PDA

Zobacz pełną wersję : T.Blondi



beer
28-10-2013, 09:34
witam
mam problem z T.Blondi L1 kupilem ja na gieldzie.dalem jej dzis rano malego swieszcza do zjedzenia,zabila go i zostawila calego nietknietego a widac ze ma bardzo maly odwloczek i powinna cos zjesc.kiedy przyszedlem ze szkoly siwerszczyk dalej lezal w tym samym miejscu nietkniety:)wiec dalem jej jeszcze jednego i sytulacja sie powtuzyla:(jak myslicie co jej jest?? zaczynam sie przejmowac bo wiem ze ten gatunek jest trudny w hodowli szczegolnie jak jest taki maly!!co ma robic??
dzieki za rady:)

Lukaszs
28-10-2013, 09:41
Ja bym poczekal >kilka dni

ironkapela
28-10-2013, 10:05
Ja bym przeczytal opis gatunku i FAQ.

madOx
28-10-2013, 10:08
6. Mój ptasznik nie chce jeść!
Jest to najczęstszy problem, z jakim borykają się początkujący terraryści. Jednak tak naprawdę nie ma tu żadnego problemu, gdyż jest to absolutnie normalne, że ptasznik przez dłuższy czas nie przyjmuje pokarmu. Metabolizm tych zwierząt jest taki, że fakt niejedzenia przez kilka tygodni, a nawet przez kilka miesięcy nie oznacza choroby pająka i jest to całkowicie normalne. Ptasznik nie przyjmuje pokarmu przed wylinką oraz wtedy, gdy nie jest głodny. Nie należy się wtedy martwić, tylko co kilka dni próbować nakarmić zwierzę ponownie. Szczególnymi niejadkami wśród ptaszników są Brachypelmy, a szczególnie Brachypelma smithi. Mimo, że młode są dosyć żarłoczne, to dorosłe samice potrafią jeść czasem nawet raz w miesiącu. Powód nieprzyjmowania przez pająka pokarmu może być jeszcze inny. Jest nim zbyt wielkie terrarium.

Kolego FAQ

KaMiL_15
28-10-2013, 10:19
no spoko - koles faq nie czytal a za blondi sie zabiera :/

TylerPL
28-10-2013, 10:24
A ja sobie planuje kupić jakiegoś nowego pajączka, tylko jeszcze nie wiem jakiego. Może Metallica, Irminia, Versicolor, albo innego nadrzewiaka... Jak myślicie? Chce kupić małego. Może wy macie jakiegoś? I tutaj największe pytanie: czy nie jest za zimno na przezyłkę pająków pocztą? Pozdrawiam!

BOOBO
28-10-2013, 10:34
Zdecydowanie jest za zimno!!
Lepiej pkp

TylerPL
28-10-2013, 10:39
To poczekam do wiosny... :)

Awikularia
28-10-2013, 14:13
Za zimno, a szczegolnie dla Avicularii.

42d3e78f26a4b20d412==