PDA

Zobacz pełną wersję : szatan



Majcher
06-11-2013, 13:52
jestem posiadaczem od 24h kambridza l9 i mam z nim problem bo jest straszny nerwus z niego-nawet spryskac nie moge bo szatan teleportuje sie nagle na szybke i musze zamykac by nie zwial. nie jest to moj pierwszy osobnik tego gatunku wiec wiem ze sa szybki ale ten jest nie obliczalnym szatanem wiecie czy da sie go zlagodzic bo jak tak dalej to chyba padnie on z wysuszenia

BOOBO
06-11-2013, 13:54
NIEktore pajaki na starosc robia sie spokojne a drugie agresywne, miejmy nadzieje ze twoj cambrigdeia (jesli zle napisalem prosze o sprostowanie) bedzie tym 1 przypadkiem.

pppppp
06-11-2013, 14:07
prysjkaj przez otwory wentylacyjne, ja mam takiego regalisa, straszny nerwus i jedyny sposób to włscnie pryskanie przez siatke na górze

ziu
06-11-2013, 14:19
zaden pajak nie lubi spryskiwania. Moja ornata jak pryskam takze sie teleportuje na szybki raz salto zrobila ;] hehe Wiec ja robie albo maly otworek i tamtedy pryskam albo miska z woda, ew. wlewaj wode na dluzej starcza i nie denerwoje pajaka.


Pozdrawiam.

Majcher
06-11-2013, 14:20
on siedzi juz w duzym terra czy moze byc to spowodowane ze ma za duzo miejsca??
bo wiem ze jeszczury dziczeja jak maja za duze terra

ziu
06-11-2013, 14:31
jedni twierdza ze tak inni ze nie ;] moja zlota rada przestan sie tak przejmowac ;] i obserwuj pajaka. nic mu nie bedzie jak lapie pokarm, i ma dobre warunki.

Scorpio_666
06-11-2013, 15:19
jak masz strzykawke to przez otworki wętylacyjne wlej wod, nie martw sie one takie już są
POZDRO Z RZESZOWA

Krzysztof.W
06-11-2013, 16:56
Moja drobna sprawdzona rada, nie pryskaj wodą do terrarium, tylko wlej określona ilość wody bezpośrednio w podłoże. To jest szybszy sposób, bardziej wydajny, nie drażniący pająka.

PanPawian
06-11-2013, 17:26
Zamiast pryskać terrarium zrób tak: do plastikowej nakrętki (po mineralnej albo coś większego) nasyp drobnego piachu, zalej wodą i wstaw to do terrarium. Piach będzie dobrze trzymał wodę, a ta powoli parując zapewni sporą wilgotność - nie bedziesz miał prawa przesuszyć pająka i nie będziesz musiał zbyt często manipulować w terarium. Z drugiej strony wilgotność może być jednak ciut za duża - szczególnie, przy słabej wentylacji.

Majcher
07-11-2013, 00:33
ale glownym problemem bylo ze on furiat jest i jak go wyluzowac nie wiem melisy na nerwy mu zaparzyc?? znacie jakies sposoby usopkojenia pajeczorkow bo z pryskaniem dalem sobie rade

bachus
07-11-2013, 00:49
Ja wlewam wodę w podłoże z butelki połączonej z gumową rurką, bezpieczne i skuteczne, no i nie chlapie po szybach.

morda
07-11-2013, 01:02
Pająka nie uspokoisz. Taki już ma charakter. Możesz kupić coś spokojniejszego...
Z drugiej strony na pewno dasz sobie radę, po prostu miej zawsze pudełko pod ręką w razie tego jakby Ci pająk wyszkoczył.

PanPawian
07-11-2013, 03:13
A może rumianku? ;)
Poważnie zaś mówiąc, to wątpię, abyś zdołał uspokoić pająka inaczej niż poprzez zapewnienie mu odpowiedniej kryjówki, albo nawet kryjówek i nie za częste grzebanie w terrarium.

Majcher
07-11-2013, 05:17
juz dzis zaczal gniazdo sobie budowac wiec moze sie wyluzuje bo moj poprzedni kambridz zawsze sobie tam spokojnie siedzial i bylo git ale wszystkim dzieki za podpowiedzi i wesolych swiat

ziu
07-11-2013, 09:21
Krzysztof W. Nie powtarzaj po kims wypowiedzi powtorzyles to co ja napisalem.

PMajdan
08-11-2013, 16:27
Wielkosc terrarium nie ma nic do rzeczy.
Skad nerwowosc?
* Raz - masz go dopiero od 24 godz - wiec jesli przyszedl poczta czy kurierem to nie ma sie co dziwic.
* Dwa - moze poprzedni wlasciciel draznil go - stad takie zachowanie.

PS: Jesli boisz sie o mala wilgoc (PS: przypadek pewnie poprzedni Cambridgei) - ogranicz wentylacyjne otwory. Podloze bedzie utrzymywalo wilgoc bardzo dlugo (z autopsji)

Pozdrawiam Michal.

42d3e78f26a4b20d412==