PDA

Zobacz pełną wersję : który pająk???



mandaryna
29-11-2013, 03:02
chcę sobie kupiś pająka nadrzewnego nigdy jeszcze takiego nie miałam a nie wiem który nadrzewny nadaje się dla początkujących pozdro wszystkim

Markoś
29-11-2013, 03:06
najlepszy dla poczatkujacych to P.Irmina i P.Cambrigei ale najlepiej poczytaj FAQ i Archiwum :)

mandaryna
29-11-2013, 04:02
a ptasznik wielobarwny nadaje sie dla początkujących??
bo tak patrząc po necie to w każdym opisie pisze coś innego:/

Markoś
29-11-2013, 04:10
wszystkie avicularie maja duza umieralnosc w mlodosci wiec lepiej z nadrzewnych zacznij od irminki lub cambridgei

Majcher
29-11-2013, 04:17
popieram w stu procentach Markosia jednak z aviculariami tez dasz sobie rade jesli bedziesz dbal o wilgotnosc i temperature. odradzam na poczatek wszelkich agresywnych szybkich i dobrze skaczacych-to kup sobie pozniej jak nabierzesz doswiadczenia z irminia lub cambridgem ktore tez do wolnych nie naleza lecz zazwyczaj sa spokojne

Koc
29-11-2013, 05:45
Teoretycznie nie nadaje się, ponieważ młode podobno często padają bez przyczyny i są bardzo wrażliwe( ale jeśli kupisz troszkę starszego pająka ryzyko znacznie maleje). Ale moim zdaniem możesz spokojnie spróbować, versicolor nie ucieka tak jak cambridgei. Jadnak zastanów się, gdyż nie da się ukryć, że na początek najlepsze są pająki naziemne.
(Popraw sobie dane w profil, bo wynika, że jesteś mężczyzną).

Awikularia
29-11-2013, 05:51
Z profilu wynika, ze nie masz jeszcze zadnego pajaka. Ja na twoim miejscu zastanowilabym sie na poczatek nad jakims naziemnym - cos z Grammostol lub Brachypelm.

Ale jezeli posiadasz juz jakies doswiadczenie w trzymaniu ptasznikow, to z nadrzewnych polecam na poczatek Psalmopoeus pulcher (rzadszy i drozszy, ale najmniej agresywny z rodzaju Psalmopoeus), Psalmopoeus irminia lub Psalmopoeus cambridgei.

chrzanu
29-11-2013, 05:59
jak na początek to moze jakas brachypelma, uz lepiej boehmei niz albopilosum, a co do nadrzewnym to jezli wybrać pomiędzy irminią a cambridgei to lepiej cambridgei. Ale na początek lepiej coś naziemnego niz nadrzewnego, nadrzewne sąz reguły agresywniejsze od naziemnych. Więc lepiej się oswoić do zachowań przy naziemnym.

mandaryna
29-11-2013, 06:21
mam już dwa naziemne pająki b.smithi i ptasznika kędzierzawego

RAF_AL
29-11-2013, 09:40
No to mozesz kupic irminie albo cambrigei a jak z aviculari to juz tak po 5 wyl.

Majcher
29-11-2013, 12:11
Jesli awikularia to bylo do mnie ze nie mam zadnego pajaka to poprostu nie chce mi sie wpisywac.
a wogole to moim pierwszym w zyciu pajakiem byl wlasnie cambridge i jakos dalem sobie z nim rade
trzecim natomiast byla awicularia i tez sobie dalem rade-
z kazdym mozna sobie poradzic (z wyzej wymienionych) jesli osoba jest odpowiedzialna i dobrze zadba

ziu
29-11-2013, 13:36
ZAPRASZAM DO KOPALNI WIEDZY:

FAQ - http://www.terrarium.com.pl/forum/faq/ptaszniki.php

ARCHIWUM - http://www.terrarium.com.pl/forum/search.php?f=16

42d3e78f26a4b20d412==