PDA

Zobacz pełną wersję : Amputacja????



Cosmic
20-11-2013, 03:23
Cztery wylinki temu moja mała boehmei miała wypadek, w którym straciła ostatnią część odnóży. Wtedy zrobiłem to, co mi doradzaliście czyli obserwowałem wyciek limfy i zatamowałem go wazeliną. Pająk parę dni temu okazał się być samiczką, której w miejscu amputacji oczywiście odrosła noga, ale jaka? Otóż stracona noga odrosła, ale w formie podwójnej (ma teraz nogę zakończoną takimi widełkami).
Moje pytanie brzmi: co mam teraz zrobić, bo chcę, aby moja samiczka wyglądała normalnie? Amputować? Czy zrobić coś jeszcze innego? Jeśli amputować to, w którym miejscu, aby historia się nie powtórzyła?
Dzięki za pomoc

Lukaszs
20-11-2013, 04:02
Ja bym poczekal jeszcze jedna wylinke, po jednym lnieniu konczyna (czy tez kawalek) nie odrosnie w pelni sprawna.
Moze jest troche zdeformowana a po nastepnej bedzie ok albo i jeszcze jedna wylinka bedzie potrzebna.
Nic nie amputuj czekaj - moja diagnoze :]

Pozdrawiam

Mały
20-11-2013, 04:09
U mojej samicy Psalmopoeus cambridgei bylo identycznie po kilku wylinkach jest wszystko wporzadku nie polecam amputacji (IMHO bez sesnu)...

Chytrus
20-11-2013, 04:10
moja usambra też straciła odnóże i po pierwszej wylince od tego faktu, też odrosła jej "dziwna noga" tzn. była ciemniejsza i chudsza dużo, ale niedawno przeszła kolejną wylinkę i teraz byś nie poznał, której nogi brakowało... dlatego radzę ci nie amputować i poczekać na kolejną wylinkę !!!
AVE !!!

Cosmic
20-11-2013, 04:50
Gdyby nie to, że noga wygląda jakby miała dwie stopy to noga wyglądałaby normalnie. Pająk jest po czterech wylinkach od utraty nogi (częsci) czyli dawno z nogą powinno być dobrze, ale nie jest. Wydaje mi się, że dobrze mnie nie zrozumieliście.

Avar
20-11-2013, 05:27
Jesli pajakowi to w niczym nie przeszkadza to jaki jest sens amputacji ? To ze Ty chcesz zeby noga wygladala inaczej niz wyglada ma tu chyba najmniejsze znaczenie ;) Na Twoim miejscu zostawilbym noge taka jaka jest.

DAAMOOK
20-11-2013, 10:44
Pokaż zdjęcie jak to to wygląda. Chmm noga z dwoma zakończeniami, ciekawe.
Pokażesz?

Jaca
20-11-2013, 11:06
Amputuj nogę do zdrowego stawu. Kolejna regeneracja powinna już być poprawna.

Cizar
20-11-2013, 11:19
masz orginalna jedyna w swoim rodzaju pajeczyce:) na co tu narzekac...:), moim zdaniem jesli juz musisz to ja bym amputowal jedna z tych "stop", po wylince pewnie sie wyprostuje...

morda
20-11-2013, 13:06
Ja nogę amputowałem vagansowi. Od 4 wylinki miał ją strasznie krzywą i zazwyczaj szurał nią po ziemi. Po kilku wylinkach sprawa wyglądała tak samo i zdecydowałem się na amputacje. Z tym pająkiem jednak było cosik nie tak - noga odrosła... ale też krzywo.

Norysek
20-11-2013, 13:45
Avar szefie kurcze, on nie chce zeby pajak ŁADNIE wyglądał ale i tak i tak się zwierze męczy jesli ma zdeformowane odnoze, ja bym amputował, byle by ostrożnie żeby nie pogorszyc sytuacji ale chyba nie ma wyjścia.

42d3e78f26a4b20d412==