PDA

Zobacz pełną wersję : Smithi - terapeuta?



xeper
16-11-2013, 03:00
Właśnie sobie ogladam tv i patrze program dokumentalny. Akurat pokazali fragment o leczeniu z arachnofobii, czyli z tego strachu przed pajakami. Najpierw zakładali jakies urządzenia na ręce kobiety, potem pokazywali rózne pajaki(na kompie, 3d) i na koniec poszli do zoologika i tu szok - gościówka wyjęła dorosłego Smithi i dała jej na ręce, a on sobie normalnie łaził. Niezłe terapie wymyslają :D że też nie bali sie, ze moze ukąsic? moim zdaniem dla własnego i pająka zdrowia nie powinno się tak robic :)

BOOBO
16-11-2013, 03:06
Moim zdaniem to dobra terapia, poniewaz jesli ludzie boja sie malutkich pajakow a w trakcie terapi wezma takiego smithiego na reke(ktory jest wielkosci reki) to ci ludzie przestaja sie bac kazdego pajaka i to skutkuje. Smithi moim zdaniem to tak jak kedzior ze sie malo stresuje gdy sie go przenosi z terra itp. A pozatym moim zdaniem oni wzieli smiethiego bo jest pieknie ubarwiony i nie agresywy i ma slaby jad. (a ludzie jak by zobaczyli owlosionego kedizora to by uciekli [lol])

Archie
16-11-2013, 03:27
ale powiem Ci Bobek ze ja np. dalej sie brzydze tych naszych korsarzy itp. nie moge tego zlikwidowac natomiast ptaszniki nie robia na mnie zlego wrazenia. Cos w tym jestes?

ziu
16-11-2013, 05:56
dokladnie katnik mnie brzydzi jak malo co :)

Grażynka
16-11-2013, 06:19
mnie kiedyś teraz już jest spoko ;]

ironkapela
16-11-2013, 06:52
Nie wiem czy wiesz, ale prawie przy kazdej fobii, terapia polega na tym ze "pacjent" robi to czego sie boi, i wtedy przestaje sie tego bac. Pozdro

xeper
16-11-2013, 07:46
jak silny jad ma Smithi L9?? tak w porównaniu do dorosłego, jesli ktoś w ogole sie orientuje :)

Ibqs
16-11-2013, 07:50
ja nie lunie pajakow i sie ich boje, dltego kupilem sobie kendziorka i sie przyzwyczajam...
wiem ze to glupie i sie kompel ze mnie smieje:D ale mam lek zeby wziasc kendziora l2 na reke:/
ale mam nadziej ze jusz niedlugo sie przemoge:D

Theraphos
16-11-2013, 12:56
Wszyscy pisza że kędziory są łagodne....wiem ze to jest zalezne od osobnika ale moj kedzior to sie rzuca na wszystko co sie rusza wokoło...ja sie go powoli zaczynam bac:P<zart>

Theraphos
16-11-2013, 12:56
nie dodało <żart>

midboss
16-11-2013, 18:00
witam

jeśli chodzi o te pająki z piwnicy to pewnie mówicie o kątnikach (rodzaj tegenaria):
tegenaria atrica (domestica)
tegenaria gigantea

jak byłem mały to obudziłem się z takim na twarzy i do dziś mnie rzuca jak widzę takiego przebiegającego przez pokój :(
trzymam jedną dorodną samiczkę, może wyleczy mnie z tego lęku :]

RAF_AL
21-11-2013, 07:26
Xeper smithi L9 ma tak samo silny jak co dorosly tylko ma go mniej.

42d3e78f26a4b20d412==