PDA

Zobacz pełną wersję : podłoże



Kaśka
09-11-2013, 08:29
Czy ktoś może stosował jako podłoże dla pająków dostępny w sklepach ogrodniczych keramzyt a także coś takiego jak rozdrobniony korek? Czy to się nadaje na podłoże, co z pleśnią i czy to utrzymuje odpowiednią wilgotność?

werni
09-11-2013, 09:02
Witam.
Keramzyt od jakiegoś czasu stasuję jako domieszkę do zwykłego tofru. Doskonale wchłania wilgoć, ładnie wygląda i zapobiega zbrylaniu torfu. Poza tym dobrze nadaje się jako podkład pod wszelgiego rodzaju korzenie i korę, któro to nie pleśnieją tak jak bezpośrednio na wolgotnym torfie. Sam keramzyt jako podłoże stosowałem też podczas terapii antyroztoczowej.
Jedna uwaga - przed użyciem dobrze go opłukać aby pozbyć się tego rudego pyłu.

SDY
09-11-2013, 09:09
A co to keramzyt? To takie male kamyczki, groszek ceramiczny? Taie cos do palem na przyklad? Jesli to to o czym mysle to wilgoc tryma dobrze i nie wydaje mi sie zeby plesnialo. Rozdrobniony korek? Chyba jako dekoracja... Ale to dla jakiegos nadrzewniaka chyba bo kermazyt (podkreslam ze jesli to jest to o czym mysle) jest sypki i jesli pajaczek zacznie kopac moze miec problem..... Nie lepiej torf kwasny lub kokosowe wlukno dac?

SDY
09-11-2013, 09:11
wierni, pisalismy odpy w tym smym czasie... Zeby nie bylo ze powtarzam cos po inych i ze mi konto skasuja jak to ma miejsce czasami, bo nie znam i nie stosuje sie do regulaminu....

42d3e78f26a4b20d412==