PDA

Zobacz pełną wersję : jakie są roznice miedzy A.geniculata a A.brocklehursti??



matii
10-11-2013, 08:34
jakie są roznice miedzy A.geniculata a A.brocklehursti??
bo ja tam nic nie widze :)))

chrzanu
10-11-2013, 10:08
A.brocklehursti ma czerwony odwłok, a geniculata ma intensywniejsze paski na kolanach.

x ray
10-11-2013, 10:31
myślę ze róznice wizualne sa bardzo widoczne i trudno je nie zauważuć ,..zwróc uwagę na ubarwienie ,na oko widac co jest co ,.... ale najpierw trzeba chciec zobaczyć .
Aby Ci ułatwic podaje linki do zdjęć

http://www.tarantulas.ru/photo/Acanthoscurria_deniculata_1_foto.htm

http://www.tarantulas.ru/photo/Acanthoscurria_brocklenhursti_1_foto.htm

.............. muśle ze bez trudu dostrzegasz róznicę :)

Hwarang
10-11-2013, 11:49
A widziales oba na zywo, czy tylko na zdjeciach?

morda
10-11-2013, 11:52
Jak dasz sobie jeden i drugi na żywo obok siebie to na 100% rozróżnisz który jest który.

Hwarang
10-11-2013, 12:09
To w takim razie zostalem oszukany.. ;/ Bo zakupilem oba te gatunki od tej samej osoby. i przy wzroscie kilku cm ciala, nie bylem w stanie zauwazyc jakichs roznic.

A co do obiegowych opini, to slyszalem, ze to wlasnie brocklehursti ma intensywniejsze ubarwienie, a nie geniculata

x ray
11-11-2013, 08:35
......widziałem na zywo i tak jak mówi morda no problem z identyfikacją ,...zreszta przez jakiś czas miałem oba gatunki obecnie została mi tylko brocklehursti

Awikularia
12-11-2013, 10:39
To jest moja wlasna samiczka Acanthoscurria brocklehursti - mam ja od 1 wylinki, przyjechala do mnie z Niemiec.

Awikularia
12-11-2013, 10:41
A to jest moja samica Acanthoscurria geniculata, ktora mam tez z Niemiec, ale przyjechala do mnie juz jako dorosly, 3-letni ptasznik, poltora roku temu.

Jakies tam roznice sa...

Hwarang
12-11-2013, 12:18
Jakies... :) U AB lepiej widac na tych fotach czerwony tylek, ale AG tez ma nieco czerwony. Kwestia spojrzenia pod odpowiednim kontem. Intensywnosc czarnego zalezy od wielu czynnikow, np czasu od wylinki.
Jesli jestes w stanie sprecyzowac te roznice (cos w stylu: inny kolor obwodki dokola karpaksu) to bylbym dzwieczny.
Swoja droga to mam troche fotek obu pajakow (mialem tez oba) I rzeczywiscie mozna dostrzec pewne roznice, podobne jak na tych zdjeciach, tyle ze te zdjecia sa roznie podpisane :) Raz AB wyglada jak AG raz na odwrot ;P

Awikularia
12-11-2013, 14:37
Podobnie jest z np. A. musculosa i A. insubtilis. Ja poczekam, az mi ta druga dorosnie, bo jestem strasznie ciekawa, czy rzeczywiscie sa tak podobne, czy jednak sa widoczne roznice ;).

darq
08-04-2014, 03:36
A czy ktoś może mi powiedzieć jakie są różnice w zachowaniu tych pająków, bo opisów A.brocklehursti jest w necie jak na lekarstwo. Czy ten pająk różni się od A.geniculata agresywnością czy nie?

42d3e78f26a4b20d412==