PDA

Zobacz pełną wersję : veryyyyy dziwne :/



AGAM
29-10-2013, 08:52
Więc historyja jest taka - mam od małego A.veriscolor, którą uznałem za samice - wylinke nie widziałęm nigdy w całości, ale pająk był już duży i wiekowo dawno odpowiadał dojrząłym samcom a nadal nie było bulbusów. Tak więc wypożyczyłem samca. Wszystko poszło OK. Samiec był wyraźnie zainteresowany moją Avi - wlazł jej do gnaizda i intensywnie stukał nogami. Avi była z pocżatku nerwowa, ale kiedy zaczął stukać uspokoiła się, podniosła nóżki i samiec się za nią zabrał. To było jakiś miesiac temu. Dzisiaj niestety moja Avi zrzuciał wylinke - i co sie okazało - ma bulbusy!! :/ Jak to możliwe że samiec kopulował ze samcem??? :////// Do tego straciłem czas i nadzieje na młode :(
Ps. Nie potrzebuje ktoś samca??

Zibi
29-10-2013, 08:54
Slyszalem o takim przypadku, ale kopulowaly dwa samce kedziorki, wiec nie jest to jakis ewenement.

Lukaszs
29-10-2013, 08:56
wiemy ze ludzie sa perwersyjni ale nie zmuszajmy do tego naszych zwierzat ;]

naprawde BBBBBBardzo dziwne

soltys_szczecin
29-10-2013, 08:56
homo wsrod ptasznikow hahaha :D

kak
29-10-2013, 08:59
jaki pan taki kram :P

bachus
29-10-2013, 09:52
Nie trać nadziei na młode, może adoptują ;)
A poważnie czytałem o podobnych przypadkach, ale jakoś nie brałem tego na poważnie, no cóż... chemia ten tego, wiosna idzie :P

AGAM
29-10-2013, 10:04
Wisona jeszcze daleko :P ciekaw jestem czy gdyby oba samce były imago to też by coś próbowaly - w takim razie to nie chemia działa na samce - przynajmniej nie tylko. No chyba że inne samce też wytwarzają jakieś żeńskie feromony - w takim razie co powoduje, że samiec jest zainteresowany innym obiektem?? Wzrok z jasnych przyczyn chyba także nie :/ Dziwne jest też, ze samce próbują kopulować takze z samicami innych gatunków :/ Wiadomo że np. żaba moze "chwytać" wszystko co jej pod łapy podejdzie, ale potrzebuje w tym celu mieć podwyższony poziom hormonów co jest powodowane okresem godowym. Pająk się nie złapie za dosłownie wszystko, ale wybredny jednak nie jest, więc czym on się kieruje?? Ciekaw jestem czy kopulowąłby ze sztucznym pająkiem :/ Albo gdyby miałdo wyboru samice swojego gatunku i inną to czy zawsze wybrałby swoją :///// dziwne......

robert.p.
29-10-2013, 11:45
to nic dziwnego ani wyjątkowego.Spotykałem się z tym pare razy w mojej hodowli.Niedorosłe samce czasem są skłonne do kopulacji i nie przejawiają agresji.Nie wszystkie oczywiscie.Najczęściej jest tak u gat.łatwo i szybko kopulujących a a.vers.własnie taka jest.Samiec insynktownie prubuje kopulować jesli wyczuwa samice ale często nawet i innego gat.a nawet i wylinka pająka,niekoniecznie samicy,moze sie stac obiektem zalotów.Po prostu w naturze chyba to troche inaczej przebiega.

Awikularia
29-10-2013, 12:09
Ja znam taki przypadek u Brachypelma emilia.

BooYaKa
29-10-2013, 12:37
Hahaha dobre.Jak wiozłem parkę rosei z giełdy i powiedziałem co by było gdyby samica okazała się samcem,pppppp powiedział :
"Myślę że będą kopulować,pedały"
I w tym momencie prawie sie polałem ze śmiechu :P

PyRyLy
30-10-2013, 04:04
no co widocznie u pajakow tez wystepuja tak zwani "GEJE" :)

soltys_szczecin
30-10-2013, 09:18
ehhhh - samce pajączkow zyją krotko - widocznie niektore zdają sobie z tego bardziej sprawe niz inne i hołdują zasadzie ,,Zeby zycie miało smaczek raz dziewczynka raz chłopaczek" :P

Baku
30-10-2013, 14:05
miałem podobny przypadek na bohemei !!!!

maga18
31-10-2013, 05:38
no co sie dzwic... jak facet jest zdesperowany to chwyta sie ostatniej deski ratunku :) (nie mowie koniecznie o ludziach :P)

Hamlett
31-10-2013, 13:49
Nic sie nei martw. Senat przeglosowal teraz ustawe o zwiazkach partnerskich:D Za jakies 2 lata beda mogli adoptowac mlode bez zadnego problemu.

Samael_
01-11-2013, 02:26
Hamlett napisał(a):

> Nic sie nei martw. Senat przeglosowal teraz ustawe o zwiazkach
> partnerskich:D Za jakies 2 lata beda mogli adoptowac mlode bez
> zadnego problemu.
>

To niezle sie dzieje - gejcuchy wychowujace dzieci :].Nie chcialbym byc w skorze tego biednego adoptowanego dzicka,ktore bedzie pewnie slyszec teksty - fajnych masz rodzicow - fajni panowie :]

soltys_szczecin
01-11-2013, 18:02
heh - albo nauczycielka w szkole do ucznia - Chce rozmawiac z Twoją matką - dzieciak daje numer telefonu a w sluchawce męski głos .. heh. Brzmi troche dziwnie ale wg mnie ile jest dzieciakow z ,,normalnych" domow gdzie jest ojciec i matka ale nie jest dzieciak kochany i znajduje ,,oparcie" wsrod kolesi na ulicy ... hołdując zasadzie ze z dwojga złego .... lepiej niech ma dwoch starych i wyrosnie na porządnego czlowieka ( oczywiscie tak sie stac nie musi na 100 % ale niech bedą kochane te dzieciaki i bedzie o niebo lepiej =] )

42d3e78f26a4b20d412==