PDA

Zobacz pełną wersję : Para



Vagansmen
27-11-2013, 13:37
No więc tak...

Po kupieniu nowego terra dałem do niego bardzo wilgotny torf kokosowy. Przełożyłem vaganskę z starego terra(w którym było suche podłoże) do tego nowego. Codziennie gdy terra było podgrzewne szyby były zaparowane a niekiedy pajawiały się wręcz krople wody. No i przedwczoraj zobaczyłem na torfie pleśń. Wczoraj wszystko zrobiłem (wyrzuciłem stary torf, terra wyczyściłem). Tym razem zanim dałem nowy torf to go przesuszyłem żeby był tylko troche wilgotny. Ale mimo to na szybach dzisiaj jak wróciłem znowu była woda. Więc jak to w końcu jest: mam dawać suchy torf czy co, no bo dam lekko wilgotny a tu znowu woda. Czy macie to samo u was? Doradźcie mi coś.

chrzanu
27-11-2013, 13:45
moze po prostu zrób lepszą wentylacje, i nie lej tak dużo wody. U mnie w terra też jest czasem para, ale przechodzi, jak otworze terra na pare sekund, i potem jak zamkne się pojawia, ale znika po chwili juz sama. jak pisałem zrób leszpą wentylke.

Avar
27-11-2013, 14:56
Czasem moze sie tez tak robic jesli dogrzewasz terra i jest duza roznica temperatury w srodku terrarium do temperatury otoczenia.

PMajdan
27-11-2013, 16:23
Tak mi tez sie czasami para skrapla ale nie ruszma tego. Nawet dobrze. To znaczy ze wilgotnosc wysoka i temperatura wysoka :) :)

katola
28-11-2013, 04:53
a trzeba dogrzewac? ja mam 20*c. nie trzeba chyba nie?

chrzanu
28-11-2013, 05:00
jeżeli masz 20C a w opisie maszpodane że musi miec np 24, to chyba jasne że maszo 4 zamało, ale jak ma pare stopni mniej czy więcej to nic się nie stanie.

Avar
28-11-2013, 05:31
jak bedziesz miec zbyt zimno to pajak bedzie bardziej ospaly, bedzie mniej jadl no i wolniej rosl

jw73
28-11-2013, 06:15
Amen.

Vagansmen
28-11-2013, 08:36
Ja mam terra z metalową siatką do góry, zjmuje ona około 1/6 może 1/7 szyby, więc to powinno starczyć. Moja mama(!!!) wpadła na taki pomysł: mianowicie mam w terra szybę przesuwaną na w górę no i moja mama podnosi tą szybę i wkłada między nią wykałaczkę. Nie wiem czy to coś da ( to znaczy czy szyby odparują)ale przecież to nic nie szodzi, niech jest. I mama stosuje jeszcze inną rzecz: wyciąga tą szybę i przecierz ją ręcznikem od środka, ale chyba teraz pójdę jej powiedzieć żeby już tego nie robiła, niech daję samą wykałaczkę :) :) :)

42d3e78f26a4b20d412==