PDA

Zobacz pełną wersję : Kokon B. albopilosum



morda
03-12-2013, 12:03
Do tych co rozmnożyli kędziora:
ile czekaliście na kokon i po jakim czasie pojawiły się pierwsze nimfy (jaja z nogami, jak kto woli).
Ja czekałem 8 miesięcy na kokon, nimf nie ma już ponad 5 tygodni. Ciągle czekam.

robert.p.
03-12-2013, 12:34
Otwarłes juz kokon?Jak wyglądają jaja? Jaka jest temp.?Po 5 tyg.powinny byc juz nimfy.

morda
03-12-2013, 12:38
Jajeczka są ładniukie, okrąłe, żółciutkie - prawidłowe.

Temperatura w nocy koło 19 w dzień około 27-28*C. Wiem, że duże wachania - to niestety jest niezależne ode mnie.

bolex
03-12-2013, 12:41
Moja Samica zrobiła kokon po 10 tygodniach.W tej chwili trzyma go trzeci tydzień i nie wiem czy coś w nim jest. W sobotę go jej odbiorę do sztucznej inkubacji,choć już teraz przy obserwacji mam wrażenie,że coś tam sie porusza...Może się mylę....

robert.p.
03-12-2013, 12:45
Wez 1 jajko i popatrz pod swiatło.Jest przezroczyste czy zarodek jest widoczny?Po 5 tyg przy tej temp.to juz powinny byc albo lada dzien.Ja alby otwieram po 4 tyg. i sa juz nimfy ale w nocy mam cieplej.Zarodki jednak powinny byc juz widoczne.

Awikularia
03-12-2013, 13:21
Moja jedna samica zrobila pierwszy kokon po 9 miesiacach i po miesiacu byly w srodku larwy. Kokon byl trzymany w temp. w dzien 26-28 stopni, w nocy ponad 20 stopni. Drugi kokon byl po 5 miesiacach, ale niestety jajeczka uschly.

Hwarang
03-12-2013, 13:35
Jak stara byla? 9 miesiecy bez wylinki to dosc dlugo. Ja czekam juz prawie dwa miechy, i zaczynam sie pooli niepokoic, bo ostatnia wylinke przeszla po 3-4 miesiacach... mam nadzieje, ze nie bedzie przykrej niespodzianki

morda
03-12-2013, 13:37
Dorosłe kędziory to i ponad rok nie linieją....

Awikularia
03-12-2013, 13:45
Dokladnie. Wszyscy sa przyzwyczajeni, ze ludzie maja pajaki po 2-3 lata i to dla nich dlugo jest :P. Nie przychodzi im do glowy, ze pajaki mozna miec dluzej, lub ze byly kupione jako dorosle. A dorosle, starsze samice linieja nierzadko raz na dwa lata...

Hwarang
03-12-2013, 14:11
Ehh, przychodzi... Co nie zmienia faktu, ze 9 miesiecy czekania na kokon to dlugo nieco.
Przy okazji mozna by zaczac dyskusje na temat zdolnosci rozrodczych w podeszlym wieku ;) Czy samiec zaraz po wylince jest rownie skuteczny, jak roczny samiec? Czy samica po 13 wylince bedzie skaldac kokon po 2 msc, a samica 10 letnia po 9msc.
Czy sa jakies powiazania?

morda
03-12-2013, 14:14
Jest bardzo małe prawdopodobieństwo na kokon od starego samca. Jego nasienie nie jest już takie żywotne :)

Awikularia
03-12-2013, 14:34
Najdluzej czekalam na kokon G. rosea - rok i 4 miesiace. Byla to samica na 90% z odlowu.

Nie zauwazylam, aby wiek mial jakis wplyw na samice. Raczej warunki hodowli. Pierwszy kokon A. geniculata mialam po 3,5 miesiaca - samica miala 3 lata. Moja 3-letnia druga samica miala kokon po 2 miesiacach. ale byla w lepszych warunkach (mowie tu o temperaturze), niz ta poprzednia. Obie mialy kokon mniej wiecej o tej samej porze roku. Samica Psalmopoeus irminia miala jakies 3 lata, kiedy miala pierwszy kokon - po 2 miesiacach. A druga samiczka ma okolo 2 lat i tez miala kokon po 2 miesiacach. Podobnie bylo z P. cambridgei. Samica B. albopilosum, okolo 4-5 letnia, miala pierwszy swoj kokon po 9 miesiacach, a drugi, po linieniu i kopulacji oczywiscie, miala po 5 miesiacach - a przeciez byla wtedy juz starsza o rok.

Co do samcow - wiadomo jest, ze samce najlepsze sa takie do pol roku zycia. Pozniej szanse na zaplodniony kokon stopniowo maleja.

morda
03-12-2013, 14:44
Ten mój kędzior ma niecałe trzy lata. Jeszcze mała - 6cm ciałka.

robert.p.
03-12-2013, 15:11
3 lata to juz sztuka w sam raz na kokon.Moja samica kedziora nr 2 miala w zeszlym roku kokon w wieku 16 miesiecy- dopuszczalem ja jak miala 13 mies.Mlodych bylo tylko kolo 400 szt-duzo jaj za malych i niezaplodnionych-ponad polowa.Po prostu za mloda byla

garo
04-12-2013, 16:01
Ja mialem pierwszy kokon po trzech miesiacach ale podobnie jak u awikularii jajeczka jak i caly kokon byl calkowicie wyschniety wiec po miesiacu od jego zlozenia odebralem go samicy i otworzylem a tam wysypaly sie suche "czarne kulki".

Po roku samica zostala dopuszczona poraz drugi i po okolo 7-8 miesiacach zlozyla kokon, z ktorego wylegly sie z powodzeniem male Albopiloski.



garo

42d3e78f26a4b20d412==