PDA

Zobacz pełną wersję : NIe wiem co to za pajak pomozcie moze ktos rozpozna



RafalJG
27-11-2013, 12:05
Sluchajcie tak jak w temacie. Pajaczek doslownie spadl mi z nieba. Lezalem sobioe wczoraj w nocy i ogladalem TV a tu nagle ...bumm na poscieli ten gigant :)
Najprawdopodobniej jest to krajowy pajaczek ale pierwszy raz (a zyje prawie 20lat :) ) widze takiego pajaka.. Moze u was takie zyja (tzn. w waszych regionach). Lub przynioslem tego pajka nieswiadomie od kogos kto ma takie gatunki?... hmmm
Pomzcie jesli wiecie co to jest to z gory dzieki jesli napiszecie

Wiem ze to smieszna sprawa, ale powazna ;)
(jedno zdjeice jako zalacznik tutaj) reszta w dwoch postach kolejnych

RafalJG
27-11-2013, 12:05
Zdjecie 02

RafalJG
27-11-2013, 12:05
Zdjecie 03

raptor
27-11-2013, 12:11
Jush coś takiego kiedyś widziałem... anie jest to przypadkiem młody kątnik:D? Ile ma mm?

RafalJG
27-11-2013, 12:27
No nie wiem czy to katnik, ale katnik mi sie kojazy z pajakiem ktory ma dlugie chude nogi i malutko cialka a ten ma samego ciala ok 0,8-1cm

TylerPL
27-11-2013, 12:49
To jest hybryda kleszcza z kątnikiem, przunajmniej tak wygląda...

morda
27-11-2013, 13:28
A może Amaurobius ferox?

Atrax - wypowiedz sie :P

leviatan
27-11-2013, 13:42
pierwsze skojarzenie ---> kelszcz;]

Seed
27-11-2013, 14:20
napewno to nie jest Amaurobius ferox.... w załączniku macie zdjęcie tegoż pajączka

redknee
27-11-2013, 14:35
co wy ludzie to napewno nie kleszcz !

popekjr
27-11-2013, 14:40
pioprek rox. znawca w rekawiczkach i masce stawia na kleszcza :D

RafalJG
27-11-2013, 14:46
redknee - popierem - To nie jest kleszcz.. sluchajcie bo tak bywa na forum ze jak jedna osoba cos napisze to reszta nie majac pojecia powtarza..

oto porownianie tego mojego pajaka z kleszczem

<body>


http://www.rjg.foxnet.pl/rafal/terra/pajaki/pajak_nieznany/pajkles.jpg</p>
</body>

Tak wiec prosze dalej o Wasze porownania... hmm.. chce sie dowiedziec co to za cudo. Aha przeszukalem niedawno caly korytaz w budynku po katach i piwnice i oprocz katnaikow i czasami krzyzaczkow nic nie znalazlem podobnego do tego stworzenia..
Na razie jest zamkniete w pojemniczku i podalem mu mala muszke oraz pinke.. zobaczymy czy sie przyzwyczaji czy zdechnie w takich warunkach...

spider13
27-11-2013, 14:50
Wydaje mi sie że to jest Larwa aliena (wkońcu ci z nieba spadła) coś musi w tym być :D

Awikularia
27-11-2013, 15:00
Na pierwszy rzut oka dla mnie, to Chaetopelma gracile :P -> aby oszczedzic wam szukania, to od razu powiem, ze to ptasznik, wystepujacy w Turcji i w Polsce po domach nie łazi.

Nie wiem, co to za pajak, aczkolwiek na innych pajakach sie nie bardzo znam. takiego jeszcze nie widzialam.

Dark Raptor
27-11-2013, 15:05
Jak chcecie się pobawić w "naukowców" :D

http://www.araneae.unibe.ch/

Miłego oznaczania

SDY
28-11-2013, 02:47
Ja tez bym sie do Amaurobius ferox przychylal... Moze ledwo po wylince i dlatego taki jasny. Albo to jakis albinos... Ale od razu Sidlisz piwniczy (bo ponoc taka jego polska nazwa) ni sie na mysl nasunal... Poczekajmy z tydzien, moze sie wybarwi.

Seed, pajaki nie od razu musza wygladac jak dorosle osobniki...

wino
28-11-2013, 09:09
heh ja takiego znalazłem u mnie w wannie no i go chodowałem przez 3 dni ale nie chciał nic jesc wiec go wypusciłem

Baku
28-11-2013, 09:16
nie da sie identyfikować pająka po zdjęciu

Awikularia
28-11-2013, 13:08
Nie da sie, Baku? Zadnego? To ja ci tu wystawiam zdjecie i nie oczekuje odpowiedzi, ze znasz gatunek - no bo ze zdjecia sie nie da rozpoznac gatunku... :>

Baku
28-11-2013, 14:44
Avi ,,, zakładając ze kupiłaś tego pająka w sklepie przed chwilą .... czy jesteś w stanie stwierdzić ze to na 100% nie jest chybryda ?? jeśli mozesz to ok :P

co do popularnych gatunków to zgadzam sie ze morzna w baaardzo duzym % określić jego gatunek po foto ale nigdy w 100 %

nawet " znane " nam haplopelmy mogą występować w tylu colormorphach ze identyfikacja z foto jest czesto niemozliwa ,,, np lividum po silnym zestresowaniu zmienia kolor - na ciemny ,, do niedawna tylko o tym słyszałem ale mam cięzko ranną teraz i sam t o zaobserwowałem , przyszła do mnie zedwociepła i szara , zalepiłem rane , pare dni , wruciła agresja , wrucił kolor rana sie otworzyła i spowrotem wyblakła .. a teaz znów kolorowieje


dotego na kolor ma wpływ wilgotnosć , temperatura , wiek skury , naświetlenie ,,

i w tym momencie jak masz 2 B.klassi gurską i nizinną tyle ze gurska jest wygrzana i stara a nizinna jest świerza i w nienaświetlonym wilgotnym terra to masz małe szanse je odruznić ale jak obie bdą w tych samych warunkach to nie pomylisz sie na 100% ... dlatego mówie ze foto sie nie nadaje bo podaje ci zbyt mało informacji

mandaryna
29-11-2013, 03:38
może komuś uciekł i przyswzedł do ciebie :)))))))))))))) ale to chyba kątnik chodowałam kiedyś je ale takiego nie widziałam może to forma albino....

Dark Raptor
29-11-2013, 11:16
W zasadzie Baku ma rację. Identyfikacja na podstawie zdjęcia, z naukowego punktu widzenia, nie ma takiej wartości jak oznaczanie na podstawie klucza :>
Ale faktem jest, że nie widziałem u nas kluczy do oznaczania ptaszników i jedynym wyborem pozostają zdjęcia.

Baku
29-11-2013, 11:25
bądz przeslanie wylinki do specjalisty :]

42d3e78f26a4b20d412==