PDA

Zobacz pełną wersję : rozmnażanie rosei - opis kopulacji



krzdab2150
04-12-2013, 09:53
No więc pajączki znalazły się w wannie. Samica - młoda, miesiąc po wylince. Samczyk - z giełdy, nie wiem w jakim stanie, wygląda dobrze - był bardzo chętny i ruchliwy (w sumie jest, bo przeżył - tak na początku dla rozładowania emocji)!

No więc włożyłem obydwa do wanny. Podeszły do siebie po chwili. Bardziej samica do samca. Momentalnie się zwarły, poszturchały trochę. Samiec tak napierał, że w pewnym momencie było "po ludzku", a więc facet na górze!

Ale za moment pająki się wyprostowały, samica została rozczapirzona, a samiec sobie poszedł - w sumie to go od razu oddzieliłem plastikową przegrodą. Czas trwania - 3 minuty.

Mam pytanie: jeszcze jedna samica czeka.... czy ten samiec (teoretycznie) jeszcze się nada i ile czasu powieniem poczekać??

Awikularia
04-12-2013, 09:56
Pewnie, ze sie nada. Tylko zaobserwuj, czy wypelnia sobie bulbusy. Jak sie nie napelni, to:
a) nie doszlo do kopulacji;
b) musisz poczekac.

Krakus
04-12-2013, 09:58
Pewnie,ze sie nada. Odczekaj okolo dwuch tygodni az sie napelni.Chyba, ze zobaczysz jak napelnie sie wczesniej. I mozesz dopuszczac.

krzdab2150
04-12-2013, 10:17
Aaaaa, super - dzięki! Będę go obserwował, do kopulacji doszło, ale trochę krótko to trwało, a wiadomo, że co nagle, to po diable ;)

TylerPL
04-12-2013, 12:21
A teraz czekanie na kokon Ci zostaje. Avi mówiła kiedyś że to ponad rok czasu może trwać. Ale niemniej gratulacje!

42d3e78f26a4b20d412==