PDA

Zobacz pełną wersję : Taka mała zmiana kolorków...



Awikularia
04-12-2013, 10:07
Czasami zastanawiam sie, dlaczego pajaki sa inaczej ubarwione przed linieniem, a inaczej po linieniu. Kilkanascie do kilkudziesieciu dni pozostaja sliczne, z ostrymi barwami, a pozniej wracaja do poprzedniego koloru. Stad tez pewnie czasami trudnosci w zidentyfikowaniu pajaka... Zdaje sobie sprawe, ze to jest raczej pytanie retoryczne...

Na zdjeciu jest moj samiec Theraphosa blondi (7 wyl.). Od razu mowie, ze nie byl trzymany pod zrodlem swiatla - a raczej siedzial w polmroku.

Awikularia
04-12-2013, 10:08
A tutaj jest juz po 8 linieniu. Kolorek mu sie zmienil, jak widac. Teraz jest na powrot rudy...

Awikularia
04-12-2013, 10:09
Podobnie mam w przypadku samicy Vitalius platyomma. Przed linieniem jest brazowo-rudawa...

Awikularia
04-12-2013, 10:10
.... A tutaj tuz po linieniu. Kolorki utrzymaly sie jej okolo miesiac - teraz jest znowu rudawa (i mam nadzieje, ze w ciazy).

_RoMaN_
04-12-2013, 12:17
Bardzo fajne zdjecia tez nad tymi kolorami sie zastanawiałem

SHERON
04-12-2013, 12:51
Już wam wszystko tlumacze drogie dzieci eheheheh. Pajączki zmieniaja kolor po wylince daltego bo gdy żyja na wolnośi po wylince sa miekie i słabe przez kilka pierwszych dni wiec kolory jak napewno wiecie odgrywają duża role w świecie zwierzat tak więc napewno to coś oznacza. A jeśli nie-to wy czasem tez se lubicie kupic nowego ciucha :]

chrzanu
04-12-2013, 13:50
nic nie kapuje, napisałeś że zmieniają kolory po wylince bo są miekkie a kolory odgrywajadużą role, i co z tego ? i daltego ze są miekkie to zminiajakolory ? czy dlatego że kolor odgrywa dużą role w środowisku ?
coś zamotałes chyba, przeczytaj swj post jeszcze raz i nam go wytłuamcz, przynajmniej mi :D

ironkapela
04-12-2013, 13:52
Wiedzialem ze zmieniaja kolory po wylince, ale nie myslalem ze az tak mocno <szok>

morda
04-12-2013, 13:57
Kolory matowieją po pewnym czasie...

garo
04-12-2013, 15:48
Bardzo ladnie ubarwiony !!!
Jeszcze nigdy nie widzialem tak ladnego Blondi z tak bialymi nuskami od karapaksu do stawu.
Na serio wyglada super jak nie blondi tylko jakis inny.

SDY
05-12-2013, 00:28
Sa miekkie= sa bardziej narazone, podatne na uszkodzenia. Chodzi pewnie o to zeby sie w jakis sposob nie zuczac w oczy... Taki dorosly blondi nie ma chyba zbyt wilu naturalnych wrogow... Natomiast jak jest swiezo po linieniu, to nawet nie ma sie jak bronic (zeby za miekkie) i pozostaje mu jedynie ucieczka lub niezwracanie na siebie uwagi (domyslam sie ze po to wlasnie zmienia kolor na pewien czas, dopoki nie "wroci do formy").

Podobno z parahybanami jest tak ze jesli trzyma sie je bez zadnej kryjowki, bezposrednio pod zrodlem swiatla, to tez robia sie rudawe. Ale po wylince sa znow brunatno-szare. Niestety moja jest u mnie za krotko i jest za mala zebym mogl to poprzec zdjeciami...:(

SHERON
05-12-2013, 03:20
Chodzilo mi o to że naprzyklad zmiana kolorow może słóżyć przekazaniu jakiejś wiadomości. Np. jesli jest to samica moze to oznaczac jeszcze nie jestem gotowa do kopulacji a np samiec nie mam zamiaru walczyć o terrytorium jestem za slaby. Mniej więcej o to mi chodzilo

WeNsU
05-12-2013, 13:16
fajnie że jest któs kto umi pouczyć początkujących i naprowadzić ich an dobrą drogę w hodowli...

Vagansmen
06-12-2013, 12:01
Piękne zdjęcia i piękne spajdery :)

42d3e78f26a4b20d412==