PDA

Zobacz pełną wersję : co to za pajderek? bo nie wiem :(



aLiCe
01-12-2013, 11:11
Witam wszystkich mnie jeszcze pamietajacych ;) dawno nie pisalam (nie mialam o czym) na dzis mam jedno pytanko i cos jeszcze przy okazji :)


1. co to za pajderek? Qzyn byl w Tajlandii cos takiego spotkal, widok mi cos mowi (zwlaszcza prazki na odwloku) ale za cholere nie umie sobie skojarzyc zdjecia z pajunkiem. Sorka za jakosc ale musialam foto wyciac z pdfu i przy okazji wycielam niepotrzebne (jego nadworny fotograf stworzyl pdfa na 200mb i szczesliwy - malo mi komp nie wybuchl). Jak ktos mi powie jak wydebic z pdfa foto innym sposobem niz zrzut ekranu dam lepsza jakosc :) Dla porownania jego wielkosci pajak siedzi wlasnie na zgieciu lokciowym faceta normalnej budowy ciala :P
Moglabym sprawe zostawic w spokoju ale jak znam qzyna bajkopisarza tak po prostu chcialam przypasowac realia do tego co mowil a twierdzil (nie pytajcie co bo pampersow nie macie w pogotowiu).

http://dione.ids.pl/~alice/pajunk.JPG

2. Kto mi przypomni adres na birdspajdera do tych fajnych howto spakowac pajaka by wyslac poczta i howto zrobic inkubator na kokon? Skleroza nie boli :(

dzieki za pomoc jak kogos oswieci :)



PS. Awikularia jak to czytasz pusc mi maila lub cos bo mam nowy numer gg i tlena i brak kontaktu z Toba:(

morda
01-12-2013, 11:50
Pooglądaj na www.arachnoboards.com.

Co do pająka to pewnie jakiś Ornithoctoninae albo Selenocosminae :P .... (po zdjęciu nie da się zidentyfikować pająka).

Baku
01-12-2013, 12:34
nie da sie oznaczyć po zdjęciu , w thailandzkich pająkcach jest to szczegulnie trudne...

moze to być jakiś z haplopelm , cyriopagipusów duzo ich tam ,, jeśli chodził sobie to raczej ten drugi ,,, haplopelmy , nawet samce są norkowe a cyriopagopusy nadzewne ... :]

aLiCe
01-12-2013, 13:09
dzieki :) Pajak to chyba Haploperma minax - wiedzialam ze skads znam te prazki na tylku... kurde pierwszy raz qzin powiedzial prawie prawde.. tzn ze jadowita bestia, z tym ze oczywiscie przekoloryzowal ta jadowitosc...

A punkt 2 juz znalazlam dzieki :) teraz tylko znalezc to czego tam dokladnie szukalam

Baku
01-12-2013, 13:29
nie bądz taka pewna ,, nawet jak jest podobne to masz jakieś 1% szans ze trafisz :P:P:P:P

aLiCe
01-12-2013, 15:00
no 100% pewnosci nie mam ale znalazlam pare fotek H.M i dalam qzynowi do wgladu czy toto, wkoncu sie przygladal dosc dokladnie (wiedzial ze jak nie zapamieta najdrobniejszych szczegolow to go wykastruje i za rok ma mnie w plecaku na next wycieczke hahaha)

ziu
01-12-2013, 15:14
Duza ta hapopelma wrecz olbrzymia, albo takie zludzenie. Na poczatku myslalem ze to palec i jakas mala versicolorka :-).

p.s.
Widze ze kolezanka chyba zna Michala Zalewskiego "lcamtufa"
Pozdrawiam.

spider13
01-12-2013, 15:26
http://hem.spray.se/minax/galleri/bilder/Haplopelma_minax_f-w2.jpg porównajcie odwłok tej haplopelmy minax i tamtej ze zdjęcia wyżej mozna powiedzić ze są identyczne :)

Baku
01-12-2013, 20:32
niech patrzy na ornament karapaxu i odnuzy ,,,

morda
02-12-2013, 11:13
Minax jest calutka czarna. Jak toner do ksero :P Nie ma żadnych tak widocznych ornamentów. Innymi słowy to może być jakaś Haplopelma sp. I albo ja daltonista jestem albo ten pająk na zdjęciu na górze ma niebieski połysk. Może to Cyriopagopus sp. "Singapore blue" ?

Baku
02-12-2013, 12:00
albo to co było ostatnio na AB .... - cos czuje ze to była jakaś chybryda :]

morda
02-12-2013, 12:46
Biorąc pod uwagę anatomię tego pajaka z góry to chyba jakiś Cyriopagopus.... wg mnie. Ale kto wie....

42d3e78f26a4b20d412==