PDA

Zobacz pełną wersję : badanie na alergię...



xeper
17-11-2013, 01:32
Gdzie w Polsce (oprócz Gdańska) można przeprowadzić badania na alergię na jad owadów itp..?? Może ktos sie orientuje jak sie nazywają takie badania? Od urodzenia nie uzadliła mnie ani pszczoła ani nic innego, więc nie wiem czy jestem uczulony na jad ptaszników, a chciałbym miec pewność, że nie. Jak narazie przez 18 lat zycia nie byłem uczulony na nic, nawet na pylki :)

pozdr. xeper

KoMar_83
17-11-2013, 02:42
użądlenie ptasznika a pszczoły nie mają nic do siebie...

DAAMOOK
17-11-2013, 03:38
To zapraszam do mnie jak sie ociepli.
Dostaniesz gratisowo użądlenie przez pszczółkę ;] a jak bedziesz słabo uciekał to może i więcej ;]

Sam zobaczysz jak to będzie.

Serio mówie.

chrzanu
17-11-2013, 05:26
badania na ukąszenie owadów, możesz zrobić w każdej przychodni alergologicznej, dostajesz skierowanie do takiej przychodzni, tam pani dr kieruje ce na badania i masz kilka rodzaji:
-albo cię lekko nakówają igiełką z bakteriami (np. osy) i jak się rana zaczeriwni to jeswtes uczulony
-robią ci pol-czeki czyli badanie z krwi
-kule magnetyczne czyli kładziesz nogi na metalowych płytkach rękami łapiesz metalowych kuli jesteś podłaczony do mechanizmu i pani ci mówi czy jesteć uczulony czy nie
- jest jeszcze kilka sposobów
- czy jestes uczulony na pająka to przez takie badania ci nie wyjdzie, mozesz być uczulony naweet na kędziora, to zalezy od organizmu.

bachus
17-11-2013, 05:37
Albo jeszcze naklejają ci plastry z różnymi alergenami i po kilku dniach sprawdzają wyniki, cholernie wkurzające bo kilka dni cię swędzi a nie można się drapać :P

tomek125
17-11-2013, 06:11
mylisz sie komar_83 jesli jestes uczulony na jad pszczoly to najprawdobodobnie bedziesz tez uczulony na jad innych owadow a takze pajęczaków a co do badan na uczulenie to jesli test wypadnie ujemnie to nie znaczy na 100% ze nie jestez na taki alergen uczulony (zreszta nie ze wszystkimi alergiami od razu sie rodzimy)

chrzanu
17-11-2013, 06:30
to jest chyba coś podobnego do tego nakówania o którym pisałem, tylko że przy nakówaniu to swędzi 10 min i od razu widać ślad, tylko że nie zawsze te badani pokazują czy naprawde jesteś uczulony.
A jeżeli chodzi o pol-czeki to teżsą dupne bo pokazują nawet te rzeczy na które byłeś uczulony a nie jesteś, np:
- byłeś uczulony na pyłki trawy, wyleczyłeś się i już nic ci ie jest, robisz sobie badanie pol-czek a tam ci wychodzi że jesteś uczulony na pyłki traw.
więc to badanie jest dobre na początku żeby się dowiedzieć czy jest się alergikiem na coś, bo zeby potem sprawdzaćto to badanie nie ma sensu.
uff... sie rozpisałem :D

chrzanu
17-11-2013, 06:31
no własnie, u mnie odkryto alergie po 5 roku zycia. :]

Hwarang
17-11-2013, 06:54
A skad masz takie dane jesli wolno zapytac?

KoMar_83
17-11-2013, 07:13
o ile mi się dobrze wydaje, to składy jadów są rożne, dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić uczulenia na jad pająków po użądleniu przez ose/pszczołe...

kuba66643
19-11-2013, 19:19
A co najciekawsze z alergiami to jest to ze większosc alergii ujawnia sie dopiero po przekroczeniu indywidualnego progu tolerancji na dany alergen, tzn. ukąsi Cię ptasznik np. B. Alpobilosum nic Ci nie bedzie, a za drugim razem mozesz miec problem z przezyciem tego.

A tak pozatym jak jestes alergikiem to najprawdopodobniej jestes uczulony na jad ptasznika.

Pozytywny akcent: z alergii mozna "wyrosnąć" w wieku 10 lat byłem uczulony na wszystko, teraz nie jestem uczulony na nic

42d3e78f26a4b20d412==