PDA

Zobacz pełną wersję : przeprowadzka



ptasznik_perek
20-11-2013, 11:12
jak przezucacie(przenosicie )do innego terrarium (pojemnika) jakies agresywne pajaki skaczace(nadrzewne)????np.cambriego.

Foxtrott
20-11-2013, 11:21
temat już nie raz był poruszany i wyjaśniany....
ja wkładam takiego spiderka na 30 min do lodówki(nie zamrażalnika:P) i po upływie tego czasu kontroluję jego temperament. jesli nadal ma za duzo energii wraca do lodówki na kolejne 10 minut i tak aż do skutku. później przekładnie idzie jak ze spokojnym kędziorem. robiłem tak z cambri, murinusem i fasciatą.

madOx
20-11-2013, 11:21
Zakrywam pajaka pojemnikiem, nastepnie wsuwam podspod kartke i przenosze.
Powodzenia

daf
20-11-2013, 12:26
Ja ostatnio niechcący miałem cambri na ręku. Chodzący spokój akurat wtedy był. Ale nie prezentuje zbytnio swego speeda.

Koc
20-11-2013, 12:33
Ja na razie przenosiłem tylko młode z pudełk apo kliszy do pudełka na mocz. Nie dało się ich delikatnie przeprowadzić, przestraszoneszone uciekają strasznie szybko. Zatem przenosiłem je w wannie aby nie mogły łatwo uciec: Wypłoszyłem, nakryłem przykrywką od pudełka i po kłopocie.

daf
20-11-2013, 12:49
Lepiej jest dorosłe przenosić. Masluchy to zwieją ci w dziurę i ich nie ma...

morda
20-11-2013, 13:00
Ostatnio przenosiłem Stromatopelmę tak: wywalilem ja ze słoika patyczniek do wielkiego faunaboxu, tam ją nakryłem, od spodu podłożyłem tekturką. Tak przenisłem już pająka do docelowego pudełka.

bachus
20-11-2013, 14:03
Dorosłe albo prawie dorosłe:
- słabo jadowite (np. irminia) nakrywam pudełkiem, podsuwam tektórkę i przenoszę,
- mocniej jadowite (poecilotherie, haplopelmy [może nie nadrzewne, ale lepiej i szybciej się wspinają niż niejeden nadrzewny]) daję im do terra pudełko, zaganiam je pędzelkiem, patyczkiem, drucikiem itp. do pudełka, nakrywam pokrywką (ręcznie albo pensetą, zależy) i gotowe do transportu.
Młode:
- przeganiam patyczkiem z jednego pudełka do drugiego, najlepiej w jakimś większym pojemniku (np. misce) w razie ucieczki.

chrzanu
20-11-2013, 14:08
dokładnie jak bachus :D
a gdy chcesz przenieść z pojemnieka na mocz np do faunaboxu, a boisz się że pająk ci ucieknie to wstaw to faunaboxu otwarty pojemnik na mocz z ptasznikiem i zostaw. pająk sam wyjdzie i przejdzie do faunaboxu, ewentualnie możesz mu pomóc za pomocą pędzelka :]

bachus - twoja porada dnia ma juz kilka dni z tego co widze :P

chrzanu
20-11-2013, 14:09
aha, dodatkowo masz wszystko opisane w FAQ w punkcie 9 :D

Dark Raptor
20-11-2013, 14:13
Ze wszystkimi nadrzewnymi postępuję jak Koc i daf (nawet z dorosłymi). Wanna ma wiele ciekawych zastosowań, zwłaszcza dla Poecilotherii :-)

bachus
20-11-2013, 14:21
Ja niedawno byłem u znajomego, pokazywał mi swoją kolekcję ptaszorów i wyniknęła z tego mała pogoń po pokoju za P.regalis, bodajże L6, maluch wyskoczył z pudełka. Na szczęście skończyło się happy endem, ale skubane poza terra wydają się jeszcze szybsze :)

chrzanu - porada zmieniona :P (WinAce to kopalnia dobrych porad, polecam :P)

hmk
20-11-2013, 15:27
pojemnik - kieszen - pojemnik... :>

trzeba minimalizowac ryzyko...

PMajdan
20-11-2013, 15:47
No poprostu - kazdym mozliwym sposobem byle by podopieczny nie dal nogi. Stawiam na Twoja pomysłowosc. Wiesz sa takie fajne przyrzady o nazwie NIPPI - nie probowalem, ale ludzka fantazja nie zna granic:P

Majcher
21-11-2013, 00:17
pudelko -> terra
wsawiasz pudelko do terra otwierasz i albo czekasz albo pedzelkiem go wypedzasz-trzymaj dzwiczki tylko aby jak cos szybko je zamknac-tylko reke pierw wyjmij.
Terra -> pudelko
ja uzywam butelki 1.5 l rozcietej w poprzek. pierw wywalasz go z gniazda- nie marw sie jak je zdemolujesz a nawet ulatwi ci to zadanie, nastepnie albo nakrywasz pajaka albo zaganiasz go do butelki, pajaki uciekaja raczej do gory wiec trzymaj butle denkiem do gory, jak sie pajak uspokoi to wyjmujez go z butla z terra. nastepniemusisz go przelozyc do pudla- postaw butle na denku przykryj od gory podelkiem i popukaj w dul butelki aby sie na gore przemiescił jak wejdzie do pudelka to szybko zmykasz.

Z trynim dasz sobie rade-nie sa taki straszne

ironkapela
21-11-2013, 03:36
ten temat byl poruszany 500 razy na forum :/

Zibi
22-11-2013, 04:27
Nie wierzcie za bardzo w mozliwosci swoich wanien. Mi uciekla niegdys P.irminia po wannie :/

42d3e78f26a4b20d412==