PDA

Zobacz pełną wersję : rozbrajajacy opis kedziora:)



ulv
17-11-2013, 13:44
Siostra moja oprocz ptasznikow interesuje sie jeszcze krolikami i przegladala strone pupile.com-sa tam zdjecia i opisy zwierzat itd...
a ponizej opis kedziora z tej wlasnie strony..
no nie moglem sie oprzec:)
"Kazia to ptasznik gatunku naziemnego Ptasznik Kędzierzawy (łac. brahypelma albopilosum). Zakupiłam go w czerwcu 2004 roku. Była wtedy po 5 wylince. Ptaszniczek taki żywi się robaczkami głównie (takie jak na wędkę), muchami, larwami motyli, oraz innymi zjadliwymi, małymi stworzonkami. Samica kędziorka żyje do 20 -23 lat. Aktywna jest w nocy. W dzień siedzi ukryta w terrarium. Wieczorem biorę ją na spacerki po domu. Uwielbia bawić się z moim tatą. Kazia ma do nas niezywkłe zaufanie i nie okazuje agresji. Rozpoznaje nas i chętnie wchodzi na dłoń.Ufnie biega po całym ciele opiekuna. Ptasznik to też stworzenie i ma swoje kaprysy i humorki, Kazia również. Kiedy ma zły dzien i chodzi cały czas "nastroszona" i zła to lepiej ją zostawić w spokoju, zechce to sama wyjdzie. Kazia nie lubi samotności. Kiedy długo jest sama to dobija się do szyby przykrywającej wyjście terrarium, żeby ja wyciągnąć. Bardzo lubi przesiadywać na "kanapce" , czyli na mchu znalezionym w lesie (przy okazji grzybobrania). Nie lubiącym pajączków mogę dodać, że ptaszniki są bardzo mądre, kiedyś zdarzyło mi się zasnąć z Kazią na ręce, był wieczór więc ona szalała, biegała po mnie całej, ale nie odeszła gdzieś dalej, gdy się obudziłam, chodziła mi po twarzy, włożyłam ją do terrarium i od razu poszła do miszeczki z wodą, wymoczyła się i znowu na spacerek . Oprócz przywiązania do właścicieli mogę pochwalić Kazię (i inne ptaszniki) za wspaniałą strategię polowania"
no i sorki za zapychanie forum...:)

raptor
17-11-2013, 13:54
Buahahaha wybuchnę :D
widać, że profesjonalny kędziorkowiec

chrzanu
17-11-2013, 14:02
hahahahhahahahbuhubuububuhuhauahuahuhahahauahahaha hahhahahahbuhubuububuhuhauahuahuhahahauahahahahahh ahahahbuhubuububuhuhauahuahuhahahauahahahahahhahah ahbuhubuububuhuhauahuahuhahahauahahahahahhahahahbu hubuububuhuhauahuahuhahahauahahahahahhahahahbuhubu ububuhuhauahuahuhahahauahahahahahhahahahbuhubuubub uhuhauahuahuhahahauahahahahahhahahahbuhubuububuhuh auahuahuhahahauahahahahahhahahahbuhubuububuhuhauah uahuhahahauahahahahahhahahahbuhubuububuhuhauahuahu hahahauahahahahahhahahahbuhubuububuhuhauahuahuhaha hauahahahahahhahahahbuhubuububuhuhauahuahuhahahaua hahahahahhahahahbuhubuububuhuhauahuahuhahahauahaha hahahhahahahbuhubuububuhuhauahuahuhahahauaha.
To ja biore mojego spinifera i ide na spacer, mam nadzieje że jak zasne to dalego nie odejdzie :D
lubi spacery.
hahahahhahahahbuhubuububuhuhauahuahuhahahauahahaha hahhahahahbuhubuububuhuhauahuahuhahahauaha

Samael_
17-11-2013, 14:03
Jeny...Niektorzy ludzie to maja w bani cyrk.Ciekawy jestem ilu potencjalnych nasladowcow autorki sie znalazlo - strach pomyslec :/Moglo sobie dziewcze chomika kupic do "pieszczot",ale chcial byc trendy - no coz...Dobry jest tekst z rozpoznawaniem i nastraszaniem,a mistrzostwem jest owo "dobijanie" sie do szybki - no comments.Wielce ciekawa jest opowiesc z tym snem - jak dla mnie final fantasy XV.Rece opadaja....

Majcher
17-11-2013, 14:35
przepraszam za nie dowierzanie juz sam znalazlem na dowód to jest link http://kazia.pupile.com/
ale jaja ja musze poznac tych ludzi i kazie moze tez tak bede robic

Markoś
17-11-2013, 14:39
no comments buahahahahaha zaraz pekne

Majcher
17-11-2013, 14:48
mam juz maila tych ludzi ja musze poznac kazie hahahahhaha

Markoś
17-11-2013, 14:50
tez bym chcial ich poznac :))))

wilczor
17-11-2013, 14:54
witam. laska jest nieziemska. moze rodzice kupili jej tego pajaka z mysla ze ma uczulenie na jad czy cos w tym stylu. a tu sie okazalo ze to normalnie LESSI. ciekawe czy aportuje i odnajduje dzieci sasiadow bo jak tak to ja tez takiego chce.

na razie pozdrow kazie, zerwij bazie, wstaw jajka na gazie.

POZDRO

chrzanu
17-11-2013, 14:54
tacy kretyni podaja jeszcze meila żeby pomóc innym.
w ogóle podali rase ptasznika i jeszcze dodatkowo zdjęcie kędziora który niby się urodził w 2004, a widaćże uż gdzieś tak L6/7.
kretyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyni.

AGAM
17-11-2013, 15:14
jak dziewczyna ma dobry kontakt z pajakiem to tylko pozazdroscić :/ ale niech sie nie bierze za opisy........

Chytrus
17-11-2013, 15:22
jednak boga nie ma, skoro nie grzmi !!!!!!!!!!!!!!

bachus
17-11-2013, 15:29
Zajrzyjcie koniecznie na tą stronkę do działu pająki, nie jeden taki mądry się tam znajdzie. Tragedia.

cytat jakiś:

Musisz mu dać imię =), płeć też ma, dowiesz się z czasem jaką. On/ Ona jest taki śliczny/śliczna że ją to tylko wycałowac w te jej jescze dobrze nie owłosione palczatki (łapki, odnóża). Mojego pajączka, ptaszniczka to ja zawsze całuję...lubi to ;). Aniu masz gwarancję, że bedę stałym bywalcem.

wilczor
17-11-2013, 15:39
i jeszcze to.

16 grudnia 2004 - ~TRYNKA (GOŚĆ)
Uważam , że pająk jest super! Sama miałam kiedyś pająka , ale inną rasę... Tarantulę Ukraińską. Strasznie się do niej przywiązałam , ale mama kazał mi ją oddać , bo uważała , że moja Diara jest niebezpieczna! Co za absurt!

Yeter
17-11-2013, 15:46
Ludzie, ludzie...a jak ona ma racje a my sie zle opiekujemy ptasznikami ?? :]]] Dobra, na powaznie, żebra mnie bolą po malym wypadku, ale usmialem sie jak głupi. Tekst ze snem mnie rozłożył. Szkoda tylko pajaka :(

bachus
17-11-2013, 15:49
Stefan

stefan5.pupile.com


Opis pupila:
ma 8 nog zreszta widac na zdjeciu nielubi jak sie go drapie za 4 okiem.

Rasa pupila:
brachypelma

Pupil urodził się:
2003

----------------------------------

Ciekawe czy pająki są jadalne i jak smakują...

------------------------

Ciekawe czemu go chcesz sprzedać...? Czyżby to byl samiec i już bedzie zychał... Wkoncu samiec zyje 3 lata. A samiczka jest troche wieksza... Troche juz wychowalem kędziezawych ptaszników i wiem co mówie.

[ten gość wie co mówi]

-------------------------------------------

Dobra z nudów to bym tu każdy prawie komentarz napisał, powinni to umieścić w dziale - ciemne strony terrarystyki :P Albo w przykrych doświadczeniach, ehhh...

Majcher
17-11-2013, 15:52
mi juz dwa zebra pekly od smiechu ale juz mam nowa ulubine forum terrarystyczne :D

xeper
17-11-2013, 22:47
haha

Samael_
18-11-2013, 02:21
Zajrzałem i musze przyznac,ze jestem w niezłym szoku :/Ludzie zajmuja sie pajkami i nie maja o nich zielonego pojecia - zgroza !!Poza tym imiona dla pajaków...hahhaahhaNajlepszy jest pajak - Kazik..wyglada na Acantosurrie geniculate,ale twardo jest napisane ,ze to brachypelma lol :DJesli sie myle niech mnie ktos wyprostuje :]Potwierdza sie stara reguła - głupich nie sieja....

Samael_
18-11-2013, 02:27
Małe sprostowanko...nie spojrzałem na to zdjecie co trzeba gosc nie napisał ze to brachypelma tylko ptasznik - zwracam mu honor :]

Welpek
18-11-2013, 04:21
bez komentarza :P
ale m sie chcociaz humor poprawil :D:D:D:D:

ir3k
18-11-2013, 04:21
Niektórym ludzią naprawde poprzewracało sie w glowie
szkoda gadac ;)

Theraphos
18-11-2013, 05:54
A widzieliscie to??:

Dziękuję serdecznie za wszystkie wasze komentarze i zapewniam, że każdy sobie może takiego ptasznika załatwić, jest niedrogi i mało wymagający, a za opiekuńczą miłośc odpłaci dwukrotnie, przy bliskim kontakcie z Kazią zrozumiałam jak fascynujący jest świat pająków i jak bardzo krzywdzimy te zwierzątka zabijając je i nazywając je ohydnymi, ale każdy ma swoje upodobania i myslę że w niedługim czasie wszyscy je polubimy :):) pozdrawiam PS. piszcie meile z obserwacjami na tematy o zwierzętach (nie tylko o ptasznikach bo kocham wszystki zwierzaki) na meila : anet@pupile.com PS. Jeśli macie jakies pytania piszcie śmiało, pomogę jeśli to tylko mozliwe :):)

Ona ma jeszcze udzielac porad?? Jak ona sie zna na ptasznikach to ja jest Święty mikołaj;)

Markoś
18-11-2013, 06:14
nie no to juz jest jakas paranoja czy ona wie co gada chyba nie ;/

chrzanu
18-11-2013, 06:16
ha ha , widze że pare osób jednak przemówiło tym kretynom do rozumu, w tym ja :D

Markoś
18-11-2013, 06:20
tez chcialem cos napisac ale mam problem z internetem :( a szkoda bo bym tez pare slow napisal

Archie
18-11-2013, 06:43
" 1 stycznia 2005 - ~XXX (GOŚĆ)
Fuj jaki on jest brzydki bleble bleble i on ma być miły ten pająk ????????Jest Okropny . I jaki głupi pewnie . Nie będe już pisać i tracić swojego wysiłku w wypisywaniu ."

;]

KoReXoN
18-11-2013, 07:55
Trzeba będzie zasięgnąc tej pomocy...

mich
18-11-2013, 08:48
"To nie pajak tylko potwor ! Jak mozna kochac takie stworzenie............ciesz sie ze zyjesz, one bardzo lubia zabijac..............."

o boze, wy sie cieszcie ze zyjecie w ogole!

laska
18-11-2013, 10:30
Ogólnie strona tej kazi jest jakaś ,,nieziemska''.Dodatkowo przeczytajcie sobie na niej wypowiedzi na forum.

marianex
18-11-2013, 12:10
łehehehe ludzie to maja nasrane we łbie

Awikularia
18-11-2013, 15:17
Pajaki sprzedawane u nas jako Lasiodora cristata to nic innego, jak stary Vitalius cristatus, a obecnie Nhandu chromatus. Zdaje sie, ze Lasiodora cristata to pajak, ktorego na oczy widzialo bardzo malo osob.

Samael, czyzbysmy mysleli tak samo? Tez ci powiedzialam, ze to samiec A. geniculata... :>:>:> A moze telepatia? To zrodelko to ja? :D:D:D:D:D:D

Tekst fajny, szkoda, ze nie zdazylam wejsc zanim stronke zlikwidowano :D.

spider13
18-11-2013, 15:47
Wiecie ja wam powiem tak:
Zrozumiem wszystko nadawanie ptasznikom imion Kazia też ujdzie (jako imie) ale ten opis co ten pająk im zrobił że go biorą na spacery to chyba za kare...
p.s. http://www.pupile.com/prasa/pupile_regionalna_big.jpg to założycielka strony pupile.com (czy jakoś tak) no jeżeli takie opisy są na stronach internetowych to polska terrarystka rozwinie sie do tego stopnia że ludzie będą karmic pająki butelką ze smoczkiem a do L3 woźić w wózku i ubierać w śpioszki dla dzieci. A to kolejne zdjęcie internauty http://www.pupile.com/pup/pup_image.asp?imgID=8669 To terrarium troche z duże co nie.

Samael_
18-11-2013, 16:00
Awi przeciez Ty sie nie znasz i pewnie mnie wkrecasz z ta Lasiodora ;)Gosc z Iławy taka ma i nie kłóc sie z nim,bo on znawca jest przeciez - o chelicerach to on nic nie wie,ale za to wie za to co to wysysacz poziomy :D

Vagansmen
19-11-2013, 07:51
Buahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha, jak czytałem ten tekst to myślem że spadnę z krzesła, ale z drugiej strony naprawdę szkoda pajączka, przecież on się męczy...

KRZYCHU
19-11-2013, 10:54
Kaziu.pupile.com

nieno to już przegięcie jadowity straszyk:D
23 października 2004 - ~MAJKA (GOŚĆ)
ja tam miałam kiedyś straszyka afrykańskiego taki cały w kolce i jadowity no a tarantula,ptasznik itp szczegulnięmi się marzy

Latarnik
19-11-2013, 15:26
zaczynam się bać... że jak kogoś takiego spotkam to umrę z powodu niepowstrzymanego i niekontrolowanego śmiechu

"Istotnie , obawa śmierci jest najkomiczniejszym zludzeniem jakiemu od tylu wieków ulega ludzkość . Dzicy boją się pioruna , huku broni palnej , nawet zwierciadła , a my , niby cywilizowani , lękamy się śmierci !" - B.Prus "Lalka"

krzdab2150
20-11-2013, 02:44
a może jeszcze laske robi??

M_a_X
20-11-2013, 11:54
kozackie:d:d:d:d:d no i oczywiscie znajdzie swoich nasladowcow, ktorzy beda wyprowadzac swoje ptaszniki na spacer <brawo>

Brunoxp
22-11-2013, 02:28
Mylisz sie rowniez co do dostepnosci L.cristata w polsce - mozna kupic bez wiekszego problemu

Awikularia
22-11-2013, 04:07
Oczywiscie, ze mozna. Ale nie jest to wlasciwa Lasiodora cristata, tylko Nhandu chromatus (in. Vitalius cristatus), sprzedawany pod ta nazwa...

Samael_
22-11-2013, 04:15
Brunoxp napisał(a):

> Mylisz sie rowniez co do dostepnosci L.cristata w polsce -
> mozna kupic bez wiekszego problemu

Bzdura !!! Wcale sie nie myle ,a oto dowod :] - http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=58428&t=58306

42d3e78f26a4b20d412==