PDA

Zobacz pełną wersję : POmocy!!!



BOOBO
06-11-2013, 04:02
Dzisiaj przyszedl do mnie pajaczek (podobno Lasiodora Parahybana L2). Na początku wogóle sie nie ruszal, bralem go na reke byl sztywny skurczone nogi pod siebie (pewnie od mrozu) po okolo 1 godzinie sprawdzilem znowu pajaczka, zauważyłem, że rusza nogami. Przeniosłem go do pojemnieka po świerszczach, dałem torf. Teraz pajaczek sie wogole nie rusza i nie odpowiada na żadne bodżce. Tylko jak go poruszam mocniej to ruszy nogami. I oto moje pytanie: Co jest temu pająkowi i co moge zrobic zeby zaczal normalnie zyc-ruszac sie ???
Z góry dziękuje za odp.

Tomek_Nie
06-11-2013, 04:45
nic nierob juz go nieszturchaj :D zostaw go moim zdaniem w temp pokojowej ok 25 stopni i zostaje tylko czekac moze mu nic niebedzie moze dojdzie do sieibe(pajaczki im nizsza temperatura tym mniej sie ruszaja )...zycze powrotu do zdrowia :D

BOOBO
06-11-2013, 04:55
Dzieki , dogrzewam pająka lampką i juz sie troche rusz. Czemu PArahybanka L2 jest 2 razy mniejsza od Aviculari Versicolor L2?

Bocieq
06-11-2013, 05:12
Bo jest ich wiecej w kokonie. Zabardzo nie dogrzewaj tego pająka bo moze szok termiczny przezyc. Zostaw w tem pokojowej (kooło 25 st.)
Pozdrawiam

BOOBO
06-11-2013, 05:16
Juz jest chyba z nim wszystko dobrze jak go dotkne to szybko ucieka . Szkoda tylko ze nie wiem jaki to pajak a nie ufam sprzedawcy :)

Bocieq
06-11-2013, 05:17
A od kogo kupowałes ?? Parahybany za mlodu są naprawde malutkie

Peter_frosta
06-11-2013, 05:20
To jest niebity obaw agonii
Napewno zdechnie

Tomek_Nie
06-11-2013, 05:27
boobo -nieprzejmuj sie watpie ze ktos cie oszukal bo skzoda oszukawac na tym gatunku nawet bo jest tani takze nawet kedziorka wpychac zamiast parahybany to glupstwo moim zdaniem :D a to ze parahybanka mala to tez sie nieprzejmuj one takie sa (maja slabiutkie przyrosty na poczatku) i to normalne ze parahybanka l2 jest mniejsza od avicularii l2 .pozdrowionka

morda
06-11-2013, 05:40
Często takie zmrożone pająki są nieruchawe. Pewnie z tego wyjdzie.

BOOBO
06-11-2013, 05:42
Juz jest dobrze. A pajaka dostalem gratis do terra. kupilem terra od BooYaKi ale jestem bardzo niezadowolony. NIE zna sie na rzeczy.

BOOBO
06-11-2013, 05:46
Czy moge trzymac ta parahybanke w pojemniku po swierszczach, czy za duze jest?

Mefisto
06-11-2013, 05:53
Pamiętaj na przyszłość, żeby pajączków w tym stanie niczym nie dogrzewać bo to się może źle dla nich skończyć.
Dla tego malucha najlepszy jest pojemnik filmie.

SDY
06-11-2013, 07:46
Nie znac sie na rzeczy to chyba ty sie nie znasz... On nie zadaje glupkowatych pytan i nie nazywa pajakow "Draciel". Gdybym nie mial mlodszego brata (11 lat) nie wiedzialbym co to znaczy. Nawet on juz z tego wyrosl... Juz kilka razy jego posty rozwiazywaly moje problemy natomiast twoje... ani jednego.

BOOBO
06-11-2013, 08:05
Chodzi mi o to ze nie zna sie na rzeczy w sensie robienia terra, a nie chodzilo mi o to ze na pajakach sie nie zna.

BooYaKa
06-11-2013, 08:18
Więc sprawa ma się tak:
BOOBO zamówił u mnie terrarium 10/10/15 dla swojej versi.Zrobienie go utrudniało mi kilka rzeczy,m.in. czas (szkoła),brak siatki wentylacyjnej i pełno spraw na głowie.Powiedziałem mu że poczeka zgodził się.Później znowu schody - choroba.
Wkurzył się bo czekał na nie długo,ok.3 tygodni.Powiedziałem mu że dostanie coś gratis.Umówiliśmy się na 10 świerszczy.Powiedziałem mu, że nie jestem szklarzem i że mu idealnego terra nie zrobie - przyjął to do wiadomości.W terra wystawało ok 1,5 mm dwie szybki.Pomyslałem - nie zrobilem tego super,więc dam mu coś więcej.Dorzuciłem parahybankę L2.

Chłopak nie dość że mu się to opłacało i wiedział o wszystkim co jest grane - mam all w archiwum gg.Moge pokazać.To jeszcze się rzuca że coś nie tak.

Dostałem 20 zł.Za to BOOBO dostał terrarium i parahybanę L2.Koszt wysyłki wynióśł 6 zł czyli wszystko za 14 zł.BOOBO wiedział o wszystkim dokładnie i na wszystko odpowiadał pozytywnie.

BOOBO - następnym razem myśl co robisz i piszesz-sam wiem że nie jestem szklarzem i doskonale o wszystkim wiedziales,przytakiwałeś i pasowało Ci to.Nawet nie odważyłeś się powiedzieć mi tego osobiście tylko pierwsze co od razu na forum.A nie lubie jak moja opinia jest niesłusznie psuta.

To by było na tyle.

kashex
06-11-2013, 08:44
Hehe jak juz podkreslil niejest sklarzem za takacenie nie kupisz szyb , jak cinie pasuje to po co brales od niego terra , jau niego zamowi.lem 2 i wedlug mnie sa dobre , jak nie pasi to wita ciebie zoologolik za taka cene kupisz w nim co najwyzej paczke maczników , no moze dwie a nie terra i parachybane L2 , ziomek jak mowisz ze nie zna sie na rzeczy to zrob lepsze za ta cene .....

ziu
06-11-2013, 09:38
prawie jak za darmo ;] ale taka wdziecznosc ze strony BOBO heh ;/

Norek
07-11-2013, 09:22
jak ci boobo nie pasi to mi sprzedaj za 14zł + przesyłka (terra + pająka)<lol>

BOOBO
07-11-2013, 11:46
Juz nie mam tego terra, rozlozylem go na czesci.

SDY
07-11-2013, 12:01
co za kretyn....

BOOBO
07-11-2013, 12:15
Czemu kretyn?
*rozlozylem je na czesci (pomylka)

Pigmej
11-11-2013, 08:09
Ja swoję terra zamówiłem u szklarza (30/30/30) miałem własną siatkę wentylacyjną ,
zaprojektowałem razem ze szklarzem . Zapłaciłem konkretnie 90 zł . Za pająka ( nie stety kupiony w Geant bo hodowców w Łodzi nie znam) zapłaciłem 150 zł Gramostola Rosea. Nie miałem takich możliwości jak ty , na twoim miejscu nie narzekał bym wogóle . A wramach wyjaśnień internet mam od niedawna i nic niewiedziałem o takich stronach.

kashex
11-11-2013, 12:55
Heh bobo zastanow sie co robisz ............ bo wyszedles teraz na kretyna ........

42d3e78f26a4b20d412==