PDA

Zobacz pełną wersję : Mam problem z Roseą



neohacker
21-11-2013, 02:35
cześć mam poważny problem jakies 5 miesięcy temu kupilem Grammostole rosea i ona jest po 2 wylince i do tego czasu nie je ani wylinki nie przechodzi ktos mi mowil ze to normalne u tego gatunku ale koledze przechodzi co miesiac i nie wiem co jest aha jeszcze jakimi zarowkami mam ogzewac 15V i czerwona

PRC
21-11-2013, 02:52
Ptaszniki czasem robie bardzo dugie glodowki...

Odwloka ma "pelny" czy taki "malutki"?

Co do ogrzewania -zalezy jaka temperatura teraz jest w okolicach pojemnika w ktorym ja trzymasz...
Bo 15W to nie jest duzo, ale jak bedzie blisko (zbyt) pojemnika, zwlaszcza ze to L2 (i pojemniek pewnie maly) moze troszke "przegrzac" (pajak moze nie miec sie gdzie ukryc)
- a to gorsze niz jak by byla dolna granica temperatury optymalnej...

W mieszkaniu masz pewnie z 20... 20kilka stopni...
Jak pajak bedzie zyl w tej temperaturze - tez przezyje, choc bedzie rosl wolniej...

Zarowka (jak juz sie zdecysujesz) moze byc i biala, niebieska, etc... wiekszego to znaczenia nie ma...
Tylko dobierz dobre ustawienie wzgledem pojemnika - lekko z gory...
Bedziesz mial wtedy choc trosze cienia w pojemniku

Zamiast zarowki mozesz tez (patent kumpla) postawic ptasznika w okolicy np. tunera satelitarnego - one sie grzeja, i z boku lekko podgrzewaja powietrze do ok 25-30 stopni

NAJKI
21-11-2013, 04:24
sie nie martw! Rosee tak mają, rosną wolno i długo. staraj sie karmić codziennie jak nie bedzie jadła, zrób przerwe na kilka dni i na naNowo. a co do ogrzewania:jestem ciekaw jak pająka l2 ogrzrewać zarowka15w? nochyba ze trzymasz go w malym pojemniku,a ten w wiekszym w ktorym jest zarowka i calosc zmknieta-terarium w terarium-.Mam patent: wez pojemnik np:. akwarium 20:20:20 wsyp torfu 20 cm, wez grzałke terarystyczna owin grubo folia aluminiowa i zakop ja przy jednaj ze scianek a po przeciwleglej sciance umiesc pojemnnik z pająkiem-zraszaj podlorze w malym pojemniku i w durzym-calosc przykryj drobna siatka. Dobry sposob na utrzymanie stalej wilgotnsci. w brew pozorom to jakies 15minut roboty i gitara a jak masz male pudelka to mozesz umiescic nawet kilka jedno na drugim, tylko pamietaj aby nie klasć bezposrednio na grzlce!!! NARAZIE .POZDRO.

Biber
21-11-2013, 06:36
może trzymasz go w za dużym pojemniku i dlatego odmawia pokarmu????

Yeter
21-11-2013, 07:43
ja kupilem "różowego" na początku października, od tamtego czasu zjadl 2 kawalki macznika i przeszedl 1 wylinke. Temp ok. 26*C

chrzanu
21-11-2013, 08:46
rosea, ma to do siebie że lubi robić sobie głodówki, ja mam obecnie L3 id L2 zjadła tylko jednego mączniaka.

Samael_
21-11-2013, 09:31
Po co robisz ludziom metlik w glowie ??!! Jakies kombinacje z 2 terrariami.W pierwszym poscie odpowiedz byla wyczrpujaca,ale jak zwykle znajduja sie ludzie ,ktorzy lubia komplkowac sobie zycie.Wbrew pozorom dobrze jst postawic pajaka na kaloryferze kladac na niego gruba ksiazke,pamietac nalezy zeby spryskiwac czesto podłoze,gdyz mozna pajaka przesuszyc.

NAJKI
21-11-2013, 15:53
"Wbrew pozorom dobrze jst postawic pajaka na kaloryferze kladac na niego gruba ksiazke,pamietac nalezy zeby spryskiwac czesto podłoze,gdyz mozna pajaka przesuszyc"-pomysl prosty jak konstukcja cepa i rownie koszmarny!!!jakie ty masz kaloryfery ??? u mnie grzeja na maxa i jest tak w sam raz a pajak by sie ugotowal w 10 min. no chyba że lubisz zimno i se przykrecisz galke, ja wole ciepło dla mnie i bezpieczenstwo dla pvouka

Samael_
22-11-2013, 02:09
NAJKI napisał(a):

> pomysl prosty jak
> konstukcja cepa i rownie koszmarny!!!jakie ty masz kaloryfery
> ??? u mnie grzeja na maxa i jest tak w sam raz a pajak by sie
> ugotowal w 10 min. no chyba że lubisz zimno i se przykrecisz
> galke, ja wole ciepło dla mnie i bezpieczenstwo dla pvouka

Koszmarny to on jest ,ale dla ludzi bez wyobrazni.Cieplo w domu nie zalezy tylko od temperatury kaloryfera,ale takze powirzchni jak ma ogrzac,poza tym trzeba wziazc pod uwage szczelnosc okien itp. :]U mnie tez grzeja na maksa i w domu mam 25st - chyba jest w miare cieplo.Poza tym jak Ci sie wydaje po co ta ksiazka ??Po to ,zeby odbierac cieplo,kumulowac w sobie,jesli "kalafior " jest za goracy to chyba logiczne jest ,zeby zwiekszyc grubosc ksiazki :] poza tym jest cos takiego jak termoregulator i wcale nie musisz zakrecac go do konca zeby miec odpowiednia temp. w domu:]Jak dla mnie pomysl ma takie samo dzialanie jak mata grzewcza czy kabel:]Wiesz jesli ktos nie posiada cos takiego jak wyobraznia to rownie dobrze moze ugotowac pajaka pod zarowka :]Cos jak postawic cos do gotowania na kuchence i liczyc samemu ze plomien zgasnie w pore i byc pewnym ze owo zarcie sie nie spali - rozumiesz ??

Biber
22-11-2013, 13:59
Samael_ ja spytałem się w swoim poście czy nie ma za dużego terrarium jeżeli Rosea jest jeszcze mała (wiadomo że wiąże się to z nie przyjmowaniem pokarmu) więc zastanów się co piszesz bo wersja kaloryfer-książka-pojemnik nie rozwiąże problemu :/

Samael_
22-11-2013, 14:41
Moj post byl kierowany do Najki nie do Ciebie :]Nie wiem czemu "drzewko" sie tak ulozylo..Byc moze jest to wina forum albo Twojego malego obeznania z czyms takim jak lista dyskusyjna.Jesli odpisujesz na moj post to proponuje skorzystac z opcji - 'odpowiedz na ta wiadomosc" - to tak na przyszlosc.Gdybys czytal uwaznie to bys zrozumial,ze moja wypowiedz nie byla skierowana do Ciebie:]

PRC
22-11-2013, 14:59
chyba nie do mnie ;-)

Samael_
22-11-2013, 15:02
Nie do Ciebie :P

morda
24-11-2013, 23:24
Rosea to jest już taki dziwny pająk.
Poczytaj też Archiwum i FAQ :)

42d3e78f26a4b20d412==