PDA

Zobacz pełną wersję : Po ugryzieniu (pare pytań o środki i nie tylko)



TheMetal
06-11-2013, 06:12
1) Hydrokortyzol - czytałem cos na form, że to domięśniowe tymczasem od koleżanki się dowiaduje, że podawany jest tylko dożylnie i b. powoli żeby nie rozwalić żył (podawali jej jak użądliła ją osa - jest uczulona)

2) Aspivenin (http://www.aspivenin.pl/produkt.html) - posiada ktoś?? Był już u kogoś w użyciu?? Jaka teraz mniej więcej jego cena?? Działa wogóle w przypadku ugryzień ptaszników (czytałem że tak, ale nie z bezpośredniej relacji tylko z jakiegoś opisu)?? Znalazłem to w jakim starym poście chyba sprzed roku, ale to był jedyny raz kiedy sie na niego natknąłem i potem cisza (więc może nie działa chociaz i tak by ktos coś tam napisał)

3) Środki (też przeciwko szokowi anafilaktycznemu) łatwiej dostępne od hydrokortyzolu najlepiej podawane domięśniowo ale piszcie co znacie ;]. Jest wogóle cos w tym stylu tylko bez recepty ??

dzięki z góry za odp ;]

pozdrawiam i przy okazji wesolych i spokojnych świąt życzę ;]

Baku
06-11-2013, 06:21
1) dozylnie , doustnie i domięśniowo :P
2) nieprzydatne :P
3) nie ma zastrzyków łatwiej dostepnych niz hk ...

Markoś
06-11-2013, 06:44
moj brat mi zalatwil hydrokortyzon ze szpitala w ktorym pracuje i wlasnie mowil ze ten akurat sie podaje dozylnie dal mi cala kolekcje strzykawek itd ale ciekawe jak ja se to podam jak mnie cos ugryzie ;/

Foxtrott
06-11-2013, 06:59
ja mam wapno i Encorton(sterydy) jakby się coś dziać zaczęło.

Masa
06-11-2013, 07:23
Ja tez posiadam Encorton i zakupilem Aspivenin (Baku twierdzi,ze jest nieprzydatny) ja twierdze zupelnie inaczej...kosztuje na zamowienie w aptekach do 80dyszek

ziu
06-11-2013, 09:44
Ja tez tego nie rozumiem po co Baku piszesz?? masz, uzywales??. Ja uwazam ze to bardzo uzyteczne urzadzonko. Duza szansa na zmniejszenie objawow. Jezeli zaraz urzyjemy po ukaszeniu. I uwazam ze aspivenin, wapno, szpital to najlepsza deska ratunku w przypadku powazniejszych pajakow i przypadkow.


Pozdrawiam.

Awikularia
06-11-2013, 13:32
I jak sobie dacie zastrzyk bezposredni w zyle? Ja bym sie nie podjela... lepiej, jak juz bedzie bardzo zle po ukaszeniu, poprosic kogos z rodziny, zabrac leki (jak sie takowe ma) i udac sie na pogotowie. Coz to w ogole za pomysl - samemu sobie robic zastrzyki w zyle....

Foxtrott
06-11-2013, 13:37
ja szczerze mówiąc problemu nie widzę. niedawno robiłem w domu badania krwi i kilka razy sobie sam pobierałem bez problemu. z zastrzykiem to samo, tylko że tłoczek się pcha zamiast ciągnąć(a dodatkowo cieńsza igła):)

Baku
06-11-2013, 16:58
zastrzyk dorzylny zle zrobiony moze cie zabić !!!

Baku
06-11-2013, 17:01
nie ale czytałem o specyfice jadu ,,,

tyle co jeszcze do wezy sie nadeje to do skorpionów i pająków nie ma zastosowania

tzn inaczej , aby liczyć na jakikolwiekt efekt masz ok 2 s od ugryzienia na uzycie a przy pająkach często pierwszy moment ugryzienia pozostajeniezauwazony ...


ogulnie zresztą " wysysanie " jadów jest uznane bardziej za przesąd niz metode zeczywiście skutkującą ...

ponczos
07-11-2013, 02:17
W Krakowie na dworcu i w bramach też sobie "badają krew" samemu i jakoś nie mają z tym problemu.. :P

Baku
07-11-2013, 02:26
a jaka śmiertelność jest w tej grupie społecznej ??
sądze ze porównywalna z moimi karaczanami karmowymi :P

zastrzyk dozylny , tymbardziej takich zeczy jak hk moze być niebezpieczny ,, kazdy lekaz ci powie o tym i tu zie z nimi zgadzam .

Foxtrott
07-11-2013, 02:55
niezłe porównanie, rozważę napisałeś i pogadam z jakimś lekarzem:)

Awikularia
07-11-2013, 05:32
Poza tym: dawkowanie. Skad wiedziec, ile sobie tego wstryzknac? A wystarczy babel powietrza, i zegnasz sie ze swiatem... Ci z dworcow maja wprawe :> Ale tez nie zyja za dlugo :>

DAAMOOK
07-11-2013, 10:48
Dobra Panowie i Panie.

To co pozostaje po ugryzieniu pajaka??
Przypuśćmy że o jadzie porownywalnym z Poecilotheria ornata.

Załóżmy że już nas użarł.

Jak się za wczasu zabezpieczyć(pomijam tu gadanie o ostrożności i itp)???.
Bez kombinowania z lekami których dostepność dla przeciętnego człowieka jest znikoma - mam na myśli leki ze szpitala.

Co można dostać całkowicie legalnie?? Jak postepować?

Bo jak na razie czytając ten wątek dochodze do wniosku że wszystko co może pomóc jest niedostepne. Albo pozostaje tylko szpital, w którym też nie beda mieli zielonego pojecia jak to to leczyć.

Baku
07-11-2013, 11:12
pujdz do lekaza zagadaj dobrze allbo daj koniaczek i hydrokortyzon dostaniesz :P

Foxtrott
07-11-2013, 11:23
dużo wapna(najlepiej dozylnie, ale to znowu sprawa zastrzyków), Encorton(na receptę, ale lekarze chętnie dają) jak wiekszość sterydów zmniejsza obrzeki i stany zapalne.
to jeśli dostep do lekarza jest utrudniony, a najlepiej błyskiem do szpitala!

Awikularia
07-11-2013, 12:53
Jak sie nic nie dzieje, to nie robic nic. A jak sie dzieje cos zlego, to od razu jechac na pogotowie. Moim zdaniem kombinowanie na wlasna reke moze sie zle skonczyc. A moja rada - nie pchac lap do np. Haplopelmy. To, ze sie stawia nie znaczy, ze chce na rączki :>

A co do Poecilotherii - trzeba sie naprawde baaardzo postarac, aby zostac ukaszonym przez tego pajaka...

ziu
07-11-2013, 13:03
a mnie ciekawi jak to z moja ornata bedzie loko mi mowil przy sprzedarzy uwazaj na rece, ja pytam a co stawia sie on mowi rzuca sie ;].

A z moich obserwacji jest to w miare spokojny pajak, nie rozniacy sie niczym od tych spokojniejszych. Zero stawiania, poglupieje troche przy pryskaniu, ale to wszystko.

Ciekawe co mial na mysli loko :-) niestety zeby zaspokoic Ciekawosc musze poczekac az wroci.

Pozdrawiam.

Mały
07-11-2013, 15:32
Ja mam w domq Dexaven i spie spokojnie... (podaje sie domiesniowo...)

Baku
07-11-2013, 16:22
wszystko jest pięknie do dnai w którym zmieni jej sie usposobienie :P

ziu
07-11-2013, 17:02
heh baku jesli piszesz do mnie to nie mow mi takich rzeczy wiem ze z wiekiem sie pajakowi zmienia temperament. Ale loko mowil ze ona juz taka jest i ze go malo ostatnio nie dziabnela, a u mnie jest spokojna. Wiec moze stwarza pozory, ;] nieobliczalna ornatka.

DAAMOOK
08-11-2013, 04:11
A moze inne warunki inne zachowanie.
U niego mogla byc agresywna a u ciebie juz nie, bo jej srodowisko bardziej odpowiada.

Baku
08-11-2013, 08:28
mówie ogulnie ... lepiej nie tykać sie do nich :P nawet jak są spokojne to nigdy nie wiemy do kiedy

KnockeR
09-11-2013, 11:09
A czy ktoś stosował aspivenin mój znajomy lekarz mi go polecał mówił że natychmiastowe użycie na 100% coś pomoże!

ziu
09-11-2013, 11:10
Napisalem to przecierz ;] to dziala, zobacz na logike wysyasz jakas czesc jadu wiec musi dzialac.

Baku
09-11-2013, 11:13
dokładnie - natychmiastowe :P

czyli a) musisz nosić go w kieszeni , b) nie dbać o pająka tylko go strzepnać i wysysać :P:P .. sądze ze nie zdązysz ,, dodaj do tego stres , szok ,, to ze czasem mozesz nie zauwazyć ugryzieniach - bardziej sie do węzy nadaje ta maszynka ...

KnockeR
09-11-2013, 11:17
To znalazłem na oficjalnej stronie producenta nawet atraxa odessa:) dużo medali to zdobyło więc raczej musi działać!

Spiders are part of the Arachnid class and are found in all of the inhabited world. 40,000 species are listed in the world's fauna.
Every spider is venomous, but a very small number of species are really dangerous.
They mostly live near the ground, in holes, under rocks or in holes in trees, while some like river banks and even the sea.
Most are solitary, but some live in communities. They build collective webs where many individuals live. It should be noted that they are all carnivorous.

Spiders bite... the complexity of their venom is like that of snakes. Generally speaking, the inoculation of their venom causes a painful inflammatory reaction. There are obviously many other more or less serious complex and varied symptoms .
Species having a very toxic venom are Araneomorphs and Mygalomorphs, known as tarantulas. The most serious accidents are from the Australian genus Atrax, or the South American Trechona.

Baku
09-11-2013, 11:43
known as tarantulas - atrax to nie tarantula :P:P



nie wiem ja czytałem ze jad pajęczaków działa inaczej i odysanie nie ma sensu

tomek125
09-11-2013, 14:02
Też mam Encorton 20mg ale jest on o wiele wolniej dzialajacym kortykosteroidem niz Hydrokortizon, i jesli by ktos po ukaszeniu zaczal by puchnac i/lub miec problemy z oddychaniem to wiele by nie pomogl (oczywiscie dotyczy to przede wszystkim alergikow ale nigdy nie wiadomo), wiec wtedy tylko hydrokortizon i to z tego co sam doswiadczylem :( dozylnie lub epinefryna(adrenalina). niestety hydrocortisonu i adrenaliny nie sprzedaja w aptekach ale mozna je zdobyc ze szpitala :)

Baku
09-11-2013, 14:09
sprzedają :P wkazdym razie hydrokortyzon :P

bachus
09-11-2013, 15:09
to się onosiło do Mygalomorphae

tomek125
12-11-2013, 14:16
jestem pewien ze hydrokortizonu w rostworze do injekcji nie sprzedaja w aptekach Nawet na opakowaniu jest napisane ze sluzy wylacznie do uzytku szpitalnego i musi byc podawany pod scisla kontrola lekaza a co do epinefryny to mozna ja dostac w polskich aptekach chyba pod nazwa fastjekt

42d3e78f26a4b20d412==