PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawe jak się wypowiecie?



BooYaKa
31-10-2013, 06:31
Więc sprawa ma się tak:

Dopuściłem parkę rosei,kopulowały bez kłopotów.Dałem fotki tu na forum i na arachnoboards.Tylko tam pewna osoba wypowiedziała się, że żeby kokon był szybciej a wylinka później, powinienem przenieść samicę do temperatury 10-15 C.Zdziwiłem się nieco i spytałem ponownie czy to dobry pomysł.Od razu odpowiedź:
Rosee żyją w Chile,tam temperatura spada w zimie poniżej 10 C.A jak wiadomo, większość dużych Rosei pochodzi z odłowu.Jakbym trzymał ją cały czas w temperaturze powyżej 20 stopni,zakłóciłbym jej tryb życiowy,z czym wiąże się złożenie kokonu i wylinka.Stwierdzili, że kokon będzie prędzej niż z reguły się czeka.A u Rosei czas oczekiwania na kokon jest naprawdę długi.

Teraz nie wiem sam - odłożyć samicę Grammostoli do zimnego miejsca, czy czekać na kokon w temperaturze normalnej.Czekam jak wypowiedzą się polscy eksperci.

Pozdrawiam,Andrzej.

morda
31-10-2013, 08:08
Ja bym dał do zimowania. Pająk nie padnie a jak się uda to przyjanmniej będziemy wiedzieli, żę trza zimować. :)

Powtórz jeszcze kopulacje z dwa razy. (dla pewności)

BooYaKa
31-10-2013, 08:50
Przeciez napisałem tam morda że dam jeszcze wtórnie do kopulacji :)
nie ma co
bede zimował.

Baku
31-10-2013, 16:02
nie pytaj sie w stanach co w polsce z pająkami robić masz:P:P


tamtejsze rosea są z odłowu a u nas są gównie z chodowli :P:P

trzymaj ją w cieple i będzie ok P:P

BooYaKa
31-10-2013, 23:09
A mnie się wydaje że wiekszość tych dużych i tanich osobników pochodzi właśnie z ODŁOWU.U nas też.

Bede zimował :P

werni
01-11-2013, 04:34
W takim razie czekam z relacje z efektów zimowania. Moja parka jest hdowana w sposób "tradycyjny", w ciepełku :] Samiczka już przypomina balonik, może coś z tego wyjdzie tym razem..

krzdab2150
01-11-2013, 08:46
Ja też chcę, ja też!! Kupiłem na giełdzie samca, samica jest właśnie po wylince, futruję ją świerszczami i zobaczymy....

ebuke
01-11-2013, 09:06
Baku gdzie ty żyjesz
przecież 90% dorosłych osobników w Polsce to odłów z CHILE a nie rzadna hodowla , która się w Polsce nie opłaca(jeśli chodzi o ten gatunek) bo młode widuję na forum po 20-30zł za L3-L4 podczas gdy dorosłe z odłowu mozna już kupić za 50-60zł(pewnie znacznie taniej-tyle to biorą pośrednicy)-więc po co czekać 5-6 lat aż pająk dorośnie ?????



pozdrawiam EMIL

42d3e78f26a4b20d412==