PDA

Zobacz pełną wersję : Czy mysz może zaszkodzić Skorpionowi??



FaUnA_BoX
24-11-2013, 06:03
pytanie takie jak w temacie ponieważ mój świętej pamięci skorpion zjadł oseska mysiego no i po chyba 2 tygodniach padł tak więc z tąd to pytanie...

ziu
24-11-2013, 06:09
ten temat taze byl juz jakis czas temu, Tylko oseska zjadl pajak ktory po jakims (niedlugim) czasie padl. Ja sie boje podwac oseski. wole zeby pajaki jechaly na swierszczach.

crocodyll
24-11-2013, 06:49
A ja uważam że oseski to dobry pokarm dla większych pająków,wrzucam i nie martwię się o nic przez 2 tygodnie.Problemu z roztoczami niema jak się odpowiednio szybko wyjmię resztki.Poza tym o wiele tańsze jest karmienie oseskami od karmienia np. świerszczami(nie chcę mi się bawić w hodowle tych smrodziuchów).Wygodne,praktyczne i ekonomiczne a przy okazji fajne scenki są:)

SPeCTeR
24-11-2013, 06:57
Fauna jesli to byl osesek ze sklepu, to mogl zaszkodzic. Myszom podawane sa preparaty odrobaczajace itp. Dla nich sa nieszkodliwe, przechodza z mlekiem matki do mlodych, a dla owadow, pajeczakow itp. sa smiertelne. Dlatego jesli podajesz oseska, to tylko z wlasnej hodowli

papaj
24-11-2013, 08:41
Uważam, że jest to bardzo dobry pokarm. A co do kupowania w sklepach to poprostu najlepiej w takich gdzie sami hodują myszy i nimi skarmiają.

bartekg
24-11-2013, 15:21
Duże skorpiony śmiało możesz karmić oseskami lub noworodkami mysimi. Nie zdziw się tylko że po takim posiłku zazwyczaj skorpion przez dłuższy czas może nie chcieć przyjmować pokarmu. Kręgowce są bardzo wartościowym pokarmem dla skorpionów, ale należy pamiętać aby pokarm był jak najbardziej zróżnicowany.

refluks
26-11-2013, 09:39
a czy był to osesek żywy czy też mrożony?

42d3e78f26a4b20d412==