PDA

Zobacz pełną wersję : a co do takiego terra..? doradzcie mi cos prosze!:)



samar
13-06-2014, 10:54
mam mozliwosc zakupu terra o wymiarach 50x25x30 i nie wiem jakiego zwierzaka moglabym tam umiescic..dodam, ze chcialabym, zeby terra bylo wylozone korkiem (bo akurat sporo mam tego w domu) i zeby wlasnie ten korek pasowal do naturalnego biotopu zwierzaka. najchetniej zdecydowalabym sie na jakas jaszczurke albo moze jakiegos plaza..czekam na Wasze sugestie:)ogolem kazdy zwierzak ma w sobie cos interesujacego wiec jestem otwarta na wszelkie propozycje:]
ps. jesli by sie dalo to fajnie by bylo, gdyby to byl zwierzak ktory nie siedzi non stop w ukryciu..

Liero
13-06-2014, 11:37
Mógłbyś tam trzymać: Anolisa brązowego, Ostajnica nakrapiana, Szyszkowiec zwyczajny to jeśli chodzi o jednego osobnika w tym terrarium (oczywiscie jest wiecej gatunków) możesz jeszcze trzymać tam 3-4 osobniki kameleonów liściastych, parka lub wiecej gekonów szczekających, parka gekonów leśnych chodź lepiej jednego ;), parka lub więcej gekonów tureckich i parka lub więcej gekonów domowych niech jeszcze inni się wypowiedzą i jak cos nie pasuje w moim opisie to prosze mnie poprawic ;)
PoZdRo FoR AlL

tokaga
13-06-2014, 11:58
Dla gekonów leśnych zdecydowanie zbyt ciasne. Grupka Tropicolotes steudneri, para Tarentola mauritanica, T. delalandii, Hemidactylus frenatus, Hemidactylus turcius, Cosymbotus craspedotus, Cosymbotus platyurus, Lepidodactylus lugubris. Jeszcze sporo by się znalazło.

samar
13-06-2014, 12:03
a moze cos z plazow? myslalam o zabie rogatej..ale tyle co jest w opisie to dla mnie za malo..jakie ona ma zachowania? czy siedzi caly dzien zagrzebana w ziemi czy jednak ma nieco bardziej interesujace zachowania..?:> a lugubrisy to ja mam..i z doswiadczenia wiem, ze one wola raczej przesiedziec wieksza czesc dnia pochowane pod korzeniami, w roslinach itd..a mi wlasnie chodzi o jakis gatunek ktory nie sprawialby problemow w obserwacji

Jachyr1
13-06-2014, 18:59
powiedz moze jeszcze jakiego koloru masz korek!?? bo korki maja rozne barwy!? pozdrawiam

samar
14-06-2014, 01:06
ciemny braz..to jest korek biofilowski.mysle ze ladnie wygladaloby to gdyby byl wlasnie ten korek, jakies egzotyczne roslinki i np malutki wodospadzik z tego korka...mmm...troche sie rozmarzylam;) ale nie wiem wlasnie kto powinien tem sobie zamieszkac..

M_L_O_D_Y
14-06-2014, 02:50
Do takiego terra można wsadzić:Hyperolius puncticulatus 2-3szt.,Hyperolius argus 2-3szt.,Afrixalus dorsalis 3-4szt.,Afrixalus fornasini 3-4szt
W takim terra mogą życ a korek będzie im doskonake pasował:)

M_L_O_D_Y
14-06-2014, 09:11
Oczywiscie jeden gatunek a nie wszystkie razem;)

samar
14-06-2014, 12:02
ojj wieeem..;)
ps. najciekawsze wydaja mi sie H. argus..poki co..:]

42d3e78f26a4b20d412==