PDA

Zobacz pełną wersję : pyt. dot. kupna calceatum



darek155
28-11-2013, 13:48
Witam !!!


Chodowla ptasznikow zajmuje sie od 2 lat.
Planuje zakup calceatum.Wiem ze to b. szybki i skoczny pajak do tego agresywny i jadowity.Ale za to piekny :))))
Jednak nie do konca jestem przekonany ( bo troche sie boje).
Z nadrzewnych to mam dorosla cambridgei.
Powiedzcie mi jesli macie tego pajaka jakie srodki ostroznosci zachowujecie przy "konserwacji" tera i jak dokonac w/w czynnosci bezpiecznie.

Z gory dzieki

virus

SPeCTeR
28-11-2013, 14:04
Dluga penseta, dobry refleks i git :] Chociarz mi raz Stroma po twarzy przebiegla...

morda
28-11-2013, 14:04
Ja go kupiłem też chyba po około 2 latach. Pająk szybki, że zwykle jak go za bardzo wkurzysz będziesz musiał go gonić. Ja przeprowadzam w większym terrarium - nie chce mi się za nim biegać po pokoju. Jak ucieknie to tylko do terrarium. :)

cyclosternum
28-11-2013, 14:24
no moja jest bardzo spokojna i staram sie jej nie denerwowac co prawda mój maluch jest dopiero po 7wyl. ale mam go od pierwszej wylinki może z wiekiem jej/jemu sie pogorszy

i`am
28-11-2013, 14:33
jak ma dobre warunki, spore terrarium i ma sie gdzie schowac to nie ma obawy ze na ciebie wyskoczy;) calceatum raczej ucieka niz atakuje..

herzog
28-11-2013, 14:49
mam H.maculate (gat.spokrewniony z calceatum) ktora kupilem po 6 msc. od rozpoczecia hodowli i moim zdaniem jezeli zachowasz max ostroznosci to bedziesz szczesliwym posiadaczem ciekawego ptaszorka.Pamietaj tylko ze jest to gat.bardzo szybki,skoczny oraz mocno jadowity

jw73
28-11-2013, 18:07
Jeśli nie jesteś w pełni przekonany do tego pająka, boisz się to po co masz robić sobie problem i narażać się na niepotrzebny stres. Nie kupuj. Jest tyle innych pięknych pająków.

Markoś
29-11-2013, 01:04
zgodze sie z jw73 jak masz sie bac takiego pajaczka to po co ci ?? jest wiele fajnych pajaczkow ktore nie sa az tak agresywne i nie posiadaja mocnego jadu

X_v_X
29-11-2013, 01:36
... kupuj !!! Jest to śliczny pajączek i przy zachowaniu ostrożności nic Ci się nie stanie. Uważaj przy otwieraniu bo jak ucieknie to wierz mi, że złapać ją jest prawie tak samo trudno jak H. Maculatę...

darek155
29-11-2013, 09:14
jesli ucieknie to nie najgozej , jesli ugryzie i ucieknie to bedzie problem ;)

rastafaq
29-11-2013, 09:36
Ja mam Calcate juz ponad 1,5 roku a hoduje pajaki nieco ponad 2 lata i uwazam , ze jesli jestes rozsadny i masz troche wyobraźni, to nie ma pajaka, ktorego moznabylo by sie bac.Ja bym na twoim miejscu kupil, bo sprzatanie terra to zadna filozofia, a wyciagac pajaki chyba juz umiesz.

krzdab2150
30-11-2013, 13:57
ale na jedno trzeba zwrócić uwagę. Ja na to nie byłem przygotowany - miałem avikularię, irminię, cambidgei (okazały się samcami), mam teraz samiczkę cambri i też - po jakimś czasie kupiłem poecilotherie (ornata+regalis) i heteroscodrę.

W porównaniu z cambidgei one (poecilotherie szczególnie) nie przemieszczają się. One się teleportują - znikają w jednym miejscu i pojawiają się w innym,
i to musisz wziąć pod uwagę i będzie git

darek155
04-12-2013, 15:42
kupilem l2 calceatum.
jak na razie nie stwarza problemow , zobaczymy jak dalej :))
a tak swoja droga to super pajaczek i zamierzam jeszcze kupic na najblizszej
gieldzie w Swietochlowicach.

42d3e78f26a4b20d412==