PDA

Zobacz pełną wersję : pajaczyny



Pabluss
02-12-2013, 12:34
Zrobilem swojemu pajakowi maly remont, bo niestety zaczal mu plesniec kokos i zamiast niego wstawilem doniczke. I od tej chwili dostrzeglem ze nawet nie zrobil sobie rozpoznania terenu, tylko od 2-3 tygodni siedzi na szybie i non stop rozwija pajeczyne. Co moze byc przyczyna takiego zachowania i w jakim celu jest ona rozprowadzana? Przygotowuje sie moze do wylinki i w ten sposob zabezpiecza teren? Zamieszam ponizej link jak to mniej wiecej wyglada i bylbym wdzieczny za jakies sugestie/

http://www.free.of.pl/g/glowinne/pajak/Img_0273b.jpg

morda
02-12-2013, 12:44
No robi sobie normalnie pajęczynkę... w czym problem?
Kto wie czy się zbliża do wylinki....?

Widać traktuje ten kąt jako "norę" :)

Bziak
02-12-2013, 12:49
a nie jest czasami to juz doroslu samiec ?? tak sie pytam bo jak sa juz po ostanie ywlince to chyba robia duzo sieci

morda
02-12-2013, 12:50
Mi to nie wygląda na dorosłego samca.

To, że robią dużo sieci to raczej bzdura. Ja nic takiego u siebie nie zauważyłem. A sieci do napełnienia te cholery od razu po robocie rozwalały... i nic z nich nie zostawało.

Pabluss
02-12-2013, 13:00
W zasadzie nei widziałbym w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie to ze przez pol roku nie przejawial takich tendencji do rozwieszania. Dlatego zaczelo mnie to zastanawiac czy moga byc jakies inne tego przyczyny (temperatura, wilgotnosc, wylinka itp. )

morda
02-12-2013, 13:06
Kaprys pająka....

MAGIC
02-12-2013, 13:41
Weź tą doniczke postaw do góry dnem i wytnij na sciance(doniczki) mniejszy otwór, w tym nie wiem jak ma sie czuć bezpiecznie... a jak to nie pomoze to znaczy ze masz kędzioro murinusa;););)

morda
02-12-2013, 13:49
Jak miałem kryjówki (już nie mam) to też takich doniczek używałem. Pajakom to nie przeszkadzało. Czasem już się nic nie zrobi z pająkiem... niektóre są niereformowalne.

Awikularia
03-12-2013, 09:14
Po prostu sobie sieciuje i tyle.....

garo
04-12-2013, 16:07
Po prostu tak jest jej najwygodniej z tego wynika.
To sa indywidualne upodobania pajakow.

Moja samiczka Smithi nigdy nie chodzila po szybkach od malego przez 3 lata nie weszla na szyba (przynajmniej nie widzialem), a teraz jak miala 11 wylinke to po niej zaczela chodzic tylko po szybach do okola terrarium caly dzien i cala noc, zadko schodzi na ziemie.
I nie wiadomo czy cos sie jej w glowie poprzewracalo czy moze jej chlopa trzeba nie mam pojecia.

garo

42d3e78f26a4b20d412==