PDA

Zobacz pełną wersję : PILNE --> Terra dla P. Murinusa



TylerPL
26-11-2013, 12:58
Jakie terra dać dla P. Murinusa. Chodzi mi tutaj o sposób zamykania. Od góry, od boku (przesuwane szyby, czy takie otwierane 1 skrzydło?). Proszę o sugestie. Sprawa pilna bo jutro po szkole od razu kupuję... :)

chrzanu
26-11-2013, 13:08
przesuwane raczej nie, ja osobiście bym proponaował otiwrane od góry, zawsze używam takich terra, a jeżeli chodzi o przesuwane to też od góry, a nie od boku

Yeter
26-11-2013, 13:32
Także używam otwieranych z góry, (zawsze jest czas na zamkniecie terra kiedy pajak biegnie po scianie) i uważam to za dobre rozwiązanie.

Daro lamparci
26-11-2013, 13:40
ja mam otwierane do góry jak narazie sprawuje sie dobrze

ironkapela
26-11-2013, 13:41
Trudno zdarzyc przed biegnacym murinusem :)

TylerPL
26-11-2013, 13:46
Na jakiej podstawie to mówisz ironkapela? Przecież nie masz Murinusa. A co do zamykanych od góry, to jaki jest sposób zamknięcia? Możecie dać jakieś zdjęcie terra?

Chodzi to tekie otwierane "od góry"?

http://img4.allegro.pl/photos/400x300/39/3924/392405/39240566

chrzanu
26-11-2013, 13:59
nie nie nie, to zdjęcie przedstawia otwieranie DO góry, a nam chodzi o otwieranie OD góry czyli masz jakby drzwiczki na silikonie lub zawiasikach, tak jabyś szfe przewrócił i otwierał drzwi do góry. to zjdecie pokazuje wysuwana szybe, a mi chodzi o otwieraną.

Yeter
26-11-2013, 14:07
Hehehe Iron ciezko ciezko, ale licza sie ulamki sekund.
W załączniku jest cos o co mnie i Chrzanu chodzi.

ironkapela
26-11-2013, 14:23
Chyba mnie zle zrozumiales. To co powiedzialem miales potraktowac jako zart. Ja osobisie nie posiadam murinusow, lecz maja je moi znajomi wiec rowniez moge cos na ich temat powiedziec.

bachus
26-11-2013, 15:06
Ja mam wszystkie 4 typy, otwierane DO GÓRY jest trochę niewygodne przy obsłudze, jak trzeba ręką trzymać klapę np. przy nawilżaniu, podobnie otwierane OD GORY. O przesuwanej górnej klapie nie wspomnę, niewygodna i uciążliwa. Za najwygodniejsze uważam terra ze ściankami przesuwnymi z boku, sprawdzone u mnie na haplopelmach i poecilotheriach, więc raczej bardzo szybkich pająkach.

BooYaKa
26-11-2013, 23:00
Ja mam otwieranie z boku suwanymi drzwiczkami.Jeśli dobrze się je zamknie to jest chyba najlepsze rozwiazanie.Wcale nie musisz pchać paluchów do środka, a uciec nie ucieknie bo zmusisz go do przejscia na druga strone terra i po problemie.Ma mniejsze pole ucieczki.

OmeN
27-11-2013, 01:40
Ja sugeruje otwierane od góry, sam będe takich używał. Oglądałem dużo rodzajów ale te otwierane od góry są najlepsze i najbezpieczniejsze!

Samael_
27-11-2013, 02:38
OmeN napisał(a):

> Ja sugeruje otwierane od góry, sam będe takich używał.
> Oglądałem dużo rodzajów ale te otwierane od góry są najlepsze i
> najbezpieczniejsze!
>

Moim zdaniem otwierane od gory sa niepraktyczne np przy przenoszeniu pajaka.Mam doroslego samca vagansa w takim terra i jest spory problem z jego przenoszeniem.Poza tym nie wydaje mi sie ,zeby byly praktyczne przy pajakach nadzrewnych,ktore robia sobie gniazdo np. u gory.Ja osobiscie preferuje terra z szybka wysuwana do gory - na prowadnicach.Latwo sie w takim terra manipuluje,bo nie trzeba calej szybki do gory podnoscic :] tylko tyle zeby sie peseta znmiecicila -jakies 2 cm.

Xeo
27-11-2013, 02:40
murinus nadrzewny .. no ladnie

Majcher
27-11-2013, 05:14
JA UZYWAM TYLKO TERRA Z PRZESUWANYMI SZYBKAMI UCHYLASZ SOBIE KAWALEK I ROBISZ CO MASZ ZROBIC AI NIE LEZY CI ZADNA SZYBA NA RECE ANI TRZYMAC JEJ NIE MUSISZ A JAK COS SIE DZIEJE TO SZYBKO DRUGA REKA ZASUWAM SZYBE I JEST SPOKOJ. OTWIERANE DO GORY TEZ MI SIE NIE WIDZI BO TEZ MUSISZ TRZYMAC TA SZYBE BY CI NIE ZJEZDZALA NA REKE

ketnip
27-11-2013, 06:48
ja mam wszystkie przesuwane w bok na prowadnicach, jest to bardzo praktyczne rozwiązanie

TylerPL
27-11-2013, 08:17
Już kupiełem. Otwieranego od góry nie było więc kupiłem drugie takie samo jak u mojej Bohmei tj. ze szklanymu drzwiczkami przyczepionymi na sylikon. Może nie jest to jakaś zachwycająca jakość mocowania "drzwiczek" ale u Bohmei się sprawdza i mam nadzieje że u murinusa też się sprawdzi. Sam pajączek przyjedzie do mnie w piątek konduktorską.

Pozdrawiam i dzięki za odpowidzi!!!

P.S. Kupiłem poidełko do terra i jeszcze chce jakiś korzeń. Polecacie coś jeszcze? ale raczej nie żywą roślinkę, bo będzie raczej kołopot z utrzymaniem jej małej wilgotności i podlewaniem ogólnie...

ketnip
27-11-2013, 10:10
to kup jakies sztuczne, nie chce robic reklamy ale w biofilu maja spoko sztuczne roslinki - sam kupowałem

ziu
27-11-2013, 14:13
a ja mam normalne dla swojej poecilotherii otwierane na boki i nie sprawia mi narazie zadnych probolmow, a pajak sie zaczal dzis stawiac ;]].

Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==