PDA

Zobacz pełną wersję : Masz H.gigesa albo H herculesa ?? nie sądze :P:P



Baku
18-11-2013, 11:42
a więc :P:P

wszytkie h herculesy na naszym rynku to podrubki ,,, obecnie nie ma czegoś takiego w chandlu jak h hercules ,,,

giges ?? gigesy są ale bardzo czesto są zamiast nich sprzedawane H.crassipesy ,, giges powinien być moco cczarnawy i mieć tylko odrobine grubsze odnuza IV pary .. natomiast crassipes jest bardziej brązowawy i ma grube potrzne odnuza IV pary

... sądze ze powinno sie coś zrobić aby zkasowano opis herculesa ze strony bo jest nieprawdziwy ,,, - to do mgeratorów :P

a do hodowców ,.... jak ktoś mówi ze ma herculesa to znaczy ze go nie ma :P:P

Cizar
18-11-2013, 11:56
a skad to wiesz:>

marianex
18-11-2013, 11:59
hehe no no bardzo ciekawe|!!!!!!!!!!!!!

Dark Raptor
18-11-2013, 12:19
Jak wpisywałem swojego, zastanawiałem się czy dać mu znak zapytania. Z tego co wiem, to nawet specjaliści nie są pewni jak z Herculesami jest na prawdę. Systematyka tego rodzaju nie jest zbyt pewna. Był kiedyś o tym wątek na Arachnoboards. Na wszelki wypadek zostawiam.

Baku
18-11-2013, 12:34
więcej ,, herculesa widziano raz i to tego który został oznaczony jako pierwszy ,, niestety coś sie z nim stało ( dokładnie nieczaje co ) ale nie mozna porównać go z innymi ,, na stronie R Westa jest osobnik " hercules " ale jest to tylko zgadywanie R Westa ...

natomiast crassipesa od gigesa rozpoznajemy po tylnych nogach - szczegulnie po piszczelu 4 nogi który u crassipesa jest extra duzy :P:P

Awikularia
18-11-2013, 13:03
Coz, ja mam w gatunkach wpisane tak, jak mi sprzedawano w Niemczech. Moja samica hipotetycznego H. hercules jest czarna jak smola. Chyba taka powinna byc?

Baku
18-11-2013, 13:16
skoro tak to masz niezłego bydlaka ,, samiczka herculesa osiąga rozmiar blondi :P a mozliwe nawet ze moze być większa wienksza .. sąd terz pewnie sie nazwa wzieła - hercules :P:P

bachus
18-11-2013, 13:36
Coś koło pół roku temu, może więcej, było zamieszanie, z tym że wtedy szło o to, że 'teoretyczne' herculesy miały być w rzeczywistości gigasami, o H.crassipes nie było jeszcze mowy, a prawdziwych herculesów miała na rynku być minimalna ilość. A niektorzy sprzedający H.hercules twierdzili, że mają na 100% prawdziwego H.hercules, nie np. gigas.

Baku
18-11-2013, 13:41
i wszyscy kłamali :P

bachus
18-11-2013, 13:47
No to niezły bajzel by z tego musiał być, obadaj spis terrarystów, nikt nie ma H.crassipes w spisie zwierzaków :P

morda
18-11-2013, 14:00
Baku! No i nareszcie ktoś przejrzał na oczy! Widać - Arachnoboards edukuje ludzi :)

Nie ma w handlu prawdziwych herculesów! Jest wypreparowany okaz w muzeum w W. Brytanii - tamten hercules jest wielki jak blondi (nic dziwnego - największy pająk w Afryce). Pisałem o Hysterocratesach do Gallona i Ricka Westa. Nie mają pojęcia jak je od siebie odróżniać bo one są prawie nie do odróżnienia. No cóz - pająki były opisywane 100 lat temu i porobił się ogromny bajzel. Prawdopodobnie większa część to tylko odmiany barwne.

W handlu porobiło się teraz multum hybryd, bo każdy łączył np. swojego "herculesa" z samcem też "herculesa". Co z tego powychodził - nie wiadomo. Crassipes x gigas, gigas x ederi..... możliwości jest bardzo dużo.

W handlu można dostać (ale zapewnie i tak się nie dowiecie co to za gatunek) nast.:
- gigas
- ederi
- crassipes
- cała masa z odłowu (Bóg jeden wie co).

Zobacznie sobie mojego. Kupiony niby jako prawdziwy hercules - a jest rudy! http://www.arachnoboards.com/ab/showthread.php?t=37228 Jego zdjęcie jest niżej - zobaczcie! W życiu takiego nie widziałem. Dodam, że crawshayi to nie jest.

Awikularia
18-11-2013, 14:50
To jest samica kupiona jako H. hercules. Nie chce samca - atakuje. Ma jakies 7 cm ciała.

Awikularia
18-11-2013, 14:53
A to jest moj samiec dorosly H. gigas - ma jakies 5 cm ciala. Oba pajaki sa z Niemiec.

morda
18-11-2013, 15:06
Baku - robimy ściepę i ślemy wszystko co sie da do Wrighta. Będzie miał robotę :)

Crassipes ma bardzo "spuchnięte" tylnie nogi. Dużo bardziej od reszty Hysterocratesów. Po kolorze nie ma co szukać bo podobno wiele z nich ma masę odmian barwnych. Z reguły chyba gigas (albo to co jako gigas jest sprzedawane) jest takie czarne ale kto wie... :)

Dark Raptor
18-11-2013, 15:09
Generalnie nie uznaje się chyba ubarwienia za dobrą cechę systematyczną (chyba, że jest wyjątkowo charakterystyczne). Pozostaje morfologia, morfologia i jeszcze raz morfologia.
Szkoda, że pająki nie mają aparatów kopulacyjnych, bo to ułatwiłoby znacznie robotę przy oznaczaniu :-)

morda
18-11-2013, 15:14
Jak Gallon (mówił, że jak znajdzie czas) się nimi zajmie to pewnie zrobi to co z Pterinochilusami. Z 30 zrobił 7 gatunków (chyba jakoś tak). Hysterocratesów jest teraz 19 gatunków.... ciekawe ile zostanie :P

Baku
18-11-2013, 16:02
jeśli ma stosunkowo wąskie nogi tylne to daj jej gigesa ( z takimi samymi ) jak ma " naprzmiałe - sczegulnie piszczele - szukaj podobnego samca :P moze sie uda ... LOL

Baku
18-11-2013, 16:09
dokładnie .. z drugiej strony mimo wszystko zaskakuje mnie wasza lightowa reakcja :P ..

bo sytuacja jest teraz taka ze dotajecie hybrydy albo inny gatunek ,, a to tak jakbym wam zamiast bohemei wysłał vagans albo ich hybryde :P:P

jak dla mnie powinny zostać podjęte bardziej stanowcze działania ,, zaczynając od wykreślenia gatunu h giges z ofert i opisów oraz poinformowaniuterrarystów o tym ze wszystkie gigesy herculesy i inne powinno sie sprzedawać jako no : h.sp "giges" hyba ze ktoś oznaczy i ma 10% pewności co ma :P:P


morda do mnie pisał na gg i takie coś - mammy pomysła ...

Krzysztof.W
18-11-2013, 16:53
No Baku profesjnalisto co ja do licha hoduję ;]
zdjęcie w załączniku.

Baku
18-11-2013, 17:05
na oko crassipes

na prawde : http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=16&i=58306&t=58306

Dark Raptor
19-11-2013, 01:33
Ja swojego wygrałem w konkursie, więc do nikogo nie mam żalu, jeśli to przypadkiem hybryda :-)
Ale rzeczywiście coś powinno się zrobić, tylko, że my możemy ostrzegać, a główna część pracy leży w rękach systematyków (i nie wiadomo kiedy to ruszą).

robert.p.
19-11-2013, 06:22
To takie bicie piany na prozno.Ma sie to co sie kupuje.Jesli bierzesz z pewnego zrodla herculesa i dorosly wyraznie rozni sie od gigasa(barwa,wielkosc)to jaka to roznica.To tylko smieszne gadki teoretykow i genetykow.Kazdy chce cos nowego do nauki wniesc.A dla praktyka czyli hodowcy wazne jest zeby cos hodowac i roznice czysto wizualne bo analiza genow to dobre dla profesorow.A prawda jest taka ze wszystko co sie da w hodowli skrzyzowc to juz zostalo albo bedzie skrzyzowane i placze nad czystoscią rasy nie pomogą.To hobby a nie praca naukowa.I taka jest prawda,Choc moze nie bede popularny.

morda
19-11-2013, 12:55
Owszem - to jest hobby! Ale w tym hobby nie ma i nigdy nie było herculesów (prawdziwych). To jak jakbym zamias vagansa sprzedawał np. sabulosum. Uwierzysz we wszystko co mówi sprzedawca? Wiesz - sprzedawca często zwozi pająki zza granicy. Jak tam coś jest opisane jako hercules to on raczej tego zmieniać nie będzie.

Baku
19-11-2013, 16:52
ta .. zobacz posta o identyfikacjoi ,, chce coś zrobić to zostałem zjechany

i jak tu coś robić ,, pierdole takie interesy :[ a huj trzymajta sobie herkulesy których nie ma ,,

sory dark to nie do ciebie ale jestem wkurwiony :[ a dotego popazyłem sie naoh i mi skura złapy złazi :[

Baku
19-11-2013, 16:55
jak bym hodował myszki i powiedział ze to szczury uznano by mnie za idiote ,, tak samo z pająkami ,, nie mów ze masz jabłko gdy trzymasz kloca w ręku ...

Mały
19-11-2013, 16:59
HEHE ROTFL LOL i co tam jeszcze... nie wiecie nawet ile smiechu moze dac czytanie tego watq o tej godzinie :) hehe proponuje dla tego tematu jakas nagrode albo cus ;P niech zyje Rewolucja wyjdmy na ulice.... ;P :P :> :> :> jestescie poprostu zajebisci !!!!!!!!

robert.p.
19-11-2013, 17:02
To ze szczur to nie mysz to widac na pierwszy rzut oka.A u pająkow co?Trzeba by badania genetyczne prowadzic.I dopoki powazne firmy np w Niemczech bedą mialy w swej ofercie H.hercules to nie mozna powiedziec ze ich nie ma.To ze gdzies ktos to napisal w necie to nie dowod.Naukowcy ciagle sie spierają.A my hodujemy zwierzeta a nie karteczki z nazwami gatunkow.I tak jest juz tyle hybryd ze porządku nikt juz nie zaprowadzi

robert.p.
19-11-2013, 17:13
A malo jest sabulosum na rynku?I zobacz ilu w to wierzy.A herculesy są u nas od lat i to czy sa nimi naprawde to tylko dyskusja czysto teoretyczna,To tak jakby sie zastanawiac ile vagansow jest czystej krwi a ile hybrydami z sabulosum,angustom i nie wiadomo czym jeszcze.A albopilosy-to samo.Juz nawet auratum x smithi widzialem.Tak ze teoria teorią a praktyka praktyką.Tak ze herculesy pozostaną bo nazwa fajnie brzmi i ludziom sie podoba.I nie zalezy to od nikogo z tego forum tylko od firm obracających milionami euro.choc to pewnie ptasznikom i tak bez znaczenia jak je nazywają ludzie

Mały
19-11-2013, 17:23
Baku looknij sobie tutaj ---> http://terrarium.com.pl/forum/read.php?f=31&i=14155&t=14155 tam masz na sprzedaz H,giges (zalozmy, ze miales na mysli H. gigas) no i widzisz sam uzywasz tej nazwy dla posiadanego gatunku nie majac pewnosci czy to jest to... Temat balaganu w rodzaju Hysterocrates pojawil sie na tym forum z tego co pamietam bardzo dawno i nawet nie przypominam sobie, zebys byl wtedy uzytkownikiem tego forum... jest to sprawa od dawna nie jasna jeszcze przed rewizja Richarda Gallona rodzaju Eucratoscelus i Pterinochilus... reasumujac zadna nowosc..., fakt, ze warto wspomniec. Ale z mojego doswiadczenia na tym forum wiem, ze takie rzeczy trafiaja tylko do niektorych. Zobacz na forum sprzedam i kup sobie Pterinochilus spinifer nic prostszego tylko, ze jeszcze nigdzie nie widzialem tego gatunku na sprzedaz ani w Europie ani za oceanem.... :/

Zibi
19-11-2013, 17:35
"Baku - robimy ściepę i ślemy wszystko co sie da do Wrighta. Będzie miał robotę :)"
Czemu do Wrighta? :> Proponuje do V.v. Wirtha, blizej ;]

Chyba mam tego samego "H.herculesa" co Ty :D

Baku
19-11-2013, 18:38
a jakby ta firma sprzedałała myszy i mówiła ze szczury to terz było by ok ( pomijając wygląd )


nie ma mozliwości kupna herculesa bo nikt nie wie jak on wygląda ,, to tak jakbym powiedziął ,, sprzedam pająka gatunku " tazo pikapucha " i co bym nie wysłał będzie ok /// - nie boli cie to ze kupisz bubel ??


nie choduje karteczek , nawet nie podpisuje pająków ,,, ale chce wiedzieć co mam ,,, poprostu ...

a co do " napisał fgdzieś w interneciie ... " napisz do jakiegoś naukowca list / zadzwoń " ,,, np R.West , Państwo shultz chętnie odpisują z teego co wiem , - do kogo chcesz kto sie zna ,, niech ci powie czy da sie kupić herculesa ,,, - ja juz znam odpowiedz - a ty ??

Mały
19-11-2013, 18:41
Baku napisał(a):

> a co do " napisał fgdzieś w interneciie ... " napisz do
> jakiegoś naukowca list / zadzwoń " ,,, np R.West , Państwo
> shultz chętnie odpisują z teego co wiem , - do kogo chcesz kto
> sie zna ,, niech ci powie czy da sie kupić herculesa ,,, - ja
> juz znam odpowiedz - a ty ??

Dobra Baku, ale nie to jest od dawna o3wiste.... !!!!!
Tak samo, ze nikt z tego forum nie ma na sprzedaz Pterinochilus spinifer a jak wejdziesz na forum sprzedam to kupisz... zadna nowosc... :///

Baku
19-11-2013, 18:45
to było zanim sie dowiedziałem o tym , i upewniłem sie ze to jest wiarygodne ,, teraz juz nie napisze ze mam gigesa - jeszcze tylko w ofercie na stronie zmienie ,,,

teraz będe pisał h.sp"giges" i uwazam ze to będzie bardziej w poządku ...

spinifera terz nie sprzedaje , ale o spiniferach i mamilatusach była kampania i nikomu nie przeszkadząło , tylko gigesy herkulesy nagle zaczeły :P:P:P


,, spiniferów nie sprzedaje .. sprzedaje p.m"RCF" ewentualnie red form albo usambra ( bo hyba mozna tego uzywać ale czytałem coś osatnio ze usambra wsumie ter znie jest ok - ale to tak tylko gdzieś było wspomniane )



dięki wiem ze jesteśmy zajebiści ,, ty terz jesteś :P:P:P

Baku
19-11-2013, 18:47
sądze ze mu hodziło o Wirtha właśnie ,,, ale sam mam problem z innym wymówieniem nisz "wright" - jakos tak mi sie kojazy :P


o nim właśnie myśle aby wysyłać ,, z tego co wiem jest taka mozliwość , i ze nieodpłatnie oznaczają ,, w ramach praktyk/ badań ... nie wiem nie wazne :P:P

Mały
19-11-2013, 18:51
Baku napisał(a):

> teraz będe pisał h.sp"giges" i uwazam ze to będzie bardziej w
> poządku ...

To juz lepiej pisz Hysterocrates sp. 'gigas' ;)

> spinifera terz nie sprzedaje , ale o spiniferach i
> mamilatusach była kampania i nikomu nie przeszkadząło , tylko
> gigesy herkulesy nagle zaczeły :P:P:P

Nie tyle nie przeszkadzalo co poprostu nie dziala i tutaj takze nie spodziewam sie innej reakcji... sprawdzone z autopsji ;)

Baku
19-11-2013, 18:51
bo wiem ( wierze w to ) ze jak piszesz spinifer tochodzi ci o te pomarańczowe paskudy ... .. ale o tym było to muwione duzo i głośno ,, nawet pamientam z epod działem był podpis coś o murinusach ze nie ma mamilatusów itp ...

ja ter znie kaze nikomu w ofercie zmieniać z herkulesów na kij wie co ,, poprostuinformuje o sprawie bo wiele osub o tym nie wie ,, przepraszam jak to was boli ... nie sądziłem ze hercules jest tak drarzliwym tematem ,,

Hwarang
20-11-2013, 11:02
Baku napisał(a):

> bo sytuacja jest teraz taka ze dotajecie hybrydy albo inny
> gatunek ,, a to tak jakbym wam zamiast bohemei wysłał vagans
> albo ich hybryde :P:P

Sory, ale poki co nie doczytalem sie zadnycjh dowodow. To tak jakbym powiedzial, ze smithi to nie smithi i macie ja wykreslic ze spisow, bo prawdziwej smithi nie ma.
Nie doczytalem watku do konca, ale poki co to jest Twoje haslo i juz, niby czemu mamy sie do niego dostosowywac?

madOx
20-11-2013, 11:40
morda>>Zobacznie sobie mojego. Kupiony niby jako prawdziwy hercules - a jest rudy!

Moj jest czarny, koncowki przednich odnozy sa troszke jasniejsze. Ma okolo 2,5cm(z odnozami)

Baku
20-11-2013, 12:10
<a href="http://www.birdspiders.com/contact.html> PO DOWODY KLIKAJ ,,, </a>

Baku
20-11-2013, 12:14
hyba crassipepsi bedzie :P:P:P

Zibi
20-11-2013, 13:35
A moze crassicola :> Mowisz chyba o H.crassipes :)

madOx
20-11-2013, 14:13
slyszalem, ze moze to byc gigas. Pajaka kupowalem u pepikow

Baku
20-11-2013, 16:17
tak ale crassipepsi mi sie podoba :P:P hyba tak podpisze moje pudełko z dziurą w ziemi :P:P:P

Baku
20-11-2013, 16:21
jak ma nabrzmiałe nogi IV szczegulnie piszczel to jest to H.sp" crasipspsi " a jak nie to masz H.sp"gigacola " :P:P:P

Hwarang
20-11-2013, 18:06
Chciales cos napisac? :)

Baku
20-11-2013, 18:55
hmmm podałem adres .. no ale widze ze nie działa :P:P:P


wejdz na strone pana R,Westa i napisz do niego PM ,,, to jest jedyny dowud jaki ja moge ci przedstawić ,, a raczej on ,,,

Hwarang
21-11-2013, 05:39
Przy calym szacunku dla niego, moim zdaniem nie mozna opierac sie na opinie jednego czlowieka. Zwlaszcza bez specjalistycznych badan.
Inna sprawa, ze napisaliscie, ze byl jeden "wzorzec" i teraz nie ma jak porownac. W tej sytuacji nie mozna kategorycznie twierdzic, ze to nie hercules, bo to ze nie mozna porownac wcale tego nie oznacza.
Ja bym zalecal jednak wstrzemiezliwosc w propagowaniu tak rewolucyjnych pogladow. Przynajmniej dopoki wszystko nie bedzie oficjalnie zbadane i potwierdzone.

Baku
21-11-2013, 06:36
nie tylko on ci to powie - kazda osoba zajmująca sie powaznie i NAUKOWO pająkami ci to powie ,,

nie mozna porównać ale : a) odławiane pseudo herkulesy pochodzą z innych rejonów niz orginał , b) niedoruwnują mu rozmiarem

jeśli mówisz ze ciebie nie przekona opinia jenej znającjej sie na zeczy osobie to jakie ty masz dowody ze to są herculesy ?? bo nalepka na pudełku nim nie jest - to tak jak na syfiastych jogurtach pisze " super pyszny " i co - to ze tak pisze to jest dowud na to ze jest super pyszny ??

aby sprzedawać coś jako gatunek trzeba mieć pewność ze to to a jak jej nie masz to poprostu kłamiesz ,, ,, a jak mozesz być pewny ze masz herculesa gdy nie ma dla niego wzorca ... .. zatomozesz sprawe załatwić bardzo ładnie ,, piszesz H.sp"hercules" i nikt sie nie przyczepi .. a ty nei będzesz nikogo wprowadzał w błąd ..

Hwarang
22-11-2013, 02:34
Baku napisał(a):

> nie tylko on ci to powie - kazda osoba zajmująca sie powaznie
> i NAUKOWO pająkami ci to powie ,,

A czy zostalo to gdzies oficjalnie ogloszone? Nie znam sie, ale chyba systematyki nie zmienia sie bo ktos cos powie...

> nie mozna porównać ale : a) odławiane pseudo herkulesy
> pochodzą z innych rejonów niz orginał ,

A skad to wiadomo, skoro prawdopodobnie od dluzszego juz czasu sa rozmnazane gl w niewoli?

> b) niedoruwnują mu rozmiarem

Z tego co pamietam, to wzorzec zaginal :P

> jeśli mówisz ze ciebie nie przekona opinia jenej znającjej
> sie na zeczy osobie to jakie ty masz dowody ze to są herculesy
> ?? bo nalepka na pudełku nim nie jest - to tak jak na
> syfiastych jogurtach pisze " super pyszny " i co - to ze tak
> pisze to jest dowud na to ze jest super pyszny ??

Nie ale wlasnie dlatego, nie mozna tez dzialac w druga strone. I poki nie ma odpowiednich dowodow zostawic sprawe tak jak jest, a nie na szybko cos zmieniac. A co jesli sie potem okaze, ze byli w bledzie?

> aby sprzedawać coś jako gatunek trzeba mieć pewność ze to to
> a jak jej nie masz to poprostu kłamiesz

Nie do konca... sprzedajesz towar ktory ma u nas ustalona marke, i wszyscy wiedza o co chodzi

> ,, piszesz
> H.sp"hercules" i nikt sie nie przyczepi .. a ty nei będzesz
> nikogo wprowadzał w błąd ..

No i to jest rozsadna propozycja :>

42d3e78f26a4b20d412==