie (troche jak przesuszenie)



TheMetal
24-10-2013, 01:25
Kiedy wróciłem wczorajz uczelni zauważyłem dziwne zachowanie mojej blondi (6 wyl) siedziała przed jamką na dywaniku z pajęczyny (ww mire świeżo zrobionym) ale jakos tak dziwnie nie nie potrafie teg określic tak jakby wszystkie odnóza chciała trzymać jak najbliżej siebie, pomyślałem, że to wyl więc dałem jej spokój. Tym czasem późnym popołudniem patrze a ona siedzi w rogu (nadal na dywaniku) odnóża podchylone pod siebie i tak jakby ugniatała torf pod sobą wygniotła lekkie wgłębienie pod sobą poczym przeniosła sie w drugi róg faunaboxa i to samo na wieczór wróciła do skorupy orzecha> dzis rano znazy przed sec patrze a ona siedzi wszystkie odnóża pod siebie i tyle. Myslałem, że to przesuszenie ale : wilgotnośc była w miare wysoka i jeszcze wczoraj czy przedwczoraj mocno zwiłżyłem jej (torf nawet do tego stopia że w jednym mejscu powstało lekkie błoto), pozatym była w miare ruchliwa jeżeli to łażenie i ugniatanie ruchliwością można nazwać. Myślałem też że może to wyl ale też mi przeszkadzała ta "ruchliwość pozatym nigdy się tak dziwnie nie zachowawywała (to ugniatanie) przed wyl. I jeszcze na końcu : moze to tylko mój jakiś błąd w wiedzy ale nie czytałem o tym nigdzie - na górnej części odwłoka tóż przy łączenie z głowotułowiem jest niewielka "kulka" tak jakby była lekko pod "skórą" odwłoka. Oblukałem reszte mojej poajęczej bandy nikt czegoś takiego nie ma poza nią. Za ew błędy w pisowni przepraszam dopiero, wstałem a za 20 min powinienem wyjśc ale martwie się o nią. Z góry dzięki za rozsądne odpowiedz.i

ketnip
24-10-2013, 01:41
Wiesz moze to i byc przesuszenie - bo wiadomo ze blondyna potrzebuje dużej wilgotnosci - i nie moze byc tak ze jest zwilzony tylko jakis maly fragment terrarium - u mojej blondyny ja zwilżam tak zeby wiecej niz połowa terra była mokra, zreszta mam higrometr elektroniczny i wszystko pod kontrolą....., albo i wylinka bo blondi zawsze dziwnie zachowuje sie przed wylinką, moja wlasnie sie szykuje i zrobila taką rozpierduchę w terra ze szok.......

TheMetal
24-10-2013, 02:15
Hmmm wiem że ją łatwo przesuszyć - miałem niezłego cykora jak w wakacje wyjechałem i ojciec miał ją "podlewać" i oczywiście nie podlał a ona w tym czasie wyliniała i było wszystko ok, zresztą jak mówie że wilgotność była w porządku dla paja tomam na myśli taką jakiej wymaga ten gat.

Nie ruszała sie rano30 min temu położyłem ja na spodeczek z wodą po 10 min chyba ruszyła odnóżem (a może tak mocno chciałem to zobaczy że tak to zobaczyłem?) ale powoli zaczynam sie oswajac z myślą, że chyba juz nie wstanie :( , a i jeszcze przecież podczas przesuszenia odwłok powinien być pomarszczony cos w tym stylu, a ona ma napęczniały sprężysty odwłok

ketnip
24-10-2013, 03:14
no to moze jednak wylinka....., a odwłok ma ciemny?

krzdab2150
24-10-2013, 03:50
byłem bardzo zaniepokojony jak zaobserwowałem podobne obiawy kiedyś u swojej blondi. To przesuszenie, ruszała się jakby z trudem i podkurczała odnó.ża. Jak zacząłem nawilżać podłoże podeszła pod strumień wody, tak jej się pić chciało, a potem siedziała w misce z wodą pół dnia - potem była jak nowa

rastafaq
24-10-2013, 11:37
Moja tez czesto dziwnie siedzi z podkurczonymi nogami ale pozniej chodzi jak zawsze i nic jej nie jest.

TheMetal
24-10-2013, 13:44
niestety najpradopodobniej padła - właśnie wróciłem z uczelni i musiała się ruszyć bo zmieniła trochę pozycję - jedna z nóg które miała wyprostowaną podkurczyła, dałem ją teraz jeszcze raz na spodek z wodą - zobaczymy jak do jutra nie wstanie to chyba RIP :(

FURUS
25-10-2013, 15:36
przeciez caly czas o tym pisza :D ale szkoda pajaczka

42d3e78f26a4b20d412==