PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkosc Kedzierzawego?



WojtekRzeszow
29-10-2013, 14:52
Witam, przyznam, ze nie prowadze statystyk, ale kupilem Kedzierzawego w Kwietniu (bierzacego roku) i wtedy byl malutki raczej 2 L.

Do czego zmierzam, dzis mamy grudzien a moj ptasznik ma okolo 2 cm z odnozami gdy inne pajaki z mniejszym stazem wylinek sa o wiele wieksze i pozbyly sie ''zielonego'' koloru, moj w ogole nie ma jeszcze barw brazowych....

W pokoju mam temp 22-23 stopnie trzymam pajaczke w pojemniku na mocz, dobre podloze, zraszam ziemie strzykawka za pomoca igly, karmie dosc dobrze, kiedys moze troszke gorzej bo gdy byl maly byly wieksze problemy no i pytani dlaczego nie rosnie? Gdy kogos pytalem kazdy mowi, ze temperatura i ze pasuje ja podwyzszyc...

Czy moglbym na kaloryfer polozyc np gruba ksiazke telefoniczna i na to pojemnik z pajakiem? Czy nie wysuszy go to? Wedlug mnie na chlopski rozum bedzie to dzialac jak ten ''kabel grzewczy'' jak myslicie o ile zwiekszyloby to temperature jakie sa pozytywy z tego a jakie negatywy?

Jezeli moj ptasznik nadal bedzie sobie zyl w takich warunkach jakich zyje i w tej temperaturze to bedzie powolutku rosl ale do ilu ma dorusc to dorosnie? Np gdyby wpadl w rece kogo innego i mialby 28 stopni to jego szczytowa wiekszosc byla by wieksza (nie zaleznie od czasu) poprostu chodzi o to czy urosnie mi tyle ile ma urusc tylko wolniej ?

Aha, dla informacji podam, ze pajak przechodzi Wylinki mniej wiecej jak kobitki co 30 dni i wypada to na poczatku miesiaca;)

ironkapela
29-10-2013, 15:12
Moderatorzy, prosze Was, zamknijcie ten temat <placze>.

P.S

WojtekRzeszow przeczytaj FAQ, oraz miliony wczesniejszych tematow dotyczacych tego samego "problemu"!!

kashex
29-10-2013, 15:12
hmmm po ktorej on jest wylince lepiej daj go pod lampke , bo koo kaloryferamoze sie przesuszyc muj tezkedzior nie rosl szybko lecz terazjest juztakjakmojego kumpla to wszytkozalezy od jego organizmu heh tak jest zenie ktore rosna wolniej drugie szybciej jeszcze sie wyciagnie

madOx
29-10-2013, 16:04
Parodia

Mariusz
29-10-2013, 23:35
Postawienie na kaloryferze, to raczej zle wyjscie. Mozesz go dogrzewac lampką 15-25W, albo poprostu postaw go np na magnetowidzie, komputerze itp. . Takie urządzenie nawet w trybie czuwania wydziela troche ciepla. Ja tak trzymalem kilka szt. - temperatura w pojemniczkach na mocz nie spadala ponizej 25-26stopni, a pajaczki rozwijaja sie poprawnie.

Awikularia
30-10-2013, 03:26
"Aha, dla informacji podam, ze pajak przechodzi Wylinki mniej wiecej jak kobitki co 30 dni i wypada to na poczatku miesiaca;)"

Nie przypominam sobie, abym liniala co 30 dni. Ba! Nie przypominam sobie, abym w ogole kiedykolwiek liniala :/

SHERON
30-10-2013, 07:50
EHHEHEE tym tekstem wjechałeś na ambicje kobiet. a CO DO PAJAKOW TO JA SWOJE A MAM ICH 6DOGREWAM W TERRARIUM ZARÓWECZKA 15V
I WSZYSTKIE ROZWIJAJĄ SIE JAK NAJLEPIEJ. POZDRAWIAM WSZYSTKIE LINIEJACE KOBIETY :]

42d3e78f26a4b20d412==