PDA

Zobacz pełną wersję : Torf kokosowy



nautilus
27-10-2013, 05:04
Witam
Kupilem brykiet torfu kokosowego, na opakowaniu napisane jest zeby dodac odopwiednia ilosc wody. Czy bloto, ktore wtedy powstanie powinienem jakos wysuszyc pod kaloryferem czy trzymac wilgotne w wiaderku? Jesli to drugie - to czy nie zaplesnieje? Mozna takim wilgotnym (wyrobionym w nieprzegotowanej wodzie) wylozyc terrarium dla Brachypelmy?

Ions
27-10-2013, 05:15
moze wlales za duzo wody? wlewaj stopniowo i sprawdzaj jak wyglada sprawa tak zeby nie bylo blota a zarazem po dotkneciu palcem nie bylo sucho ;>

x ray
27-10-2013, 05:26
....A by uniknać powstania błota podczas przygotowania podłoza wystarczy stopniowo dolewac wode na tak zwane "oko" .O ile jest Ci potrzebna cała zawartośc kostki włókna sprawa jest prosta .......wkładamy całą zawartosc do dosyś dużego pojemnika (wiaderka) kostke i stopniowo dolewamy nieznaczne ilości letniej wody co powoduje natychmiastowa reakcje pecznienia podłoza kokosowego .....regularnie mieszając dłonią podłoze ...wody dolewamy tyle aby nie dopuścic do powstania tradycyjnego błotka .Lecz nie zawsze istnieje potrzeba uzycia całego brykietu ....odłamujemy odpowiedni dla nas kawałek i na opisanej wyżej tej samej zasadzie dolewamy wodę ,...dla Brachypelmy wystarczy nieznacznie wilgotne podłoze .Woda nie musi byc przegotowana moze byc z tzk zwanego junkersa letnia ..nawet lekko ciepława ...lepiej sie wchłania ....czekamy az podłoze ostygnie przed włozeniem pajaczka ...............wystepujacy .zapach nie stanowi zagrozenia , po czasie odparuje .Zbyt mocno nawilzone włókno mozemy odstawic do odparowania na kilka dni ...pospiech w tym układzie nie jest potrzebny AD.2..... nie zaplesnieje w odkrytym pojemniku (wiaderku )

nautilus
27-10-2013, 05:28
Dzieki, wlasnie tyle chcialem wiedziec.
Pozdrawiam

Peter_frosta
27-10-2013, 06:17
niepowstanie błoto tylko torf zwiększy swoją objętość

PMajdan
27-10-2013, 14:22
JA BYM POPROSTU ODCIACHAŁ NOŻEM TYLE ILE POTRZEBUJE!!!!!!!! HAHAHAHAHAHAHA!!! PO CHOLERE ROBIC 6 LITROW kiedy potrzeba 0,5 L :/

Pleban
29-10-2013, 07:46
Ja włożyłem całą kostkę do miski, zalałem wodą i zrobiła się ziemia. Po ok. trzech godzinach przełożyłem go do plastikowego pudełka a nadmiar wody wycisnąłem rekami podczas przekładania. Włożyłem go moim pająkom i nic się nie dzieje.
Pozdro...

42d3e78f26a4b20d412==